Про тваринному світі, види і породи тварин нам відомо чимало. Є найбільші і найменші представники серед кроликів, ведмедів, оленів, собак і так далі. Цікаво, а які коні є найменшими? Людина давно приручив коня. Але що ми знаємо про цих тварин? Відомо, що поні – це маленькі коні, проте є породи коней так само відрізняються мініатюрними розмірами.

Поні — маленькі коні

Протягом декількох століть існують маленькі коні – поні. Їх родовід тягнеться з доісторичних часів. Ці конячки теж діляться на породи. Відомо про шетландських (в честь Шетландських островів), американських, эксмурских, дартмурских, коннемара та інших поні.

Шетландская - карликова порода коней

З давніх часів ці невеликі коні майже зовсім не змінилися, що пов’язано з тим, що їх не схрещували заради удосконалення якихось якостей. Поні з-за цього сміливо можна назвати примітивними кіньми».

Помилково вважати, що ці милі конячки здатні тільки катати дітей. Володіючи витривалістю і силою, що перевищує їх вагу в кілька разів, вони спочатку використовувалися для перевезення вантажів. У минулому поні працювали на вугільних шахтах і рудниках, роками тягаючи навантажені вагонетки, вони допомагали в портах, землероби їх використовували як упряжних і в’ючних тварин.

На маленьких поні дуже люблять кататися діти

Через деякий час, завдяки досить врівноваженого характеру і мініатюрним розмірам, люди почали використовувати поні для навчання дітей верховій їзді. Пузані, милі, на коротких ніжках вони катають дітей у скверах і парках. Діти мають можливість ближче поспілкуватися з кіньми, нехай і мініатюрних розмірів.

Породи маленьких коней

Одна з найменших порід коней у світі — фалабелла. Нерідко фалабелла відносять до поні, однак це в корені не вірно. При вазі до шістдесяти кілограмів, зріст їх варіює від сорока до сімдесяти п’яти сантиметрів. Цих конячок вирощують в Ленінградській області і в Аргентині на фермі Фалабелло, де власне і була виведена дана міні-порода. Зовні фалабелла нагадують арабських скакунів, різниця тільки в розмірах.

Мініатюрні фалабеллы схожі на поні

Ще одна мініатюрна порода – Пінто. Конячка настільки мала, що не може витримати навіть школяра молодших класів. Є цікава особливість даної породи – розміри її представників поступово зменшуються. Навіть при штучному схрещуванні маленької «мами» і звичайного «тата» на світ з’являються маленькі конячки, схожі на «маму».

До маленьких коней відносять і виведену шляхом селекції, спрямованої на значне зменшення зростання, породу міні-аппалуза. Зростання в холці – від сімдесяти сантиметрів до одного метра, їх екстер’єр типовий для верхової коня. У Росії ця порода відноситься до екзотичної, а от у Європі та Америці вона є досить популярною.

Міні-аппалуза - ще одна порода маленьких коней

Американська мініатюрна кінь виведена в Америці селективним шляхом. Зростання конячок не перевищує вісімдесяти шести сантиметрів. У них добра вдача і елегантний екстер’єр. Мініатюрна американська конячка досить сильна, так як без особливих зусиль здатна везти дорослого чоловіка у візку. Ця міні-кінь нерідко використовуються в різних шоу, катають дорослих і дітей у візках, для них організовують ринги-виводки, де і визначають чемпіонів породи. Такі конячки прекрасно справляються з роллю поводирів для людей з поганим зором, він може бути вірними домашніми улюбленцями.

Найменший кінь за версією книги рекордів Гіннеса

Книга рекордів Гіннеса визнала найменшою конем у 2006-му році міні-кінь по імені Тумбелина. Титул належав цій крихті до 2010-го року. Зараз її зростання – сорок три сантиметри, а вага – двадцять шість кілограм.

На сьогоднішній день за звання самого маленького представника серед міні-коней борються конячка Белла і ще зростаючий лоша Ейнштейн. Тумбелина теж залишається в трійці претендентів на першість.

Кличка самої маленької коні в світі Літтл Памкин

Самій маленькій серед міні-коней донині залишається конячка породи фалабелло, яка народилася в 1975-му році. Рекордсменку назвали Літтл Памкин. Її вага складала менше десяти кілограмів при зрості близько тридцяти п’яти сантиметрів. Цікаво, чи зможуть сучасні мініатюрні коні побити цей рекорд?

У фарабелло є і свої антиподи — величезні скакуни. На сайті є докладна стаття про найбільших конях у світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: