«Хочеш миру — готуйся до війни», — говорить народна мудрість, і люди не втомлюються вигадувати нові способи захисту і нападу. Списи, арбалети, мушкети, рушниці, автомати Калашникова… Людство постійно працює над створенням досконалої зброї. Але за кожною геніальної роботою стоять тисячі, а іноді і мільйони невдалих спроб, а деякі надсучасні винаходи видаються через кілька десятків років безглуздими. Перед вами цікава добірка зброї з усього світу, яке дивує. Багато зразки вже співслужили свою службу, але тепер їх навряд чи будуть використовувати для вирішення серйозних завдань.

1. Пересувна барикада

Мрія жандармів часів Великої Французької Революції – пересувна барикада. Вона представляла собою величезний сталевий щит на колесах. Мінуси – слабка броня і незручність використання з-за великої ваги конструкції.

2. Танк-трактор

Такі танки випускалися Харківським тракторним заводом під час Великої Вітчизняної війни. Всього до 18 вересня 1941 року (до моменту евакуації тракторного заводу) було випущено 142 машини ХТЗ-16. Їм, звичайно, було далеко до самих потужних танків того часу. ХТЗ-16 можна порівняти з озброєним селянином, якого виставили проти добре навченого професійного солдата. Противник швидко виводив їх з ладу. Машини брали участь у вуличних боях і майже всі залишилися на полі бою. Тим не менш, техніка внесла свій внесок у загальну справу.

3. Велосипедні танки

За вимогами Версальського договору Німеччині заборонили мати танки в складі армії. У підсумку для навчання новобранців застосовувалися фанерні моделі з велосипедними колесами. Потім, правда, такі танки почали встановлювати на легкові автомобілі.

4. Тральщик «Прогрів-Т»

Газодинамічний тральщик «Прогрів-Т» був розроблений в СРСР і використовувався в Афганістані. Він був оснащений двигуном від винищувача Міг-15. За загрозливий зовнішній вигляд його прозвали «Монстром». Його завдання – потужним струменем газів змітати верхній шар грунту і виявляти міни. На практиці машина змітала не тільки верхній маскувальний шар грунту. Міни, які повинні були розігріватися і вибухати, нерідко летіли слідом за ґрунтом, не завжди розриваючись. Таким чином, розмінування проходило не завжди гладко, розробка виявилася не дуже вдалою.

5. Напівгусеничний мотоцикл

Напівгусеничний мотоцикл Кеттенкрад ПК-101 використовувався для буксирування гармат і мінометів. Техніка відрізнялася високою прохідністю, але навіть на хорошій дорозі такий мотоцикл не можна було назвати самим швидкохідним. Повільність техніки пов’язана не стільки з гусеничним ходом, скільки з перевантаженістю бронею. Мотоцикл випускався до 1950 року, в мирний час використовувався для сільськогосподарських потреб, де знадобилася тяглова сила, а швидкість була не так важлива.

6. Надувний танк «Центуріон»

Цей танк, напевно, саме марне винахід, якщо мова йде про бої, але він здатний вирішувати іншу задачу — дезінформувати противника. Навіть на невеликій відстані він дуже схожий на справжній, спеціальна металізована гума створює враження реальної бойової одиниці. «Центуріон» можна легко перенести на нове місце силами 7 осіб. На війні, як відомо, всі засоби хороші, але на зміну не дуже зручних або малоефективних моделей неминуче приходять більш продумані і успішні. Редакція bestfacts.com.ua запрошує вас познайомитися зі статтею про найнебезпечнішому зброю.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: