У світі відомо чимало випадків, коли мерами ставали зовсім ще молоді люди і навіть маленькі діти. Є декілька найбільш молодих мерів, що стоять на чолі російських міст, а так само міст України.

Молоді мери у світі

Відомо, що в світі в різні роки і в різних містах посади мерів займали зовсім молоді політики. Так в Америці в невеликому містечку Хиллсдейл з населенням всього лише десять тисяч чоловік в 2005-му році мером став вісімнадцятирічний студент. Його прізвище — Майкл Сесшинс. Як тільки йому виповнилося вісімнадцять, він вирішив зайнятися політикою, висунувши свою кандидатуру на посаду мера міста.

Американський містечко Хиллсдейл прославився завдяки юному меру

У 2012-му році наймолодшим у світі мером стала дівчина з Палестини. Цю посаду вона обіймала тимчасово – лише два місяці. Тим не менш весь цей час вона мала право підписувати документи та призначати працівників. Назва міста – Аллар, а прізвище юного мера — Башаир Отман. Дівчина вважає, що своїм тимчасовим перебування на такій важливій посаді, вона поклала відмінний початок своєї майбутньої політичної кар’єри.

Башаир Отман - наймолодша жінка-мер

В тому ж 2012-му році в американському місті Ітака з населенням тридцять тисяч мером став двадцятичотирирічний Сванте Майрик. У 2013-му році в американському місті Дорсет на посаду мера обрали чотирирічного малюка. Вибори проходили на місцевому фестивалі.

Сванте Майрик став головою міста в 24 роки

Голосувати можна було необмежену кількість разів, кожного разу оплачуючи один долар. Зібрані таким чином кошти були спрямовані у фонд проведення міського фестивалю. Малюк-політик поки не вимовляє літери, проте не сумнівається, що впорається зі своїми посадовими обов’язками. Його ім’я – Роберт «Боббі» Таффс. Не дивлячись на те, що вибори були жартівливими, хлопчик поставився до цього дуже серйозно. Обов’язки мера маленького – це збір підписів у фонд Макдональда і створення нової таблички з назвою міста, при в’їзді на його територію. Як відомо, Дорсет – «Ресторанна столиця світу». Ці вибори на настільки важливий, хоча і жартівливий, пост для Таффса вже другі. Вперше він був обраний у три роки, а через рік його переобрали повторно. Він не лише мер містечка, хлопчик є «живою рекламою міського фестивалю і певним магнітом для туристів.

Градоначальника Максим Дубінін вигнали з крісла глави міста за хабарі

У курортному селищі Орджонікідзе (Крим) пост мера недовгий час займав молодий політик. Це був Максим Дубінін. На той момент йому виповнилося двадцять три роки. Через досить невеликий період часу його роботи, Дубінін був знятий з посади і заарештований за хабар.

Містом Балтімор два строку керував молодий чоловік

У тридцять чотири роки став мером міста Балтімор колишній музикант і поліцейський Мартін Про»Меллі. На цій посаді він пробув два терміни поспіль – з 1997-го по 2007-ий рік. За час його роботи якість життя мешканців цього міста значно зросла.

Так само в тридцять чотири роки на посаді мера опинився Жайме Ларнер, інженер-архітектор за освітою. Це був 1971-ий рік. Назва міста, де він працював – Курітіба в Бразилії. Як раз в цей період часу йшло активне розвиток міста, відповідно проблем було чимало. Пост мера Жайме займав тричі (не поспіль). Він вважається одним з найвідоміших мерів світу.

Наймолодший український мер

Максим Дубінін, який став наймолодшим мером в Україні, скандально відомий завдяки заведеній на нього кримінальній справі. Пост мера курортного селища Орджонікідзе в Криму він займав кілька місяців. У 2011-му році Дубініна заарештували за хабар. Розмір хабара становив п’ятдесят тисяч гривень. Суд міста Феодосії виніс вирок. Молодого мера засудили на п’ять років позбавлення волі.

В українському місті Зборові міським головою став 23-річний юнак

У містечку Зборові Тернопільської області, де чисельність населення всього шість тисяч чоловік, на виборах мера в 2009-му році здобув перемогу двадцятитрирічний Василь Мартюк. Перший запис у його трудовій книжці – «Міський голова».

Наймолодший мер в Росії

Є мери російських міст, які отримали цей пост у досить молодому віці. Наймолодшим мером в Росії є Юрій Бойко. У віці двадцяти дев’яти років він став мером міста Ростов Великий. Треба відзначити, що свою посаду він залишив достроково, так як був призначений головою департаменту територіального розвитку регіону. Замість нього тимчасово пост мера зайняла Надія Соколова. На пост мера Бойко обрали в 2009-му році. Цей молодий політик в 2011-му році був рекомендований на посаду голови Ярославської області, проте губернатором став Сергій Ястребов.

Юрій Бойко став мером у 29 років

До Бойко наймолодшим мером Росії вважався Михайло Булгаков. Він зайняв пост мера у містечку Красноармійськ (Московська область) у віці тридцяти років. Це було в 2004-му році. Наймолодшим мером Росії Булгаков був названий в 2006-му році, а вже через рік його заарештували за хабар.

Молодий мер Михайло Булгаков попався на хабарі

У травні 2010-го року наймолодшим мером став Іван Савінцев. Пост він зайняв у тридцять чотири роки, ставши мером міста Пущино.

Наймолодшою жінкою-мером Росії є обрана на цей пост в 2013-му році Галина Ширшина. Мером міста Петрозаводська вона стала у віці тридцяти чотирьох років.

Найважче управляти мегаполісами. У Москві і Санкт-Петербурзі, за даними bestfacts.com.ua молодих мерів не було. На сайті є докладна стаття про найбільших містах Росії та світу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: