Наша планета справді унікальна. У кожному куточку світу можна знайти безліч визначних пам’яток. Хоча б одна з таких чудес світу кожна людина мріє побачити на власні очі.

У світі багато гарних місць, створених природою і людиною

І кожне місце, яке можна з упевненістю назвати найкрасивішим місцем у світі, заслуговує окремої уваги. Ось тільки деякі з них.

США, United States Гранд-Каньйон, The Grand Canyon

Чи не найкрасивіше місце в світі – це американський Гранд-Каньйон. Він є одним з найглибших на планеті. Знаходиться пам’ятка поблизу міста Колорадо, штат Арізона.

Первісна краса цих місць заворожує

Довжина каньйону дорівнює 446 кілометрів, а ширина варіюється від 6 до 29 кілометрів. І це на рівні плато. На рівні дна біля цього місця ширина менше кілометра. Глибина каньйону складає 1600 метрів.

Великий каньйон - один з найглибших у світі

Австралія, Великий Бар’єрний риф

Це природне чудо світу. Великий Бар’єрний риф розташувався біля східного узбережжя Австралії, його омивають води достатньо глибокого Коралового моря. Він представляє з себе найбільший кораловий риф у світі. Складається пам’ятка з 2,5 тисяч рифів. Деякі з них невеликі, площею не більше гектара, деякі займають площу до 100 квадратних кілометрів.

Великий бар'єрний риф - найбільший у світі кораловий риф

Загальна площа всього рифа дорівнює майже 349 квадратним кілометрам. Для порівняння, це більше, ніж площа Великобританії.

Великий Бар'єрний риф - об'єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Південна Африка, Кейптаун

Це красиве місце називають «раєм на землі». І назву свою вона виправдовує. Прекрасне місто, який знаходиться на самому кінці африканського континенту, оточили величезні гори. Цей факт змушує людину відчути себе маленьким істотою посеред величезного пишноти.

Кейптаун — місто-побратим Санкт-Петербурга

Індія, Тадж-Махал

Індійський Тадж-Махал знаходиться в списку чудес світу. П’ятикупольний мавзолей підноситься над землею на 74 метри. Варто Тадж-Махал на платформі, по кутах розташувалися чотири мінарети, які злегка нахилені в бік від головної усипальниці. Зроблено це для того, щоб у разі землетрусу, знизити ймовірність руйнування головної споруди. До Тадж-Махалу примикає сад з басейном і фонтанами.

Мавзолей-мечеть Тадж-Махал знаходиться в Агре

Стіни мавзолею викладено з напівпрозорого полірованого мармуру. У свій час його привезли на будівництво з каменоломень за 300 кілометрів. Мармур оздоблений самоцвітами: малахітом, агатом, бірюзою, сердоліком. У мармуру є цікава особливість: при денному світлі він виглядає білим, в місячну ніч сріблястим, а на зорі рожевим.

Вранці стіни Тадж-Махала виглядають рожевими

Будували комплекс 20 тисяч майстрів, які були запрошені з усіх кінців країни приїхали фахівці також з Персії, Середньої Азії і Близького Сходу. Навпаки Хадж-Махала — найвідоміша пам’ятка Індії, проте малок хто знає, що поруч повинно було знаходиться будівля-близнюк, але тільки з чорного мармуру. Однак, його так і не добудували. Планувалося, що з’єднає будівлі міст з чорного мармуру.

Інтер'єр Тадж-Махала

Канада, Канадські Скелясті гори

Канадські Скелясті гори щороку приваблюють погляди тисячі туристів. І не даремно. Це красиве місце з гірськими ландшафтами. Тут є озера, каньйони, льодовики, водоспади, вершини, а також вапнякові печери. Пам’ятка вписали в список об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Канадські Скелясті гори - частина Тихоокеанських Кордильєр

Перу, Мачу-Пікчу

Іноді це місце називають «Втраченим містом інків». Його заснував правитель інків Пачакутек, як священний гірський притулок. Сталося це за сто років до завоювання його імперії, виходить, що приблизно в 1440 році. Функціонував втрачене місто до 1532 року, аж до того моменту, коли іспанці вторглися на територію інків. У той рік всі жителі таємничим чином зникли.

Місто інків Мачу-Пікчу

Місто знаходиться на висоті 2057 метрів на вершині гірського хребта над долиною річки Урубамби. Зараз це територія сучасного Перу. У Мачу-Пікчу досить скромні розміри, він ніяк не може претендувати на роль великого населеного пункту. На території знаходиться всього близько 200 споруд. Звичайно, в основному це храми, резиденції є і склади, а також інші приміщення для суспільних потреб.

Інки були чудовими будівельниками

Побудовані всі будівлі з чудово оброблених каменів, щільно підігнаних одна до одної. Кажуть, що в Мачу-Пікчу і навколо нього проживало всього 1200 осіб або того менше. Вони поклонялися Богові Сонця Інті. Жили люди обробітком сільськогосподарських культур.

Єгипет, Піраміди

Про ці пам’ятки чули практично всі і багатьом навіть вдалося на них подивитися. Єгипетські піраміди є досить масивними пам’ятками. Будівництво цих споруд єгиптяни почали після 2700 року до нашої ери. І призначалися вони в той час для померлих фараонів, в якості місця спочинку.

Досі не всі таємниці пірамід відкриті

Зараз в країні налічується рівно 118 пірамід. І всі вони займають гідне місце у рейтингу найкрасивіших місць світу. До речі, при згадці єгипетських пірамід, зазвичай, мають на увазі Великі Піраміди. Вони розташовуються в Гізі, яка знаходиться недалеко від Каїра. Втім, це далеко не єдині піраміди в Єгипті.

Піраміди. Стародавній Єгипет Деякі дуже погано збереглися і схожі скоріше на купи каміння або пагорби, тому їх складно назвати пам’яткою.

Йорданія, Петра

Це місце, безумовно, одне з найкрасивіших місць світу. Петра внесена в список об’єктів всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Цей кам’яний місто було столицею Ідумеї або Едома, пізніше центром Набатейського царства.

Місто Петра знаходиться у вузькому каньйоні Сик

Місто розташоване на території сучасної Йорданії. Він розташувався на висоті 900 метрів над рівнем моря і 660 метрів вище навколишньої місцевості – долини Аравы в каньйоні Сик.

Найкрасивіші куточки планети.2013. Підбірка прекрасних фотографій з найкрасивіших куточків планети

Китай, Велика китайська стіна

Велика китайська стіна — грандіозне творіння довжиною рівно 6350 кілометрів — входить в 10 найкрасивіших місць світу. Її почали зводити в п’ятому столітті до нашої ери. Тоді вона була збудована з каменю, землі, дерева і трави. Цеглу ж з’явилися пізніше, коли люди навчилися їх робити.

Велика китайська стіна виду з космосу

Фахівці вважають, щоб будівництво велося з величезними людськими жертвами.

Аргентина, водоспади Ігуасу

Замикають рейтинг аргентинські водоспади Ігуасу. Цей комплекс включає близько 270 водоспадів, загальна ширина яких приблизно 2,7 кілометрів.

Водоспади Ігуасу в 2011 році визнали сьомим чудом світу

Падає вода з висоти 82 метрів, втім, середня висота большинста водоспадів близько 60 метрів. Найбільший – «Горло Диявола». Це U-подібний водний масив довжиною 700 метрів і шириною 150 метрів. Редакція bestfacts.com.ua хотіла б додати, що він поділяє Аргентини з Бразилією.

Назва Iguazu походить від слів мови гуарані i -вода, guasu

В Росії є багато своїх унікальних по красі і величі місць, на які ми вам пропонуємо подивитися в наступній статті.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: