На планеті досить багато країн, які можуть розміститися, приміром, на території одного округу Москви. Як правило, такі місця дуже цікаві і екзотичні. Більшість з них маловідомі, але все ж інформація про цих країнах доступна читачам рейтингу «найменші країни світу».

Щоб не плутатися, на якому пункті розташувалося країна, а на якому держава або територія потрібно знати: територія – це спільність, яку об’єднує культура, земля і історія. Якщо ця спільність відособлена, нехай навіть і залежна, то це вже країна. Але якщо у неї є ще й суверенітет, тобто політична свобода вибирати державно-правову організацію, то перед Вами вже держава. Отже, які ж країни найменші?

Мальдівські острови, 298 кв. км

Це держава, що складається з 2 тисяч островів в Індійському океані. У 1965 році Мальдіви стали незалежними від Великобританії.

Мальдіви - маленька країна в Індійському океані

181 тисяча жителів, які говорять на телебаченні та англійською мовами, заробляють на життя туризмом.

Сент-Кітс і Невіс, 269 кв. км

У карибській країні проживає 41 тисяча англомовних людей. У 1983 році Сент-Кітс і Невіс була визнана незалежною.

Сент-Кітс і Невіс - маленька країна на Карибах

Тут гроші з’являються завдяки експорту цукру, молюсків, електроніки та товарів легкої промисловості.

Сейшельські острови, 217 кв. км

Сейшельські острови – це найменша держава в Африці. До 1976 року воно підпорядковувалося Великобританії.

Сейшельські острови - одне із самих маленьких країн

Після 69 тисяч місцевих жителів стали незалежними. Кажуть тут креольською, англійською та французькою мовами. А основний дохід жителі мають від туристичної діяльності.

Маршаллові острови, 180 кв. км

Тихоокеанські Маршаллові острови – архіпелаг з коралових острівців і рифів. Населення цієї невеликої держави – 52 тисячі осіб.

Маршаллові острови - маленька держава в Тихому океані

Державна мова – англійська. Формально острова підпорядковуються британській короні, і це незважаючи на те, що в 1986 році стали незалежними. Острів промишляє копрою, рибою і фосфатами. Останнім часом важливим джерелом надходжень грошей в казну став туризм.

Ліхтенштейн, 160 кв. км

Це крихітна держава знаходиться в Альпах, між Австрією і Швейцарією. У країні проживає близько 29 тисяч осіб. Живе Ліхтенштейн експортом продуктів харчування, продажем поштових марок, мікрочіпів і стоматологічних інструментів. При цьому держава є досить розвиненою індустріальною країною з високим рівнем життя і відмінною системою фінансових послуг.

Одна з найменших країн в світі - Ліхтенштейн

Населення Ліхтенштейну складається в основному з німців, австрійців і швейцарців. Третина всього населення – це іноземці. Всі говорять німецькою мовою, але на території є кілька діалектів.

Сан-Марино, 61 кв. км

Це невелика держава розташувалося на схилі гори Титан, в центрі Італії. На 61 квадратному кілометрі Сан-Марино живе близько 28 тисяч жителів. І всі вони розмовляють на італійській мові.

Сан-Марино входить в список найменших держав у світі

Громадяни пишаються тим, що їхня держава одне з найдавніших в Європі. З давніх джерел відомо, що Сан-Марино утворилося в 301 році. На цю землю прийшов каменяр Марінус.

Він рятувався від римського імператора Діоклетіана, який відомий своєю ненавистю до християн. Марінус сховався на висоті 701 метра на горі Титан і створив свою маленьку християнську громаду. Тодішня власниця землі Фелициссима заповіла свою землю громаді. Спочатку територія дістала назву «Земля Святого Марінуса», після перейменувався в Сан-Марино.

Фізичну незалежність Сан-Марино зберегло завдяки своєму незручного природного розташуванню і бідності. З 17 століття Конституція в країні, якою керує Рада шістдесяти, не змінювалася.

Сан-Марино — маленька країна в Європі Після закінчення Другої світової війни Сан-Марино виявилася в списку найбідніших країн Європи. Зараз же країну щорічно відвідують близько трьох мільйонів туристів, тому їх гроші становлять одну з головних статтею доходу. Із Сан-Марино експортують кераміку, вино, фарби, хімікати, будівельний камінь. Тепер, завдяки цьому, жителі цієї маленької країни стали одними з найбагатших в Європі.

Тувалу, 26 кв. км

Ця держава розташована в західній частині Тихого океану на ланцюгу з дев’яти коралових атолів. Має населення всього 10,5 тисяч осіб.

Одна з найменших країн світу - Тувалу

З кожним роком територія острова стає все менше і, можливо, через кілька десятиліть, від нього нічого не залишиться – якщо підніметься рівень океану. Втім, якщо цього і не станеться, то Тувалу все одно повільно, але вірно «йде на дно». В державі основні проблеми – ерозія берегів і зростання чисельності населення.

Науру, 21 кв. км

Це карликова держава розташувалося на однойменному кораловому рифі, на заході Тихого океану. На острові немає власного капіталу, це єдина така республіка на планеті. Тут живе близько 13 тисяч жителів.

Найменша країна-острів Науру

У 70-х роках минулого століття корінні жителі Науру були найбагатшими людьми в світі. Кожен наживався на фосфатах. Місцева влада працевлаштували 95 відсотків громадян, до того ж забезпечила народ безкоштовною освітою і медициною. Втім, не всі це цінували – середню школу відвідувала всього третина всіх дітей.

острів Науру — найменша країна в Тихому океані Втім, фосфати виявилися не вічними, і 90 відсотків території острова стала непродуктивною. Скрізь залишилися тільки вироблені шахти. І це не єдина проблема маленької держави. Більшість місцевих жителів страждають від ожиріння. Занадто повільний і малорухливий спосіб життя, велика кількість жирної їжі і алкоголь зробили свою справу – 9 з 10 мають занадто багато зайвих кілограмів. Більше того, майже половина населення Науру мають цукровий діабет. У підсумку, в державі – найвищий рівень захворюваності на цю недугу в світі.

Монако, 1,96 кв. км.

Друге місце в списку «найменші країни світу» займає Монако. Її площа-майже два квадратних кілометри, і на кожен припадає близько 24 тисячі мешканців. Сім останніх століть тут панувала сім’я Грімальді з Генуї. Зараз же Принц править разом з Національною Радою.

Монако займає друге місце в списку найменші країни

Один до п’яти – таке співвідношення корінних жителів Монако до приїжджих. Чому так вийшло? Тому, що досить довгий час у країні не було податку на прибуток. Тому сюди масово приїжджали заможні іноземці, бізнесмени і власники великих компаній. Після тривалих дебатів з владою Франції, які були незадоволені відтоком своїх заможних підприємців разом зі своїм капіталом в сусідню державу, в Монако ввели податок на прибуток. Втім, це зміна не стосується корінних жителів.

Найменша країна в світі — Ватикан, 0, 44 кв. км

Нехай ця країна і маленька, зате дуже потужна. Ватикан є незалежною територією Святого Престолу Католицької Церкви, перед якою схиляється мільярд людей на планеті. По суті, Ватикан – це резиденція глави католицької церкви.

Очолює список найменші країни світу - Ватикан

Це найменша країна світу, яку можна порівняти з полем для гольфу, розташовується на території Риму. Її населення – 770 жителів. Мешканцями вважають тих, хто тут працює.

Охороняє країну найдрібніша найдавніша армія світу, швейцарська гвардія. Вона була сформована швейцарськими купцями ще в 1506 році. Зараз в армії числиться всього 100 чоловік. Відмінна риса кожного з них – холостий католик, громадянин Швейцарії.

Ватикан — найменша країна світу У Ватикані говорять італійською та латинською мовою. Виняткова економіка країни: вона єдина неприбуткова в світі. Скарбниця Ватикану поповнюється з кишень католиків всього світу, тобто формується з пожертвувань, доходів від продажу книжок, поштових марок та туризму. І ще одне важливе зауваження: Ватикан не збирає податків як духовний центр.

У рейтингу самих маленьких країн світу багато держав-островів, розташованих близько до екватора і мають дуже жаркий клімат. Пропонуємо вам так само почитати про самих жарких країнах світу.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: