Люди з давніх часів дивилися на небо і зірки, з них робилися пророцтва, визначалося місце розташування і т. д. Вчені ведуть роботу з дослідження планет і зірок. Яка ж з планет найменша?

Планети менший від Землі

Можна порівняти Землю з іншими входять в Сонячну систему планетами. Значно менше нашої планети – Меркурій. Від Сонця це перша планета. Побачити його досить складно, що пов’язано не стільки з його мініатюрними розмірами, скільки з малим кутовим відстанню до Сонця. Вчені змогли скласти його повну карту лише в 2009-му році, при цьому вони ґрунтувалися на знімки апаратів «Мессенджер» і «Марінер-10». Радіус цієї маленької планети — 2439,7 ± 1,0 км.

Знімки найменшої планети сонячної системи були зроблені за допомогою цього «Марінер-10»

Венера практично така ж, як Земля і за розміром, і за масою. Від земної маси її маса становить 0,815. Відомо, що оборот навколо Сонця вчиняється нею майже за двісті двадцять п’ять земних діб. Там є вода, але її значно менше, ніж на Землі. Після Місяця з Сонцем на небосхилі нашої планети саме Венера є третім по яскравості світилом. Про неї відомо наступне – температура поверхні більше чотирьохсот градусів, надзвичайно висока щільність атмосфери, відсутність супутників. При всій уявній схожості планети з Землею, в них занадто багато важливих відмінностей. Поверхня Венери не представляється можливим побачити з-за того, що вона покрита щільними хмарами, що складаються з сірчаної кислоти. Ці хмари мають великими відбивними властивостями. Рельєф був досліджений лише завдяки радіохвилям.

Венера і Земля мають схожі розміри

Планетология як наука припускає, що найімовірніше в свій час на планеті були океани, схожі на ті, які зараз є на Землі. Ця планета мало вивчена, незважаючи на те, що її поверхня досліджувалася не одним космічним апаратом. Треба зазначити, що жоден з них не пропрацював більше двох годин із-за складних умов. Саме завдяки цим космічним апаратам на Землі вперше з’явилися зроблені ними фотографії поверхні цієї планети. Це відбулося в 1975-му році.

Порівняльні розміри планет сонячної системи

Ще одна планета, яка набагато менше при порівнянні з Землею – Марс. Свою другу назву «червона планета» вона отримала з-за перебування на поверхні оксиду заліза. Їй дали ім’я на честь давньоримського бога війни. У неї є два природних супутника, названих Деймос і Фобос. Вивченням «червоної планети» займаються вчені багатьох країн. За їх твердженнями, на ній може знаходитися вода, однак вона не в рідкому стані, що пов’язано з дуже низьким тиском на поверхні. Такий висновок свідчить про те, що примітивне життя на планеті цілком може існувати.

Марс набагато менше Землі

Завдяки дослідженням і роботи марсоходів, вчені з’ясували, що колись поверхню покривала вода. Клімат на планеті носить сезонний характер, середня ж температура дорівнює мінус п’ятдесят градусів. Людина без праці може побачити Марс навіть неозброєним оком. Відомо, то його маса становить менше одинадцяти відсотків земної маси.

Найменші планети Сонячної системи

Довгий час планетою-рекордсменом в Сонячній системі вважався Плутон. Однак його перестали називати планетою в 2006-му році, іншими словами, він втратив статус планети. Це пов’язано з тим, що до цього часу було відкрито чимало об’єктів, які значно перевищували вп розмірами Плутон. Зараз, позбавлений статусу планети, він став одним із малих планет і занесений у список під номером 134340 каталогу Центральних малих планет. Минув час, але далеко не всі вчені погодилися з цим, деякі до цих пір продовжують вважати, що цій планеті повинен бути повернений її попередній статус.

Плутон досить маленький. Вчені не можуть зійтися в думці, планета чи це

Офіційно на сьогоднішній день найбільш мініатюрної планетою нашої Сонячної системи вважається планета з назвою Меркурій. Вона рухається набагато швидше інших планет, швидше за все із-за цього їй дано саме таку назву. Адже, як відомо, бог торгівлі Меркурій був быстроног. Її маса — 3,3•1023 кг. Щодо маси Землі, маса Меркурія складає 0,055. Враховуючи щільність, можна стверджувати, що в його надрах міститься багато металів. Цією маленькою планетою оборот навколо сонця проводиться за вісімдесят вісім земних діб.

Найменша планета Сонячної системи - Меркурій

Меркурій дуже мало вивчено, однак відомо, що супутників у нього немає. З його відомих особливостей можна назвати зубчасті численні укоси і ударні кратери.

Найменша планета Галактики

Якихось двадцять-тридцять років тому достовірно було відомо тільки про нашої Сонячної системи в Галактиці. Про те ж, що десь за межами нашої системи існує практично нескінченну кількість планетних систем інших зірок, вчені могли робити лише припущення.

У галактиці Чумацький шлях є планети різних розмірів

Назва нашої Галактики – «Чумацький шлях». На сьогоднішній день оцінити загальну кількість планет в ній не представляється можливим. Знаючи, що Чумацький шлях – це сотні мільярдів зірок, можна впевнено сказати, що Галактика містить у собі як мінімум сотні мільярдів і навіть трильйонів планет. З цієї величезної кількості небесних об’єктів Галактики вивчено надзвичайно мале число об’єктів. У зв’язку з цим поки що неможливо сказати, яка з планет там найменша.

Краса великих і маленьких планет

Залишається задовольнятися тільки тим, що вже точно відомо про нашій Сонячній системі, а саме, що найменшою планетою до 2006-го року був Плутон, а тепер його місце зайняв Меркурій.

Між тим, найбільша планета знаходиться в сузір’ї Геркулес. За даними її відкрили зовсім недавно, в 2006-му році.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: