Любителі справжніх вертольотів можуть в кращому випадку кілька разів покататися на них в якості пасажира. А ось стати володарем невеликого гелікоптерика цілком реально. А які вертольоти найменші в світі?

Найменша радіокерована модель вертольота

Невідомо, хто більше отримує задоволення від володіння подібною іграшкою – діти, для яких ці вертольоти, власне, і призначені, або їх батьки. Адже так приємно представляти себе відважним пілотом, летить на бойове завдання! А якщо ваш вертоліт може виконувати в повітрі різні фігури, то від нього буде і зовсім не відірватися.

Іграшкові вертольоти теж б'ють рекорди

Японці відомі своєю схильністю до мініатюризації, і тут попереду планети всієї. Вони створили найменшу модель вертольота на дистанційному управлінні. Посадочним майданчиком для цієї крихітки може служити ваша долоня, адже його вага не більше 11 грамів, а довжина становить 6,5 див. Навіть пульт управління таким вертольотом виглядає набагато більше за нього.

Цей міні-гелікоптер носить горде ім’я Nano-Falcon, що в перекладі означає Нано-Сокіл. Він і справді вражає своїми льотними характеристиками, практично не поступаючись в них звичайного вертольота. Гіроскопічні датчики дозволяють йому літати у всіх напрямках, залишаючись при цьому стабільним. Правда, довго пограти їм не вдасться, так як кожні п’ять хвилин вертольоту потрібна півгодинна зарядка.

Вертоліт Nano-Falcon хороший всім крім ємності акумулятора

Примітно також і те, що розробники Нано-Сокола використовували в його виробництві деталі з непрацюючих смартфонів. Саме з-за цього він має такий маленький вагу, адже смартфони намагаються робити як можна тонше і легше. А також, завдяки цьому, гелікоптер має цілком доступну ціну – менше 50 доларів.

Найменший безпілотний вертоліт

Але маленькі безпілотні вертольоти можна розглядати не тільки як забави. Військові сили давно взяли на озброєння, і багато країн ведуть розробку все більш удосконалених моделей цих апаратів. Вони можуть моніторити важливі об’єкти і території, вести пошукові роботи, проводити геологічну розвідку, зйомку місцевості і навіть виконувати авіаційні хімічні роботи.

Безпілотні вертольоти теж бувають різних розмірів

І звичайно ж, в першу чергу, маленькі безпілотні вертольоти стануть в нагоді в ролі військових розвідників. Адже збір даних про противника – дуже небезпечне заняття, при якому життя бійця може щомиті піддаватися ризику. Поява маленьких гвинтокрилих помічників істотно полегшило цю задачу.

Норвезька компанія Prox Dynamics розробила самий крихітний літальний апарат вагою всього 15 грам. Цей малюк відважно пробирається в стан ворога і в режимі реального часу передає фотографії і відео. Незважаючи на те, що він схожий на дитячу іграшку, вертоліт здатний витримати досить суворі погодні умови.

Prox Dynamics один з найменших безпілотників

Розміри цього вертольота вельми скромні, 10х2,5 см. З такими габаритами він легко може поміститися в кишеню рюкзака або навіть куртки. Дальність польоту становить близько 1 км. Його потужності вистачає на те, щоб протриматися в повітрі приблизно півгодини. Максимальна швидкість вертольота – 30 км/год.

Prox Dynamics може пролетіти відстань 1 кілометр

На відміну від своїх старших і набагато більш великих братів, шум яких чутно за багато кілометрів, маленький розвідник вміє практично непомітно дістатися до цілі на відстані до трьох метрів. Його якості вже були успішно перевірені в Афганістані, і тепер британські військові уклали контракт на виробництво 160 вертольотів для оснащення своєї армії.

Найменший керований вертоліт у світі

Існують в світі і керовані вертольоти, які вражають своїми невеликими розмірами. На погляд людини, не дуже добре розбирається в літальних апаратах, вертоліт не може важити стільки ж, скільки і його пілот. Але японська компанія GEN Corporation легко спростовує це переконання.

GEN H-4 найменший керований вертоліт у світі

Вертоліт GEN H-4 занесений в Книгу рекордів Гіннеса як найменший керований вертоліт у світі. Його вага складає всього лише 70 кг. Але він може підняти в три рази більше, близько 210 кг, куди входить паливо, сам пілот і невеликий вантаж.

Пересувається цей апарат на досить великій швидкості, вона становить близько 100 км/год. залежно від того, наскільки він завантажений, його потужності вистачить на те, щоб перебувати в повітрі від 30 до 60 хвилин. Він оснащений двома гвинтами, які розташовані по співвісної схеми. Їх довжина становить 4 метри.

Найменший вертоліт може підняти в небо вантаж до 600 кг

На думку розробників, управління GEN H-4 доступно кожній людині після невеликого навчання і короткої практики. Перед пілотом розташована рукоятка, на якій знаходиться все, що знадобиться для управління машиною. У планах компанії варто розробка покращеної моделі цього вертольота, де буде присутня складна рама та подушка безпеки.

Подібні вертольоти незабаром цілком зможуть конкурувати з повсюдно поширеними автомобілями. В небі поки ще немає обридлих пробок, так і сам політ під хмарами не порівняти з поїздкою за загазованій трасі. Так що, якщо у вас завалялися зайві 35 000 доларів, а саме стільки коштує цей літальний апарат, то ви цілком можете дивитися зверхньо на ваших колишніх співтоваришів по дорожньому руху.

Найменший вертоліт міг би бути доступним транспортом, якщо б не був таким дорогим

Серед авіатехніки інтерес викликають і літаки. Наприклад, за даними найшвидший літак у світі, Boeing X-43 може літати зі швидкістю 11230 кілометрів на годину.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: