Довгий час сама поява першого у світі ескалатора було дивним подією. Сьогодні ж нас можуть зацікавити тільки незвичайні ескалатори, серед них найдовший і самий короткий ескалатор в світі.

Самий перший ескалатор

В середині березня 1892-го року було запатентовано винахід американця Джесса Рено, який представив ескалатор у вигляді цікавого атракціону для туристів. Зовні перший ескалатор представляв собою гумові гладкі рухомі стрічки з дерев’яними планками, замінюють сходи. Вже в 1896-му році цей винахід було втілено в життя. Ескалатор з’явився на Коні Айленд – Нью-Йоркському парку.

Перший у світі ескалатор був атракціоном для туристів

Через п’ять місяців, після подачі заяви про патенті Джессом Рено, заяву про отримання патенту на схоже винахід подав Чарльз Уілер. У 1898-му році інший винахідник Чарльз Сибергер перекупив патент Уїлера. Доопрацювавши і удосконаливши конструкцію, він у 1899-му приєднався до компанії «Otis Elevator Company», яка спеціалізувалася на виробництві підйомного обладнання. Ескалатор у вигляді ступенів був вперше представлений в Парижі на Всесвітньому ярмарку в 1900-му році. Пізніше його встановили у Філадельфії в магазині «Джимбелс».

Перший ескалатор у метро був встановлений у Лондоні

У 1911-му році ескалатор вперше був встановлений в лондонському метрополітені на станції «earl’s Court». Приблизно тоді і зародився так званий эскалаторный етикет, припускає, що люди стоять на ескалаторі справа з тим, щоб всіх поспішають пропустити ліворуч.

Остаточна конструкція ескалатора з’явилася в 1921-му році. У ній компанія «Otis Elevator Company» поєднала переваги винаходу Уїлера та винаходи Рено. З тих пір його конструкція практично не змінювалася.

Найкоротший ескалатор

Самий маленький у світі ескалатор знаходиться в японському місті Кавасакі. Його висота – вісімдесят три сантиметри. Він встановлений в одному з супермаркетів. Незважаючи на свою, здавалося б, непотрібність, «малютка» користується попитом. Їм воліє користуватися кожен другий відвідувач супермаркету.

Найменший ескалатор в місті Кавасакі

Інтерес до найменшого ескалатору в світі виявляють і туристи міста. Виникає питання про те, для яких цілей він був встановлений. Найімовірніше, причина в прагненні створити додаткову міську пам’ятку або в прагненні потрапити в Книгу рекордів Гіннесса.

Найнезвичайніші ескалатори

Крім ескалаторів, які перебувають у метро або торгових центрах, є ті, які встановлені в абсолютно нестандартних для цього місцях чи мають незвичайну конструкцію. Одним з таких визнаний вуличний величезних розмірів ескалатор, встановлений в бідному районі колумбійського міста Медельїн. Справа в тому, що весь район побудований на крутому схилі гори, з-за чого жителям доводилося кілька разів в день долати підйоми та спуски. У 2011-му році, після установки ескалатора, їх життя значно полегшилося. Ескалатор розділений на шість секцій, завдяки чому ним можуть користуватися всі мешканці вулиць району. Загальна довжина — триста вісімдесят чотири метри.

Незвичайний вуличний ескалатор в місті Медельїн

Відомо про герметичному ескалаторі, встановленому під водою. Прокотитися на ньому можна у Тайвані під час відвідування океанічного парку. Під час такої «подорожі» відвідувачі мають можливість милуватися пропливають зовсім поруч скатами, акулами і іншими незвичайними мешканцями морських глибин. Конструкція ескалатора – зигзагоподібна, завдяки цьому відвідувачі океанаріуму, не змінюючи сходинку ескалатора, піднімаються і опускаються на різну глибину акваріума.

Підводний ескалатор в аквапарку

Найстарішим працюючим ескалатором вважається встановлений в 1927-му році в Нью-Йоркському торговельному центрі macy’s Herald Square дерев’яний ескалатор. Його неодноразово ремонтували, він пройшов кілька капітальних ремонтів.

Незвичайний гвинтовий ескалатор

В одному з престижних районах Гонконгу встановлена найдовша в світі система вуличних ескалаторів. Протяжність цієї системи – вісімсот метрів. Висота підйому дорівнює ста тридцяти п’яти метрам. Всього з систему входить двадцять ескалаторів і три рухомих тротуару. Подолання всього маршруту займає близько двадцяти хвилин.

Не можна не сказати про неймовірно красивому «перекрещивающемся» ескалаторі. Його можна бачити в Москві в торговому центрі «Європейський». Завдяки пересікається конструкції, вдалося мінімізувати займану їм площу.

Вуличні ескалатори в Гонконзі

Відомо про ескалаторі для велосипедів. Він знаходиться в норвезькому місті Тронхейм і призначений для підйому велосипедистів на пагорб Брюбаккен.

Найдовший у світі ескалатор

Довгий у світі ескалатор метро, по одному з думок, знаходиться на станції «Адміралтейська» в місті Санкт-Петербург. Його протяжність – сто тридцять чотири метри сорок сантиметрів. Пасажири піднімаються з його допомогою на висоту шістдесят вісім метрів сімдесят сантиметрів. Підйом по такому ескалатору довгий, із-за чого на ньому рідко зустрінеш людину, що йде по сходах. За даними , «Адміралтейська» ще й одна з найглибших станцій в світі. На сайті є стаття про самих глибоких і великих метрополітенах.

Найдовший ескалатор у метро на станції Адміралтейська

Відомо про самому довгому рухається по горизонталі ескалаторі, що знаходиться в Дюссельдорфі. Довжина цієї «біжить доріжки» — двісті двадцять п’ять метрів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: