Людину завжди вабить незвідане і загадкове. Дика природа і світ тварин цікаві, але, до того ж, дуже небезпечні. Хижаки завжди на чеку, вони готові розпочати боротьбу з будь-якою живою істотою на Землі. Змії і комахи, з вигляду безневинні, деколи бувають дуже страшні, а от мешканці морських просторів теж не завжди доброзичливі.

Дикі звірі можуть бути смертельно небезпечні

Дика природа живе за своїми законами. Згідно з ним виживає той, хто сильніший. І людина далеко не завжди виходить з поєдинків переможцем. Так з якими тваринами на зустріч краще не йти? Далі представлені найнебезпечніші тварини планети. Перевіряти, чи це так насправді не варто, краще прочитати і прийняти.

Отруйні жаби

Це жаба «кокои», принаймні, її так називають індіанці. Вона дуже маленька – її довжина всього 2-3 сантиметри. Тим не менш, особини – найнебезпечніші тварини в світі. Вони мешкають в Південній і Центральній Америці, а також на Мадагаскарі.

Для отруйних жаб в Колумбії відкрито перший у світі заповідник

Південноамериканським індіанцям дуже складно зловити цю жабу. І кожна – на вагу золота. Виявляється, цінність цих тварин в тому, що під дією високих температур (індіанці готують їх на вогнищі) жаби виділяють сильна отрута. Він моментально вражає все живе і набагато небезпечніше тетродотоксина риби фугу, ціанистого калію і отрута середньоазіатської кобри. Втім, втішає одне, токсини отруйна жаба виробляє поступово і повільно.

Плямисті жаби-древолазы живуть у тропіках Коста-Ріки та Бразилії

Африканський буйвол або каффрский буйвол

Це гроза Савани і наймогутніший з диких биків. Індійський та африканський буйволи – вкрай небезпечна тварина. Не боїться ні звірів, ні людей. Самець досягає зростання в холці до 2 метрів, а його маса може перевищувати 900 кілограмів. При цьому у нього загрозливо страшні роги.

Умиротворений вид буйвола оманливий

Вони загинаються вгору або широко розходяться в сторони, при цьому утворюючи пологу дугу. Роги можуть досягати 195 сантиметрів. Буйвол чує сторонніх на своїй території і здатен напасти першим.

У сутичці буйвола з левом останній часто програє

Вкрай небезпечні буйволиці, які захищають своїх телят. Свою жертву буйвол чіпляє рогами і закидає його собі на спину. У противника майже немає шансів вийти з бою живим. Тим більше, якщо на нього біжить стадо розлючених биків.

Білий ведмідь

Це в зоопарку ведмеді здаються «білими і пухнастими». Але коли на туриста на Шпіцбергені біжить ведмідь, то у людини немає жодного шансу. Тварина одразу наздоганяє, нападає і вбиває. Популяції білого ведмедя на території Арктики майже півстоліття тому почали охороняти.

Вага самців може досягати 680 кг, а самок - не більше 300 кг

З тих пір чисельність повністю відновилася і, більше того, стала вище допустимих меж. Звір став повноправним господарем скрізь, де мешкає. А на своїй території він не відчуває страху і веде себе з сторонніми досить агресивно.

Білі ведмеді не впадають в сплячку

До того ж, білий ведмідь часто з’являється поблизу людських поселень. А ось якщо випадково потрапити між ведмедицею і її дитям, то живим точно не піти. Вони спритні і швидкі, відмінно плавають у холодній воді. У звіра гострі слух, зір і нюх, до того ж вона володіє величезною силою. Одного удару могутньою лапою достатньо, щоб позбутися голови.

Білі ведмеді схильні до спалахів гніву після невдач на полюванні

Ведмідь-шатун

Бурі ведмеді — серйозні хижаки, не менш небезпечні, ніж їх брати з Північного полюса. Зустріч із ними не обіцяє нічого хорошого. Небезпека зростає, якщо перед вами хижак, який не зміг піти у сплячку або не вчасно прокинувся. Голодний і злий ведмідь-шатун майже завжди нападає, причому навіть на своїх побратимів.

Ведмідь-шатун дуже небезпечний

Єдиний шанс піти живим після такої зустрічі — застрелити ведмедя. Втекти від нього немає ніякої можливості. Незважаючи на те, що ведмеді здаються незграбними, вони легко набирають швидкість до 40-60 км в годину. Людину, яка тікає шатун сприймає як здобич, яку потрібно наздогнати.

Африканський та індійський слон

Слон — розумна тварина з гарною пам’яттю. Казковий образ доброго, мудрого і милого велетня далекий від дійсності. На совісті цих тварин вбивства як мінімум 500 чоловік в рік. Слон є найбільшим на землі, а отже, воно найнебезпечніше тварина в світі. До нього на територію краще не потрапляти, інакше зустріч може закінчитися плачевно.

Слони відчувають смуток і радість, нудьгують і допомагають родичам

Звір має величезну масу тіла і з легкістю може затоптати людини. До речі, слони дуже швидкі. У критичній ситуації вони можуть бігати зі швидкістю до 40 кілометрів на годину. Особливо небезпечний так званий слон-бродяга, тобто вигнаний із стада в шлюбний період. Він може кинутися на все, що рухається.

Слониха захищає слоненяти від зграї гієн

Австралійський крокодил

За своєю кровожерливості крокодил давно випередив слона. На його рахунку близько 2 тисяч людських смертей в рік.

Австралійський крокодил

Крокодил є першокласним мисливцем. Зачаївся у воді звіра можна переплутати з колодою. Адже маскування – це основний коник хижака. Він може просто лежати і чекати свою жертву. І коли вона з’явиться, миттєво вискочить, нападе, затягне у воду, втопить і расчленит.

Крокодили легко вистрибують з води

Крокодили вважаються найбільш небезпечними тваринами в Австралії та деяких країнах Африки. На півночі Австралії, наприклад, живе близько ста тисяч рептилій. І всі вони перебувають під охороною держави.

При цьому за останні роки австралійські крокодили з’їли не одну жертву. Найбільшим представником крокодилів є морський або гребінчастий. Самці можуть досягати 7 метрів. Рептилія теж водиться біля берегів Австралії і смертельно небезпечна для людини.

Африканський лев

Голодний лев – дуже небезпечний. У дикій природі царі звірів на обід і вечерю поглинають в основному зебр і антилоп-гну.

Леви - турботливі батьки

Якщо полювання деякий час була безуспішною, то голодні тварини можуть напасти і на людину. За один присід дорослий лев може з’їсти до 30 кілограмів м’яса. За статистикою, ці тварини вбивають близько 250 чоловік щорічно.

Леви — вища раса котяча

Біла акула

У найнебезпечніші тварини записана і біла акула. Неймовірне відчуття голоду у цих тварин може з’явитися через крові у воді. Тоді він точно пустить у хід всі свої 3 тисячі гострих зубів.

Акули існували 450 млн років тому

Біла акула мешкає в теплих водах абсолютно у всіх океанах, крім того в Японському і Середземному морях. Всі особини досить великі, вони виростають до 7-8 метрів, але зустрічаються і абсолютні гіганти – до 12 метрів в довжину. Саме біла акула вважається самої лютої, сильною і небезпечною з усіх акул.

Все про білих акул Світлий окрас допомагає особинам у полюванні. Вони залишаються непоміченими на тлі підводних скель. Їдять акули в основному тюленів і китів, але не погребують і заплилими далеко дайверами. Часто хижак приймає людини за тюленя. Але відчувши на своїх зубах кістка, відпускає жертву. Правда людині це мало чим допомагає. На рахунку білих акул від 30 до 100 людських смертей. З черева цих створінь діставали різні предмети: живих черепах, монети, документи, останки людей.

Мавпа

Несподівано в списку найбільш небезпечних тварин з’являється мавпа. У деяких тропічних країнах особини оселилися близько міських звалищ і шукають там собі прожиток.

Горили часто вирішують питання бійкою

Нерідко нападають на людей, дітей і навіть дорослих, забирають їжу, а також тягнуть продовольчі запаси селян і спустошують їхні холодильники. Агресивні великі мавпи, такі як горили, в певних обставинах можуть бути смертельно небезпечні для людини.

Навіть невеликі мавпи можуть вести себе нахабно

Отруйні медузи

Особливо небезпечні австралійські медузи Chironex fleckeri. Вони відомі як морські оси. Такі особини досягають розміру салатниці, мають до 60 щупалець, кожен з яких по чотири метри.

Опік морських ос дуже болюче

На щупальцях 5 тисяч осередків з отрутою і токсинів вистачить на вбивство 60-ти людей. Отруйних медуз можна зустріти в теплих водах субтропічних і тропічних країн. Чисельність особин постійно збільшується, вчені бачать причину в глобальному потеплінні.

Опік медузи може бути смертельний

Отруйні змії

За один тільки рік у всьому світі отруйні змії жалять людини близько 50 тисяч разів і частіше за все зустрічі закінчуються летальним результатом. За найбільшу частину людських смертей відповідальні азіатські кобри.

Кобра - красива і швидка змія

Вони, як правило, не нападають на людей першими і кусають лише тоді, коли їх потривожать. На території Росії близько 10 видів отруйних змій. І найнебезпечніші з них – середньоазіатські кобри, ефи і гюрзи.

Москіти

Ну і саме небезпечне створення, як не дивно, москіт. Причина в тому, що він є переносником малярії.

Москіти - переносники лейшманіозів, бартонеллеза і малярії

Маленькі шкідники позбавляють життя до трьох мільйонів чоловік в рік. Майже всі випадки припадають на райони Африки. І практично всі жертви цих небезпечних комах – діти у віці до 5-ти років. Редакція bestfacts.com.ua хотіла б нагадати, що в Росії комарі не переносять малярію, оскільки не сприйнятливі до неї.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: