Підводний світ загадковий і унікальний. Він зберігає в собі таємниці, до цих пір не розгадані людиною. Пропонуємо познайомитися із самими незвичайними морськими істотами, зануритися у незвідану товщу водного світу і побачити її красу.

Багато мешканців морських глибин здаються нам незвичайними

1. Медуза Атолу (Atolla vanhoeffeni)

Надзвичайно красива медуза Атолу живе на такій глибині, куди не проникає сонячне світло. Під час небезпеки вона здатна світитися, залучаючи великих хижаків. Медузи не здаються їм смачними, а їх ворогів хижаки їдять із задоволенням.

Медуза Атолу живе на глибині понад 700 метрів

Ця медуза здатна випускати яскраво-червоне світіння, яке є наслідком розпаду білків у її організмі. Як правило, великі медузи — небезпечні істоти, але не варто боятися Атолу, адже її середовище існування там, куди не добереться жоден плавець.

Медуза починає світитися в момент небезпеки

2. Блакитний ангел (Glaucus atlanticus)

Зовсім крихітний молюск по праву заслужив свою назву, він немов ширяє на водній поверхні. Щоб стати більш легким і втриматися у самої кромки води, він час від часу проковтує бульбашки повітря.

Блакитний ангел виростає не більше 3 см

Ці незвичайні істоти мають дивовижну форму тіла. Зверху вони блакитні, а знизу сріблясті. Природа не дарма передбачила таку маскування – Блакитний ангел залишається непоміченим для птахів і морських хижаків. Товстий шар слизу навколо рота дозволяє йому харчуватися дрібними отруйними мешканцями морів.

Блакитного ангела називають також главком або драконом

3. Губка-арфа (Сhondrocladia lyra)

Цей загадковий морський хижак ще недостатньо вивчений. Будова його тіла нагадує арфу, звідси і назва. Губка малорухлива. Вона чіпляється за осад морського дна і полює, приклеюючи до своїх липучим кінчиків дрібних підводних мешканців.

Губка-арфа - хижак

Свою здобич губка-арфа покриває бактерицидної плівку і поступово перетравлює. Зустрічаються особини з двома і більше лопатями, які з’єднані в центрі організму. Чим більше лопатей, тим більше їжі зловить губка.

Губка-арфа мешкає на глибині від 3-3,5 км

4. Восьминіг Дамбо (Grimpoteuthis)

Восьминіг отримав свою назву із-за схожості з диснеївськими героєм – слоненям Дамбо, хоча має полустуденистое тіло досить скромних розмірів. Його плавники нагадують слонячі вушка. Він розмахує ними, коли пливе, що виглядає дуже забавно.

Восьминіг Дамбо схожий на слоненяти

Пересуватися допомагають не тільки «вушка», але й своєрідні лійки, розташовані на тілі восьминога, через які він випускає під тиском воду. Мешкає Дамбо на дуже великій глибині, тому ми знаємо про нього зовсім не багато. Раціон його становлять різноманітні молюски і черв’ячки.

Восьминіг Дамбо

5. Краб-єті (Kiwa hirsuta)

Назва цієї тварини говорить сама за себе. Краб, покритий білою волохатої шерстю, і правда, нагадує снігову людину. Мешкає він в холодних водах на такій глибині, де немає доступу світла, тому він абсолютно сліпий.

Краб-єті

На своїх клешнях ці дивовижні тварини вирощуються мікроорганізми. Одні вчені вважають, що ці бактерії потрібні краба, щоб очищати воду від токсичних речовин, інші припускають, що на щетинках краби вирощують для себе їжу.

6. Нетопир короткорылый (Ogcocephalus)

Ця риба-модниця з яскраво-червоними губами зовсім не вміє плавати. Проживаючи на глибині більше двохсот метрів, вона має плоске тіло, вкрите панциром, і ноги-плавці, завдяки яким Нетопир короткорылый неспішно ходить по дну.

Нетопир мешкає на глибині від 200 до 1000 метрів

Добуває їжу за допомогою спеціального наросту — своєрідною висувний вудки з пахучої приманкою, яка приваблює видобуток. Непомітна забарвлення і панцир з шипами допомагають рибі ховатися від хижаків. Мабуть, це найсмішніше тварина серед мешканців світового океану.

Нетопир може довго лежати без руху, підстерігаючи здобич

7. Морський слимак Felimare Picta

Felimare Picta – один з видів морських слимаків, що мешкає у водах Середземномор’я. Виглядає він досить екстравагантно. Жовто-синє тіло ніби оточений ніжною повітряної оборкою.

Морський слимак Felimare Picta виростає до 20 сантиметрів

Felimare Picta, хоч і є молюском, обходиться без раковини. Та й навіщо вона йому? На випадок небезпеки морський слимак має щось куди більш цікаве. Наприклад, кислотний піт, що виділяється на поверхні тіла. Ось вже непереливки буде тому, хто захоче пригоститися цим загадковим молюском!

Яскравий слимак виглядає кумедно

8. Молюск «Мова фламінго» (Cyphoma gibbosum)

Цей істота зустрічається на західному узбережжі Атлантичного океану. Маючи яскраво забарвлену мантію, молюск повністю вкриває нею своє однотонну раковину і таким чином захищає її від негативного впливу морських організмів.

Равлик «Мова фламінго» виростає до 4,5 см

Як і звичайна равлик, «Мова фламінго» ховається в свою раковину в разі небезпеки, що насувається. До речі, таку назву молюск отримав завдяки своєму яскравому забарвленню з характерними цятками. У харчуванні перевагу отруйних гонгонарий. В процесі їжі равлик вбирає отрута своєї жертви, після чого стає отруйною і сама.

Молюск переносить грибок, який призводить до загибелі корал

9. Листяний морський дракон (Phycodurus eques)

Морський дракон — справжній віртуоз мімікрії. Він весь покритий «листям», які допомагають йому здаватися непомітним на тлі підводного пейзажу. Цікаво, що така рясна рослинність зовсім не допомагає дракону пересуватися. За швидкість відповідають лише два крихітних плавничка, розташованих на його грудях і спині. Листяний дракон є хижаком. Харчується він, засмоктуючи в себе видобуток.

Морський дракон має красиве «оперення»

Дракончики комфортно почувають себе на мілководді теплих морів. А ще ці морські жителі славляться чудовими батьками, тому що саме самці виношують потомство і про нього піклуються.

Морський дракон - офіційна емблема штату Південна Австралія

10. Сальпи (Salpidae)

Сальпи – безхребетні морські мешканці, які мають бочкоподібне тільце, крізь прозору оболонку якого видно внутрішні органи.

Сальпи можуть утворювати ланцюжки до метра довжиною

В океанічних глибинах тварини утворюють довгі ланцюжки-колонії, які легко розриваються навіть від незначного удару хвилі. Сальпи розмножуються брунькуванням.

Сальпи є у всіх океанах, крім Північного Льодовитого

11. Кальмар-порося (Helicocranchia pfefferi)

Дивовижне і маловивчене підводне істота нагадує «П’ятачка» з відомого мультфільму. Повністю прозоре тіло кальмара-порося вкрите пігментними плямами, поєднання яких часом надає йому веселий вигляд. Навколо очей розташовані, так звані, фотофоры – органи світіння.

Кальмар-порося не виростає більше 10 см

Цей молюск неквапливий. Забавно, що пересувається кальмар-порося догори ногами, із-за чого його щупальця скидаються на чубчик. Живе він на стометровій глибині.

Кальмар-порося схожий на героя мультфільму

12. Стрічкова мурена (Rhinomuraena guaesita)

Цей підводний мешканець досить незвичайний. Протягом життя стрічкова мурена здатна три рази поміняти підлогу і забарвлення в залежності від стадій її розвитку. Так, коли особина ще є незрілою, вона пофарбована в чорний або темно-синій колір.

Стрічкова мурена – гермафродит

Виростаючи до ста сантиметрів, мурена перетворюється у самця і стає блакитний, а на піку дозрівання унікальна риба виявляється самкою і набуває яскраво-жовте забарвлення. Тіло її не має луски і покрито бактерицидної слизом, ніс нагадує два ніжні пелюстки, а паща широко розкрита, що надає рибі грізний вигляд. Насправді мурена зовсім не агресивна, а рот тримає відкритим через недорозвинених зябер.

Мурени харчуються дрібною рибою

13. Риба-крапля (Psychrolutes marcidus)

Риба-крапля — досить незвичайна істота. Геть позбавлене луски тулуб схоже на холодець, а приплюснутий ніс, великий рот і опуклі очі роблять рибу сумною і несимпатичної.

Риба-крапля мешкає на глибині понад 200 м

Будучи мешканцем глибин, дивна рибка не потребує плавальному міхурі і плавцях. Триматися на поверхні їй допомагає гелеподібна структура тіла. Харчується риба-крапля тими морськими мешканцями, що самі по необережності запливли до неї в рот.

Риба-крапля буває рожева, коричнева

14. Хробак «Новорічна ялинка» (Spirobranchus giganteus)

Можна подумати, що ці незвичайні ялинки є хробаками, хоч і не простими, а морськими многощетинковыми? Їх форма і яскраве забарвлення роблять ці істоти ошатними і неповторними.

«Новорічна ялинка» - дуже незвичайний черв'як

Щетинки дуже схожі на пір’я, але це всього лише органи травлення і дихання, а тіло – вапняна трубка. Хробак «Новорічна ялинка» домосід. Все своє життя він поводить в отворі корала, куди одного разу присмоктується, вважаючи його самим підходящим місцем для свого існування.

Хробак став прообразом рослин Пандори

Редакція bestfacts.com.ua запрошує вас познайомитися із самими незвичайними природними явищами.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: