Різноманітність мостів, як давніх, так і сучасних, вражає. Як відомо, містом мостів називають Санкт-Петербург. У Росії чимало мостів, які можна назвати одними з найкрасивіших у світі.

Красиві мости Петербурга

Мости Санкт-Петербурга не схожі один на інший. У місті мостів і містків близько восьмисот. У творах поетів і письменників часто можна зустріти згадки про цих грандіозних будовах, нерідко прикрашені унікальними статуями. Туристи прагнуть познайомитися з самими знаменитими мостами міста, побачити їх розведення.

Великий Обухівський міст

Далеко не всі мости в Петербурзі розлучаються. Один з них – Великий Обухівський міст. При довжині дві тисячі вісімсот двадцять чотири метри він є найдовшим у місті. У нього високий проліт, тому міст практично непомітний для суден, що пливуть по Неві.

Вид на Великий Обухівський міст з висоти

Міст Олександра Невського

Через Неву перекинуто ще один гарний міст-рекордсмен – це міст Олександра Невського. Він є найдовшим серед всіх розвідних мостів північної столиці. Разом з пандусами його довжина становить без малого 96 метрів. Розведення мосту займає всього за дві хвилини.

Міст Олександра Невського - один з найкрасивіших в Петербурзі

Міст Петра Великого

Не можна не назвати одним з найкрасивіших мостів міст Петра Великого. Його називають Большеохтинским. Він виглядає значним завдяки тому, що підйомні механізми виконані у вигляді маяків.

Прекрасний вид на міст Петра Великого в Петербурзі

Анічков міст

На початку вісімнадцятого століття в Петербурзі побудували міст, який назвали на честь підполковника Михайла Анічкова. Свій сучасний вигляд він знайшов до середини дев’ятнадцятого століття. З двох сторін його прикрашають скульптури коней.

Анічков міст знаменитий, в тому числі, завдяки цим скульптурам

Банківський міст

Мабуть, одним з найбільш фотографованих є Банківський міст. Поруч знаходиться Асигнаційний банк, за що і було дано назву цьому красивому підвісному ланцюгового мосту. Скульптури грифонів прикрашають його з обох сторін.

Банківський міст прикрашений двома парами прекрасних златокрылых грифонів

Поцілунків міст

Як свідчить одна з романтичних легенд, Поцілунків міст раніше знаходився майже на самому краю міста, саме там зустрічалися і прощалися закохані. Є й офіційна версія такої назви – міст, нібито, названий на честь купця Никифора Поцелуєва.

Вид з мосту Поцелуєва

Палацовий міст

У середині дев’ятнадцятого століття в самому центрі Петербурга був відкритий Палацовий міст, завдяки якому можна дістатися з Центральної площі на Василівський острів. Цей красивий міст – одна з візитних карток Пітера і часто фотографованих розвідних мостів.

Палацовий міст, мабуть, найкрасивіший у Санкт-Петербурзі

До речі, саме в Петербурзі знаходиться одна з найкрасивіших і найбільших бібліотек у світі. На сайті є докладна стаття про це.

Інші красиві мости в Росії

Мости – один із предметів гордості Росії. Серед великої кількості можна виділити найкрасивіші мости країни.

Міст «Червоний дракон» в Ханти-Мансійську

У Ханти-Мансійську є міст незвичайної форми, перекинутий через річку Іртиш. Мова про мосту «Червоний дракон». Свою назву він отримав за схожість з казковою істотою. Металеві опори мосту пофарбовані в червоний колір. Довжина споруди – більше кілометра.

У Ханти-Мансійську знаходиться один з найкрасивіших мостів в Росії

Мальовничий міст у Москві

У 2007 році в російській столиці було відкрито Мальовничий міст. Його довжина – півтора кілометра при ширині тридцять сім метрів. До верху його вантової арки, пофарбованої в червоний колір, прикріплена конструкція у вигляді еліпса. За задумом конструкторів, там могли б проходити церемонії одруження, могла бути організована оглядовий майданчик або відкрито ресторан. Поки ці плани не були реалізовані через відсутність підйомного механізму.

Мальовничий міст у Москві

Двоповерховий міст в Хабаровську

На початку двадцятого століття в Хабаровську між берегами Амура був зведений Двоповерховий міст. Він став завершенням будівництва Транссибірської магістралі. Загальна його протяжність – майже чотири кілометри. Він, як зрозуміло з назви, двоповерховий. По нижньому ярусу рухаються поїзди, по верхньому – автомобілі.

Унікальний суміщений міст в Хабаровську

Бугринский міст в Новосибірську

Береги Обі поєднує в Новосибірську красивий Бугринский міст. Витонченістю конструкції він нагадує Мальовничий міст у столиці. Його ванти закріплені на арці, висота якої 380 метрів. Урочисте відкриття цієї гігантської споруди відбулося у дві тисячі чотирнадцятому році.

Прекрасний Бугринский міст в Новосибірську

Найкрасивіший міст у Росії

Недалеко від міста Мурома зведений міст, названий Муромським. Він вважається одним із найнезвичайніших мостів в Росії. У 2013 році саме його визнали найкрасивішим в країні, згідно всеросійського інтернет-опитування.

Вантовий міст в Муромі називають співочим

Довжина мосту – майже 1400 метрів. Кажуть, що у вітряну погоду його ванти видають своєрідні звуки, схожі на спів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: