Нерідко садівники прагнуть прикрасити ділянку незвичайними сортами троянд. Є ті, хто віддає перевагу кучеряве або мініатюрні сорти. Цікаве мистецтво складання букетів, особливо якщо це букет троянд.

Незвичайні сорти троянд

Троянди бувають незвичайними не лише за забарвленням, а і за формою. Селекціонери працюють над створенням цих квітів різної форми і забарвлення. Одним з самих незвичайних вважаються троянди серії Ruffles. Пелюстки квітів хвилясті, при цьому глибоко врізані і можуть бути різних відтінків. Найбільш цікаві димчасто-теракотові і насичено-абрикосові троянди цієї серії.

Троянди сорту Ruffles мають незвичайні хвилясті пелюстки

Незвичайно виглядають з’являються в кистях насичено-абрикосові троянди з хвилястими фестончатими пелюстками. Це Polka з серії Romantica.

Не менш цікаві так звані «гофровані» троянди. Особливо красиві Tequila Мейя мідно-абрикосового кольору і Soleillade сонячно-жовтого відтінку. Tequila – це пухнастий кущ середніх розмірів з рясним цвітінням. Кисті можуть бути самих різних кольорів: від зеленувато-кремового до яскраво-помаранчевого. Густомахрові сорти відрізняються щільними бутонами, що нагадують качанчики декоративної капусти. До таких відноситься сорт Cesar, Augusta Luise і американський сорт Wedding Cake.

Дивовижні гофровані троянди

Екзотично виглядають троянди, зовні схожі на інші квіти. Складно здивувати трояндою, що нагадує півонія, а ось роза, виглядає як клематис – дуже рідкісна і незвичайна. Немахрові загострені квітки Clematis Rose кремового відтінку дуже схожі на клематиси. Англійська троянда Grace нагадує жоржин. Її пелюстки так само як пелюстки жоржини загострені. Троянди Phlox Meidiland схожі на флокси, а сорт Roville – на вьюнки.

Троянди, не схожі на троянди Phlox Meidiland

Унікальний Raubritter – гібрид троянди macrantha. Незважаючи на одноразове цвітіння, ця троянда довгий час залишається однією з найбільш популярних. Її невеликі квіточки – напівмахрові, абсолютно кулястої форми. Вони нагадують кульки-помпончики.

Досить дивно виглядають квіти троянди Pink Magic і мускусної троянди Laque de Chine. Їх особливість в тому, що в міру старіння пелюсток, вони загинаються уздовж, стаючи схожими на маленькі пропелери.

Троянди Pink Magic вважаються одними з найбільш вишуканих

Китайську розу Viridiflora можна назвати самою незвичайною серед всіх існуючих сортів. При погляді на неї, не відразу зрозуміло, що це троянда. Її волохаті зелені квітки схожі на маленькі суцвіття, хтось порівнює їх за формою з йоржиками для пляшок. Пелюстки цієї троянди – розрослися чашолистки. З часом квітки набувають бронзового відтінку.

Самі красиві букети з троянд

Час від часу кожному доводиться вибирати букет, в тому числі і букет троянд, для якогось торжества, коханої людини, ювіляра і так далі. Люди у всі часи захоплювалися трояндою. Ця квітка – символ гармонії, любові і вірності.

Букети навіть з дорогих квітів можуть бути бесвкусными

Складання букета – мистецтво, що потребує таланту і смаку. Обов’язкових стандартів не існує, тому поле для фантазії – саме велике. Все що потрібно – це знання основ пропорції та гармонії.

Багато відомих квітникарі світу, немов змагаючись між собою, прагнуть створити неповторний і самий красивий букет троянд.

Деякі вважають красивими букети з троянд з блискітками

Складно однозначно назвати, який саме букет троянд найкрасивіший. Однак, він точно повинен бути зібраний в певному стилі, бути вишуканою колірною гамою, з чудовими, ніжними квітками.

Прекрасні маленькі троянди

До сортів троянд з дрібними квітками відносяться сорти Rambler (кучеряве), що відрізняються тонкими спадають стеблами і пухкими суцвіттями. Маленькі троянди – це рослини, висотою від п’ятнадцяти до двадцяти п’яти сантиметрів у висоту. Їх бутони дуже маленького розміру, розкриваючись, вони ледве досягають в діаметрі трьох сантиметрів.

Іноді квіти мініатюрних троянд зібрані в суцвіття, іноді вони цвітуть окремими квітками. Мініатюрні троянди плетисті можуть розростатися досить щільним килимом, покриваючи площу в кілька метрів. Мініатюрні троянди так само називають кімнатними.

В'юнкі троянди Рамблер

Предок мініатюрних троянд – китайська троянда Minima, завезена в Європу на початку дев’ятнадцятого століття. Часто це кущики кулястої форми з квітками від двох з половиною до чотирьох сантиметрів. Серед них є і соняшнику сорту, а так само кімнатні, які здатні при правильному догляді цвісти протягом року кожні два місяці.

Найбільш популярні мініатюрні сорти троянд – це «Бэйбимаксерад», «Даніелла», «Мэйди», «Чиппер». Маленькі троянди незамінні при прикрасі альпінаріїв, квітників, створення переднього плану квітників і невисоких бордюрів.

Найкрасивіші троянди у світі

Кожна людина із запропонованих сортів троянд обере найгарнішу троянду по своєму смаку, назвати одну найкрасивішу для всіх неможливо. Тим не менш можна виділити три сорти, які найчастіше називають найбільш привабливими.

Великі троянди незвичайної форми Галліка

Гібрид троянди Галліка, мабуть, знаходиться на першому місці серед всіх існуючих сортів. Гібрид з’явився в сімнадцятому столітті, він походить від рослини, відомої ще до п’ятнадцятого століття. Висота куща – півтора метра, діаметр квітів – дев’ять сантиметрів. Колір буває пурпурним, рожевим, червоним і навіть смугастим.

Gloire de Dijon – ще один красивий сорт, хоча і не дуже поширений. Квітки рослини чашовидні та великі з хвилястими пелюстками. Діаметр квіток – десять сантиметрів. У тропіках ця троянда здатна цвісти цілий рік.

Rose de Resht красивий старовинний сорт квітів

На третьому місці троянда класу портландских. Її назва — Rose de Resht. Сорт був відомий ще в сімнадцятому столітті. Кущ виростає до метра двадцяти сантиметрів. У квітів дуже сильний аромат.

Правда, деякі вважають, що самий гарний квітка в світі не троянда, а сакура. На сайті bestfacts.com.ua є стаття про найкрасивіших рослинах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: