У Росії рівно 1099 міст. Саме такі дані надає Федеральна служба державної статистики. Напевно, ні в одній країні світу немає такої кількості міст. Тому не дарма скандинави раніше називали територію Давньоруської держави Гардарикой, тобто країною міст. Кожен з міст країни своєрідний, цікавий і заслуговує окремої уваги. Але є такі, які особливо виділяються із загального числа.

Дербент

Найстаріший місто в Росії називається Дербент. Його називають одним із найдавніших, що називається, «живуть» міст світу. Він є самим південним містом країни і знаходиться в невеликому проході між передгір’ями Кавказу і Каспійським морем в Дагестані.

На думку вчених, вік Дербента приблизно п’ять тисяч років. На місці нинішнього міста перші поселення з’явилися ще в епоху бронзи. Ну сам Дербент вперше був згаданий географом із Стародавньої Греції Гекатєєм Мілетським в 6 столітті до нашої ери. Але на той момент населений пункт носив назву Каспійські ворота. Варто відзначити, що в складі Російської Імперії місто з’явився лише в 1813 році, тобто порівняно недавно. Сталося це після того, як був підписаний мирний договір між Персією та Росією.

Місто з історією

У 2003 році стару частину Дербента ЮНЕСКО включив до складу Всесвітньої спадщини. Найвідоміші пам’ятки міста – це стародавня фортеця під назвою Нарин-Кала, її вік оцінюється в 2,5 тисячі років, а так само найстаріша мечеть Росії Джума, яку заклали ще у 8 столітті.

Магас

Ну а наймолодше місто Росії, він же самий маленький – це Магас. Він один з тих міст, які за останні десятиліття були засновані спеціально як столиця. Магас з’явився в 1995 році, а через п’ять років президент Інгушетії Руслан Аушев перемістив столицю республіки Назрань в Магас. Він знаходиться всього в чотирьох кілометрах на південний схід від міста Назрань. Тоді в новій столиці проживало всього п’ятсот чоловік. За даними перепису населення 2010 року в Магасі проживає вже 2,5 тисяч осіб, серед населення зустрічаються як інгуші, чеченці, так і інші національності.

Адміністрація Магаса

Існує версія, що столиця стародавнього Аланського держави носила назву Магас. Ця назва перекладається по-різному, серед інших варіантів, зокрема, «місто сонця». Точне розташування столиці Аланії досі невідомо. Дослідники припускають, що місцезнаходження Магаса можна ототожнити з Алхан-Калинського і Нижньо-Архызского городищ. Розташовуватися місто міг в системі городищ, які перебувають у Назранівському районі Інгушетії, це Яндаре-Газі-Юрт – Алі-Юрт – Экажева – Сурхахі.

Знайомство з містом У Губкинском досить багатонаціональне населення. В місті живуть представники 55 національностей. До речі, чисельність населення близько 23 тисяч чоловік. Співробітники Музею освоєння Півночі» дбайливо зберігають колекції, які відображають історичні етапи становлення міста, а так само ведуть серйозну наукову роботу з вивчення освоєння людьми північних територій з найдавніших часів і до сучасності. Нові дані відразу ж описуються в вільної енциклопедії.

Нічне місто

Незважаючи на те, що місто відносно молодий і в основному займається промисловістю, в ньому є чим зайнятися і дорослому і дитині. У Школі народного танцю репетирують виступи славетного губкін колективу народного танцю «Північне сяйво», слава про нього вже розлетілася далеко за межі округу.

Мережі фізкультурно-оздоровчих закладів міста відмінно розвинена. Більше третини жителів Губкін займаються 24 видами спорту. До речі, на лижній базі в місті постійно займаються не тільки городяни, там проводяться окружні та обласні змагання.

Є в Губкинском і свої засоби масової інформації. Щотижня виходить у світ громадсько-політична газета «Gubkinskaâ тиждень». Крім цього, щодня в ефір виходять передачі Губкинской телерадіокомпанії «Вектор». Півтори години ефіру ввечері і годину вранці. Це не тільки новини та тематичні програми, але і розважальні та пізнавальні проекти.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: