Ні для кого не секрет, що в природі перемагає найсильніший. Хижаки мають цілий ряд переваг в порівнянні зі своїми травоїдними побратимами. Природа наділила їх безліччю здібностей, що допомагають зловити здобич. Бути хижим тваринам зовсім не просто. Хижак може витратити цілий день на полюванні за потенційною жертвою, але залишитися ні з чим або зовсім загинути від лап родичів, які прийшли на підмогу. Тому більшість хижаків, крім гострих кігтів і зубів, мають різні особливості, що дозволяють розвинути мисливські можливості практично до досконалості.

Найнебезпечніші змії

У тропічних лісах Центральної Америки і Мексики живе отруйна змія кантиль. Вона нагадує кобру, а укус її настільки небезпечний, що може викликати відмову нирок. Але людини кантиль кусає вкрай рідко, воліючи берегти свою отруту тільки для потенційних жертв. Так як змія має щільну і досить коротке тіло, вона не може розвивати дуже велику швидкість, тому більшість птахів, дрібних звірків і комах, якими кантиль харчується, успішно тікають від неї. Але природа подбала про те, щоб змія не померла з голоду.

Одна з найпідступніших отруйних змій - кантиль

Кінчик її хвоста пофарбований у білий або яскраво-жовтий колір. Піднімаючи його і здійснюючи обертальні рухи, змія імітує їм поведінку земляних черв’яків, що привертає довірливу жертву. Підпустивши ближче її, кантиль пускає в хід свій смертоносну отруту. Такими здібностями володіє не тільки цей вид змій, але саме вона — сама хитра і підступна.

Змія тайпан, що мешкає на північному сході Австралії, має настільки сильною отрутою, що одним укусом здатна вбити 100 дорослих осіб. Процес її вивчення пов’язаний з низкою трагічних подій. Протягом довгого часу вчені не могли її зловити, і їх знання про тайпане були засновані тільки на розповідях тубільців.

Тайпан одна з найбільш отруйних змій

Вперше цей вид був описаний у 1867 році тільки по одному примірнику. Потім, на довгі десятиліття тайпан знову зник, але його упіймання була життєво необхідна, так як потрібно було отримати протиотруту. Кожен рік в Австралії від укусу цього хижака гинуло понад 80 осіб. У 1950 році за змією в джунглі відправився молодий ловець з Сіднея і знайшов її, але це стало причиною його загибелі. Вириваючись, змія смертельно вкусила хлопця, який загинув, але тайпана вдалося доставити в лабораторію.

Найнезвичайніші хижаки

Фосса — одне з найбільш рідкісних ссавців, що живе на Мадагаскарі і є найбільшим хижаком цього ендемічного острова. Зовнішність фоссы настільки незвичайна, що вчені дуже довго ламали голову над тим, до якого ж виду тварин віднести її. Фосса нагадує велику пуму, гієну, виверру, а так само віддалено схожий на лева. Розмір її досягає 80 см, причому хвіст зазвичай такої ж довжини, що і тулуб. Тварина полює переважно вночі, улюбленою його здобиччю вважаються лемури, за якими фосса вправно підіймається на дерева за допомогою лап, так і хвоста. Не відмовиться хижак і від птахів і навіть комах. Зразок скунса, залози фоссы виділяють неприємний «ароматний» секрет, який, за повір’ям аборигенів, вбиває жертву одним своїм отруйним запахом.

Фосса - один з найбільш рідкісних і незвичайних хижаків

Незважаючи на те, що в природному середовищі існування у фоссы немає ворогів, в даний час цей вид знаходиться на межі вимирання і навіть занесений в Червону книгу. На даний момент в живих залишається менше 2500 тварин. Виною цьому осіб. Жителі Мадагаскару знищують фоссу з-за того, що вона частенько здійснює набіги на сільські поселення, розкрадаючи курятники і навіть іноді нападаючи на людей. Причому фосса зазвичай настільки захоплюється процесом, що вбиває більше здобичі, ніж може з’їсти.

Фосса знаходиться на межі вимирання

Ми звикли вважати мурах миролюбними трудоголіками, але і тут є виключення. Живуть в тропічних умовах кочові мурахи не створюють власного житла, постійно подорожуючи по ареалу проживання. Вони абсолютно всеїдні і накидаються на будь-яку здобич, попадающуюся на шляху, починаючи личинкою і закінчуючи коровою. В одній сім’ї може налічуватися до мільйона бійців. Врятуватися від них можна тільки втечею.

Морські хижаки

Дуже складно уявити собі хижу черепаху. Вона зазвичай асоціюється з неповороткістю і повільністю. Але серед усього розмаїття цього виду існує один єдиний, який є хижим — грифовая черепаха. Вона живе в прісних водах Північної Америки, уподобавши болота, річки і озера, що примикають до Міссісіпі. Розміри її величезні, а вага може досягати 100 кілограмів.

Хижими бувають навіть черепахи

Швидкість пересування черепахи настільки мала, що наздогнати рибу вона не в змозі. Тому грифовая черепаха вдається до наступного способу видобутку їжі: у світлий час доби вона залягає на дно і завмирає з широко відкритою пащею, оснащеної рядами гострих зубів. За зовнішнім виглядом вона нагадує звичайну підводну скелю, а підстава мови її має яскраво-червоний колір. Посмикування мови рибки сприймають як черв’яка і поспішають з’їсти його, прямуючи прямо в пащу хижака. Вночі, коли риби не бачать мову черепахи, вона перемикається на падаль і повільно плаваючих рибок.

Грифовая черепаха успішно ловить рибу

Прісні і морські води таять в собі і іншу, не менш жорстоку небезпеку для риби — міног. Це група нижчих хребетних, які мешкають у водах і Північного і Південного півкуль, виживаючи навіть у холодній воді Північного Льодовитого океану. Мінога має розміри 90-100 см, а її вага становить близько 3 кг. Її рід існує вже більше 400 мільйонів років, а її ротова присоска налічує більше 125 гострих зубів. За допомогою присоски мінога прикріплюється до пропливає повз рибі, а зубами прогризає дірку в тілі жертви, починаючи висмоктувати з неї кров. Слина міноги містить ферменти, що не дозволяють крові риби згортатися, що робить її слабкою і дуже вразливою. Поїдати свою здобич мінога може протягом декількох днів, щільно утримуючи її за допомогою присоски. Віддає перевагу мінога лососеві породи, але відомі навіть випадки нападу на китів.

Зубастий рот хижої міноги

В середині минулого століття мінога дуже швидко розплодилася у Великих озерах США, що призвело до масового винищення цінних промислових порід риб. Тільки завдяки спільним зусиллям рибалок, іхтіологів і біологів вдалося домогтися скорочення чисельності прісноводної міноги в США. Незважаючи на свій хижий спосіб життя, це древнє істота поступово вимирає і занесено в Червону книгу.

Найнебезпечніший хижак на Землі

За результатами численних спостережень і досліджень на сьогоднішній день твариною, яка становить найбільшу небезпеку для людини, визнаний бурий ведмідь. У період, коли ведмедиця виходить на прогулянку зі своїми ведмежатами, підходити на відстань, на якому вона може відчути людський запах, смертельно небезпечно. Ведмідь дуже швидко пересувається, а наздогнавши жертву, нещадний. Він розриває шкірні покриви кігтями і впивається гострими іклами в тіло здобичі. Не менш небезпечні ведмеді, потривожені взимку під час сплячки.

Ведмідь вважається одним з найнебезпечніших тварин на Землі

До речі, найбільші тварини в світі не завжди є небезпечними. За даними найважче дика тварина це слон. Його вага може наближатися до 3 тоннам. На сайті є докладна стаття про найбільш великих тварин.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: