Після християнства в Росії дуже значущий іслам. Релігія це молода У всьому світі, і в Росії в тому числі, триває активне будівництво будинків Аллаха» — мечетей.

Найкрасивіша мечеть Росії

Красива, побудованих в останні роки мечетей Росії — мечеть «Серце Чечні». Вона зведена в Грозному, столиці Чеченської Республіки, в 2008 році. Ім’я він носить Ахмата Кадирова — першого Президента Чеченської Республіки. На тлі сучасної архітектури Грозного спрямовані увись 63-метрові мінарети найкрасивішою мечеті сучасної Росії.

Мечеть «Серце Чечні» - найкрасивіша в Росії

Будувався цей об’єкт під керівництвом фахівців з Туреччини. Тому, напевно, «Серце Чечні» дуже нагадує мечеть Сулейманіє в Стамбулі — той же османський стиль. Центральні купола і розташовані на відстані один від одного мінарети, красивий парк з квітами і фонтанами, нічне підсвічування. У Грозному все як у стамбульського прообразу. Хоча, на відміну від Сулейманіє, «Серце Чечні», як зразок сучасного зодчества, що має, наприклад, навіть свою теле — радіо студію. Варто ще зауважити, що головна скарбниця Чечні може вмістити в себе до 10 тисяч віруючих, які приходять вознести хвалу Аллаху. Багато хто навіть стверджують, що «Серце Чечні» — найкрасивіша мечеть в Європі.

Мечеть Сулейманіє в Стамбулі - одна з найкрасивіших у світі

Найкрасивіша мечеть ОАЕ

А ось в Абу-Дабі, столиці ОАЕ, нас чекає черговий зразок сучасної мусульманської архітектури — мечеть шейха Зайда. Мечеть так назвали в честь шейха Зайда ібн Султана Ан Нахайяна — першого Президента ОАЕ. Вона, точно так само, як і «Серце Чечні» зведена на початку 21 століття. Це одна з найбільших мечетей світу. Правда, в монументальності і величі цей храм перевершує російського побратима. Вміщує будівля вже до 40 тисяч віруючих, а висота мінаретів становить 107 метрів. Пишністю оздоблення найкрасивіша мечеть ОАЕ значно перевершує багато мечеті сучасного світу. Розкішна споруда приголомшує своєю величчю і розкішшю будь-якого побачив його. Над розробкою оформлення та підбором матеріалів працювали справжні професіонали з багатьох країн — Німеччини, Греції, Китаю, Марокко, Індії, Італії, Туреччини, Ірану та ОАЕ.

Мечеть шейха Зайда найкрасивіша в Арабських Еміратах

У будівництво вкладено понад 600 мільйонів євро. І не даремно були витрачена така сума — мечеть вийшла прекрасною. Зовні її охоплює 1096 колон і 96 стовпів знаходяться в центральному молитовному залі, який прикрашений мармуровими панелями, зробленими руками майстрів, оздоблених коштовним камінням. Саме біломармурова будівля і його внутрішнє оздоблення виробляють глибоке враження. Італійський білий мармур, інкрустований золотом, і квіткова мозаїка знаходяться всюди.

На будівництво мечеті шейха Зайда витратили 600 мільйонів євро

Дивна річ – у залі для молитов лежить найбільший килим у світі. Його площа 5627 квадратних метрів. А складається він з 15 величезних шматків. Вага його 45 тонн. Прилетів цей килим в мечеть на декількох літаках з Ірану — два роки створювався він тисячами іранських майстринь. За даними відомих шанувальників, коштує таке унікальне виріб 6 мільйонів доларів.

Але, якщо мечеть шейха Зайда – це творіння сучасних зодчих, то найстарішим храмом Сирії, по праву, вважається велика мечеть Омейядів у Дамаску. Вона споруджена всього за 6 років правителем Аль-Валідом Омейядом у 8 столітті.

Архітектура цієї мечеті переплітається з римської архітектурою. Поруч з храмом знаходяться святилища римлян, а в його будівництві використовували матеріали, взяті з цих капищ. У дизайні мечеті можна побачити і старовинні дерев’яні плитки і колонади з кольорового мармуру.

Мечеть Омейядів - найстаріша в Сирії

Найстаріша мечеть

Найстарішою мечеттю в світі прихильники ісламу називають Мечеть Пророка в Медині (Саудівська Аравія), побудовану за життя Мухаммада. Вважається, що закладена мечеть ще самим Пророком в Медині в 622 р н. е.

Спочатку мечеть виглядала як відкрита тераса, накрита листям пальми, а посередині розташовувалося піднесення для читання Корану.

Мечеть Пророка в Медіні - найстаріша в світі

Зараз в центрі мечеті Пророка є зовсім невелика, але дуже цікаве місце, зване Райський сад. Воно поширюється від трибуни Пророка до його могили. Паломники завжди намагаються відвідати це місце – адже, згідно з переказами, воно визначається частиною раю на Землі. Мечеть Пророка по праву вважають унікальним шедевром в історії архітектури. Але і в новаторстві не поступається своїм більш сучасним партнерам. У прямокутних підставах її колон є металеві решітки. Колонада пов’язана зі спеціальними кондиціонерами, знаходяться в 7 км від мечеті.

Мечеть Пророка в Медині не тільки старовинна, але і дуже красива

Від колон як би виходить холодне повітря, і тому в приміщенні храму навіть в саму спеку прохолодно і затишно. Підлоги і стіни мечеті вистелені мармуром і камінням різних забарвлень. Крім хитрої системи кондиціонування мечеть, включає 27 майданчиків, вражає парафіян новим рухомим куполом на кожній, дивно, але ніяких звуків в момент їх руху в будь-яку сторону не чути.

Найкрасивіша мечеть в світі

Звичайно ж, в очах і серцях віруючих, місце найкрасивішою мечеті займає Мечеть аль-Харам, звана ще Заборонена мечеть у Мецці, що з’явилася в 638 році. Вона зберігає головну святу реліквію мусульман – Каабу. Кааба («куб») — це споруда у внутрішньому дворі мечеті у вигляді чорного куба, обтягнутого тканиною, висотою 15 метрів, довжина і ширина — 10х12 метрів, всередині якого міститься чорний камінь. Навколо Кааби під час хаджу збираються прочани, здійснюють обряд поклоніння. До Кааби повертаються віруючі мусульмани всього світу під час читання молитов, де б вони не знаходилися.

Мечеть аль-Харам - найкрасивіша у світі

Кути Кааби розташовуються строго по сторонах світла і називаються: «єменський», «іракський», «левантийский» і «кам’яний» (південний-північний-західний-східний). На східній стороні і вбудований на висоті півтора метрів легендарний чорний камінь у срібній оправі.

Що ж насправді таке — Чорний камінь? Це мусульманська святиня — Камінь вибачення, що послав Адаму і Хаве Аллах. Як говорить Коран, Чорний камінь, спочатку білий, він поступово все чорнів і чорнів, вбираючи в себе людські гріхи.

Така сама велика і красива мечеть сучасного світу, дозволяє розмістити на своїй території до 2,5 мільйонів парафіян під час хаджу. Але самі прекрасні місця на Землі не завжди пов’язані з релігією. Однією з визначних пам’яток Росії, наприклад, став Петергоф. На сайті є стаття про найкрасивіших місцях Росії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: