Це маленькі люди. Найменша жінка, самий маленький чоловік, найменший чоловік у Росії і в світі, ті, хто потрапляв до книги рекордів за свій незвичайний ріст. Про них самих-самих низькорослих і карликових, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Найменша жінка в світі

Її звуть Джіоті Амге, вона живе в Індії, в місті Нагпур. Коли їй виповнилося 18 років, одночасно з повноліттям вона відзначила своє попадання в книгу рекордів Гіннеса як найменша жінка серед живуть в даний час. Джіоті – карлик, що страждає ахондроплазией, попросту кажучи, у неї зовсім не ростуть кінцівки через недорозвинення суглобової і хрящової тканини. Вони перестали рости ще у віці двох років, так і до цього росли, м’яко кажучи, не дуже.

Найменша жінка в світі живе в Індії

Так виглядають багато карлики: майже нормальних розмірів голова, не надто маленьке тіло, і руки-ноги малюка. Але Джіоті побила всі рекорди низькорослості: її зріст складає всього 62,8 см, і вона, за запевненнями лікарів, залишиться завжди такого зростання. До неї самої маленької карлицей була визнана громадянка США Бріджит Джордан, вона на 7 сантиметрів вище індійської дівчини. А ось найвища жінка у світі, за даними bestfacts.com.ua народилася в Китаї. Її зростання 236 див.

Найменші люди з книги рекордів Гіннесса

Раз вже ми заговорили про Книгу Рекордів Гіннесса, варто зауважити, що записи до неї вносяться майже постійно: то і справа знаходиться новий рекордсмен.

Самі маленький китаєць у світі

Приміром, ще станом на 2010 рік самий маленьким людиною в світі був китаєць на ім’я Пінгпінг зростанням 74 сантиметри. Потім він помер, і комісія книги рекордів взялася за пошуки. Знайшовся колумбієць за прізвищем Хернандез, зростанням ще нижче Пінгпінга – 70 сантиметрів.

Після Хернандеза знайшовся непалець Хагендра, ще на пару сантиметрів нижче. Потім 60-сантиметровий юний филипппинец Балуинга. А в 2013 був знайдений новий рекордсмен, і не тільки по зростанню, але про нього піде мова трохи нижче.

Балуинга потрапив в книгу рекордів Гіннеса-за маленького росту

Великі й маленькі люди

Коли Пінгпінг був ще живий, він зустрічався з найвищим на той момент жителем Землі, турком Султаном Косеном, зростанням майже два з половиною метри. У мережі можна знайти фотографії з цієї зустрічі, і не відразу зрозумієш, що це не фотошоп.

Найбільший і найменший людина на Землі

Це не єдина «зустріч контрастів», організована заради шоу і фотографій. Наприклад, маленька Джіоті Амге, про яку говорилося вище, фотографувалася поруч з Людиною-Великий ступень, нога якої приблизно така ж, як зростання дівчини. На фото схоже, що дівчина іграшкова, а нога несправжня, але це насправді не так. Після появи в інтернеті знімків навіть пішли чутки, що ці двоє зустрічаються і збираються одружитися. Швидше за все, це неправда, надто вже велика різниця.

Найменший чоловік у Росії

А ось російський найменший чоловік, на жаль, вже покинув цей світ. Його звали Костянтин Морозов, він прожив 73 роки, і кожен з них гідний книги. Його тип карликовості – хондродистрофия, захворювання, при якому в людини немає нормальних кісток, а є тільки хрящі.

Найменший чоловік у Росії

Вся його життя було боротьбою, але позитивною та результативною. Коли хлопчик народився з вагою 300 грамів, йому пророкували негайну загибель. Але він вижив, виріс (наскільки це було можливо – до 62 сантиметрів), отримав освіту і взагалі намагався вести максимально повноцінне життя. І у нього це виходило: він і одружився щасливо, і людям своєю роботою і діяльністю приносив користь. Коли Костянтин був живий, він дуже захоплююче розповідав про себе різні історії та байки.

Зростання самого маленького росіянина був 62 см

Наприклад, ще хлопчиком він у своєму колгоспі допомагав чистити зсередини ємності з-під молока, пролазячи всередину крізь горловину. Дорослим він читав лекції з історії, брав участь у різних проектах. Ось яскравий приклад того, як інвалідність і карликовість не стали перешкодою в житті для сильного духом чоловіка.

Найменший чоловік у світі

Вище ми згадували про нового рекордсмена серед низькорослих, який був знайдений представниками книги рекордів Гіннесса в 2013 році. Йому на той час виповнилося 72 роки, що само по собі дуже багато для карликів. Непалець по імені Чандра Бахадур Дангі зріс лише до 54,6 сантиметрів, тобто, він нижче попереднього володаря титулу Джунри Балуинга більш ніж на 5 сантиметрів.

Чандра Бахадур Дангі сьогодні вважається найменшою людиною в світі

Переплюнув він і нашого Костянтина Морозова, який хоч і прожив теж чимало років, але все ж був вище. Таким чином, Дангі не тільки найменший, але і найстарший карликовий людина у відомій історії, такий собі магістр Йоду.

Ймовірно, своїм довгожительством непалець зобов’язаний своїм рідним місць у горах на захід від Катманду, де він провів все своє життя. Чоловік живе з братами і займається звичайними для місцевих справами, щоб заробити на життя, наприклад, ткацтвом національних одягів та іншими ручними ремеслами. З одруженням у нього, на відміну від Морозова, так і не склалося, так він вже і не сподівається. Ставши відомим, непалець хоче використовувати нові можливості для того, щоб досліджувати свій організм.

Карлик Чандра Бахадур Дангі мріяв, але не зміг одружитися

З’ясувалося, що старий жодного разу в житті не був у лікарів, хоч і є по суті інвалідом. Ось що значить вірна психологічна установка і інстинкти виживання: людина, близька до природи і не особливо думає про своє каліцтво, живе так, ніби воно – просто даність, і максимально пристосовується до свого середовища проживання.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: