Птахи відрізняються не тільки тональністю свого щебету, оперенням і забарвленням, але ще й розмірами. Відомо, що сама мініатюрна птах – це колібрі, є дуже маленькі хижі птахи.

Найменші птахи в Росії

У Росії чимало різних птахів, серед них і дуже маленькі. Можна навести ТОП самих маленьких за розмірами пернатих, що мешкають в Росії.

Кропивник надзвичайно малий, його довжина трохи менше одинадцяти сантиметрів при вазі десять грам. Він відрізняється тим, що співає навіть в зимовий період. Синичка-ремез виростає до одинадцяти сантиметрів, а вага його трохи менше десяти грамів. В його співі чути мінорні нотки. Не знайти більш вправного майстра по спорудженню гнізд. Мала мухоловка – плица з дуже красивим і звучним співом. Вага її ледь доходить до дев’яти грамів при довжині майже тринадцять сантиметрів.

Синичка-ремез одна із самих маленьких і легень птахів у Росії

Відома мініатюрними розмірами пищуха. Її складно сплутати з якоюсь іншою птицею. Пищуха, перебираючи маленькими лапками, проходить дерево від основи до верхівки, після чого злітає вниз і починає підйом по іншому дереву. Вага пищухи всього вісім з половиною грам, а зріст – чотирнадцять сантиметрів. Ще менше важить бормотушка. Її вага – трохи більше восьми грамів, а зріст – тринадцять сантиметрів. Побачити бормотушку непросто, так як цей птах надзвичайно скритна, при цьому має тьмяну забарвлення.

Бормотушка маленька і непримітна пташка

Сім грамів — вага зеленої вівчарик. Вона не досягає в довжину і дванадцяти сантиметрів. Пурхаючи над кінчиками гілок, вівчарик з листя збирає комах. Своїми мініатюрними розмірами відрізняється корольковая вівчарик. Вона вважається кращою співачкою тайги. При вазі в шість грамів, довжина пташки менше дванадцяти сантиметрів.

У трійку лідерів потрапляє вівчарик-зарничка. Її вага дорівнює вазі королькової вівчарик, однак довжина менше на міліметр. У неї буро-зелене забарвлення, а спів схоже на свист рябчика. Жовторотий корольок на другому місці серед маленьких птахів Росії. Він важить трохи більше шести грамів, його довжина не досягає десяти сантиметрів. Цей мініатюрний корольок вважається національним птахом Люксембургу.

Крихітна пташка вівчарик-зарничка важить всього 5-6 грамів

На першому місці – червоноголовий корольок. Його довжина – дев’ять сантиметрів, а вага ледве доходить до п’яти з половиною грам. Це надзвичайно рідкісний вид. Його можна зустріти в Краснодарському краї, в Псковському і Калінінградському регіоні.

Найменша хижий птах

Серед хижих птахів самими маленькими визнані відразу два представники пернатих – це велика Білолоба сокіл-крихітка та Черноногий сокіл-крихта. Місце їх проживання – південний схід Азії. Їх довжина від чотирнадцяти до п’ятнадцяти сантиметрів, включаючи п’ятисантиметровий хвіст. Вага хижаків – тридцять п’ять грам. Їх основне живлення – бабки, метелики, міль, цикади, зрідка ящірки і дрібні птахи. Видобуток цих соколов не може бути великою, так як вони просто не зможуть забрати її в лапах.

Білолоба сокіл-крихта одна з найменших видів птахів

Соколи-крихти занесені в Книгу рекордів Гіннеса. Заради справедливості треба відзначити, що є ще один хижак, який міг би претендувати на першість – це сичик-ельф. Розмір крихітній сови не перевищує в довжину чотирнадцяти сантиметрів. Такий розмір порівняємо з розміром великого горобця. Довжина цього сычика – близько сорока п’яти сантиметрів. Ці птахи живуть в Мексиці і США. Вони воліють селитися в дуплах величезних кактусів сагуаро. Їх їжа – комахи і скорпіони.

Сичик-ельф - маленька і злісна птах

Притому, що сычика-ельфа не можна назвати найбільш хижою птахою, все ж він займає гідне місце серед маленьких хижих пернатих. Це виключно нічний хижак. Його політ схожий з польотом кажана. Полює він, найчастіше, прямо під час польоту. У Мексиці цих хижих птахів називають «enano», що в перекладі означає «гном».

Найменші птахи в світі — колібрі

З усіх відомих птахів на планеті найменшою є колібрі. Але навіть серед колібрі є самий дрібний підвид. Ці пташки живуть на острові Куба. Їх назва — Mellisuga minima, що можна перекласти, як птах-муха або карликова бджілка.

Колібрі - маленька пташка з великим носом

Вага такої птиці менше двох грамів, а саме – від 1,6 до 1,8 гр. Довжина всієї птиці з хвостом – шість сантиметрів.

Незважаючи на маленький розмір, колібрі – неуживчивая птиця, яка наважується нападати на досить великих птахів. Така поведінка властива їй в період висиджування пташенят.

Колібрі важить не більше двох грамів

Колібрі живляться на квітках. Довго вважалося, що вони харчуються безпосередньо в польоті нектаром квітів. Насправді їх основна їжа зовсім не нектар, а дрібні комахи, яких вони знаходять на поверхні листя і дістають з квітів. Помічено, що ці пташки можуть ловити комах на льоту, а так само вистачати тих, які загрузли в павутині. З-за підвищеного метаболізму процес харчування колібрі практично постійний, і при маленьких розмірах їм доводиться споживати великий обсяг їжі.

Гігантська колібрі

Цікаво знати, що всього існує близько трьохсот п’ятдесяти видів колібрі, серед яких є гігантські. Наукова назва — Patagona gigas. Цей вид мешкає в Андах. Довжина такої птиці – двадцять два сантиметри.

А ось найбільша птах Росії, за даними bestfacts.com.ua мала розмах крил до 8 метрів. «Мала», — бо давно вимерла. Але і сьогодні на Землі живуть птахи-велетні. На сайті є докладна стаття про найбільших птахів на Землі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: