Тут час зупинив свій біг. Завмерши в подиві, відчуваєш себе в раю. Пісок блищить золотом в променях сонця. Море заколисує тихим шелестом хвиль. Від краси завмирає душа. І це не міраж, не плід уяви. Це найкрасивіші пляжі, які викликають захоплення і відчуття свободи.

Найбільший пляж

Найбільший пляж в світі — це Кокс Базар, який знаходиться на території Бангладеш в Бенгальської затоки. Його протяжність становить 125 кілометрів. З-за своїх величезних розмірів він не тільки потрапив у книгу рекордів Гіннеса, але і був заявлений на участь у конкурсі під назвою «Сім нових чудес світу».

Кокс Базар найдовший пляж у світі

125 кілометрів берега — це не тільки дрібний, теплий пісок, срібляста вода та яскраве сонце. Протягом всієї лінії пляжу розкинулася дивовижної краси природа зі знаменитими водоспадами Щастя. Потужні води, з шумом низвергаясь з висоти, при зіткненні з землею створюють ілюмінацію веселки. Існує повір’я, що постоявши під струменями води, людина знаходить радість і щастя.

Прекрасний захід на пляжі Кокс Базар

Але головна визначна пам’ятка пляжу — це сонячний захід. Це природне шоу світла і тіней, яке не побачиш ні на одному пляжі світу. Сотні відпочиваючих щовечора збираються на березі, щоб спостерігати за цим казковим видовищем, коли сонце повільно опускаючись в море, раптом різко зникає, залишаючи на небі барвисті малюнки неймовірної краси.

Часом не варто вирушати в далекі подорожі, щоб насолодитися незабутнім відпочинком.

Кращі пляжі Криму

Офіційно в Криму зареєстровано близько 600 пляжів. Лідерами стали найкрасивіші, чисті і незвичайні пляжі. Першу позицію займає пляж біля мису Тарханкут.

Аншлаг на пляжі в Криму

Тут сама чиста і прозора вода, краса природи вражає уяву. Велика кількість скель роблять його важкодоступним, але любителі тихого відпочинку і підводного плавання вибирають саме це місце.

Вся берегова лінія цього пляжу розділена на невеликі бухти, затоки або гроти. Це створює атмосферу самоти, розташовуючи до романтичного відпочинку. Тут немає міської суєти. Тиша і спокій. Немає торгових лавок з продавцями, на весь голос зазивають відпочиваючих. Немає кафе або наметів з їжею. Цей куточок поза цивілізації, де можна просто насолоджуватися відпочинком і милуватися красою дикої природи.

Яшмовий пляж (мис Фіолент)

Дикий пляж з тихим морським прибоєм, прозорою, смарагдовою водою і різнобарвними черепашками і камінцями, розсипаними по всьому березі. Тут не буває людно навіть у розпал сезону. Цей пляж «на любителя». Але ті, хто побували тут хоч раз, обов’язково повертаються сюди, щоб насолодитися тишею і спокоєм.

Камені на Яшмовий пляж

Потрапити на пляж не так і просто. Доведеться пройти 800 ступенів по крутому спуску, щоб опинитися на березі. Відпочиваючі називають цей спуск «стежкою здоров’я». Довжина пляжу становить 450 метрів, тому тут без праці можна знайти вільне місце.

Говорячи про пляжах, не можна пройти повз Туреччини. Тисячі співвітчизників спрямовуються на відпочинок у цю країну, щоб погрітися на піщаних пляжах біля теплого моря.

Найкрасивіші пляжі в Туреччині

Пляж Олюденіз — саме його фотографіями прикрашені туристичні проспекти, щоб залучити якомога більше відпочиваючих в Туреччину. А помилуватися дійсно є чим. Золотистий піщаний берег, який тонкою косою іти в блакитні води моря, поділяє небесну синяву на затоку і Блакитну лагуну. Високі пагорби, які оточують берег, вкриті віковими соснами, які наповнюють хвойним ароматом повітря.

Вода настільки прозора і має небесно-блакитний колір, що проглядається дно моря, на сотні метрів. Біле дно, що складається з вікових крейдяних відкладень, відбиває сонячні промені, викликаючи гру світла на поверхні води. Пляж Олюденіз знаходиться в списку 25 найкрасивіших пляжів світу.

Пляж Олюденіз входить в ТОП найкрасивіших пляжів світу

Пляж Патара. У 2006 році його визнали найкрасивішим пляжем Європи. Його тривалість 22 кілометри. Розкинувшись далеко від місць масового туризму, він розташовує до самоти і спокійному відпочинку. Теплі води накочують на берег, дарують відчуття умиротворення і злиття з природою. Білосніжний пісок, зігрітий сонячним промінням, наповнює теплом не тільки тіло, але і душу. Тут немає ні завтра, ні сьогодні. Час зупинився, даруючи хвилини блаженства. Тут вічне сонце, чисте море і світ, наповнений спокоєм і умиротворенням.

Думаючи про пляжі на розум приходить тепле море, білосніжний пісок і дівчата в бікіні, які стоять біля кромки води. Але є пляжі, які ніяк не сполучаються з цими уявленнями.

Незвичайні і знамениті пляжі

На Карибах знаходиться пляж Махо, який збирає тисячі відпочиваючих і туристів. І приходять сюди не скупатися в морі і не позасмагати на теплому пісочку. Буквально в сотні метрів від пляжу знаходиться міжнародний аеропорт. Злітна смуга його настільки мала, що літакам доводиться робити посадку біля самої межі моря і пляжу. Тому нікого не дивує і не лякає, коли «насолоджуючись» відпочинком, в десятках метрів над головою пролітає потужний Боїнг. Пляж займає 1 місце у світі, як самий галасливий.

Пляж Махо найгучніший у світі

Говорячи про це пляжі хочеться перефразувати пісню, що пляжі бувають різні білі, сірі, і навіть зелені. У всьому світі існує два незвичайних пляжу зеленого кольору. Один розташований на Гаваях, а інший — на острові Гуам. Ілюзію зеленого піску створюють кристали оливины, якими усипані берега.

Зелений пляж на Гаваях

Лідируючу позицію займає і пляж, який абсолютно чорний, як вугілля. Створюється враження, що якщо пройтися по такому піску, підошви ніг відразу почорніють. Це пляж Пуналу, яким знову дивують Гаваї.

У далекому минулому після виверження вулкана, лава стикаючись з водою моря остигаючи, розкидало на десятки метрів чорні зернисті кристали піску. Тут ніхто не загоряє. А все тому, що чорний пісок настільки сильно нагрівається під сонцем, що на нього навіть боляче ступити.

Дивовижний пісок на зеленому пляжі

Зате це улюблене місце зелених черепах, які відносяться до зникаючого виду. Вони припливають сюди, щоб поніжитися на чорному розігрітому піску.

Ну а якщо хочеться незабутніх вражень, варто вибрати відпочинок на самому красивому пляжі в світі.

Найкрасивіший пляж у світі

Найкрасивішим пляжем у світі покликаний пляж Пінк Сендс, який розташувався на острові Харбор. Це один з районів Багамських островів. Краса цього місця дійсно нагадує казкову, чарівну країну. Блакитні хвилі моря настільки прозорі, що на сотні метрів у глибину проглядається білосніжне дно. Але як тільки починається захід, під променями минає сонця пісок набуває ніжну, рожеву з відблиском забарвлення. Пейзаж повністю перетворюється. Вода і пісок набувають рожевого відтінку, що викликає неймовірне видовище.

Пісок на найкрасивішу в світі пляжі Пінк Сендс

Такої казкової краси пляж «зобов’язаний» мікроскопічним комах фораминиферам, які мешкають в коралі. На заході сонця вони знімають з себе раковини, забарвлюючи пляж і море у ніжний рожевий відтінок, переливається під променями призахідного сонця. На сайті є докладна стаття про найкрасивіших морях. Дізнайтеся про те, де найкрасивіші заходи сонця!

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: