Храми Росії найкрасивіші в світі. Щоб культові споруди могли сторіччями захоплювати народ, над їх зведенням копітко працювали геніальні архітектори, інженери і живописці. Дізнаємося, які монастирі та храми в Росії найкрасивіші.

Храми Росії вражають красою і величчю

Найкрасивіші дерев’яні собори

До архітектурної спадщини Росії відносяться в тому числі і старовинні пам’ятники, зведені з дерева. Важливе місце серед них займають дерев’яні церкви і собори.

Церква Преображення Господнього в Кіжах

Чудова дерев’яна будівля на острові Кижи – Церква Преображення Господнього. Її заклали в кінці XVI століття, однак початковий варіант був спалений блискавкою. Відбудували церкву, на цей раз вознесшуюся на висоту 37 метрів, у 1714 році. Вона немов зійшла зі сторінок казки або російської билини, настільки своєрідний її дизайн. При будівництві знаменитої кижской церкви майстри, чиї імена не дійшли до наших днів, не використовували жодного цвяха.

Церква Преображення Господнього в Кіжах

Дерев’яні храми в Суздалі

У місті Суздаль створено музей дерев’яного зодчества: тут зібрані старовинні дерев’яні церкви Володимирської області. Всі вони відносяться до різних епох і становлять чималий інтерес як з історичної, так і з архітектурної точки зору. Наприклад, Преображенська Церква, перенесена в Суздальський музей з села Козлятьево, – це багатоярусний дерев’яний храм заввишки 67 метрів. Шедевр давньоруського дерев’яного зодчества зберіг різьблений дерев’яний іконостас і виконану олійними фарбами розпис безіменних сільських художників.

Преображенська церква в Суздальському музеї архітектури

Організація музею в Суздалі почалася з міграції з села Глотова дерев’яної Микільської церкви, збудованої у другій половині XVIII століття. Микільська церква збудована без єдиного цвяха і захоплює супутньої її скромності граціозністю.

Нікольська (Глотовская) дерев'яна церква

З села Потакино Камешковський району в музей перевезена старовинна Вознесенська церква, побудована в 1776 році. Відноситься до архітектурного типу «корабель».

Вознесенська церква в Суздалі

Найкрасивіші кам’яні храми та монастирі

Часто монастирі і храми будувалися з дерева, проте пізніше перебудовувалися в кам’яному варіанті. Найкрасивіші кам’яні культові споруди країни представляють своєрідну духовну літопис Росії, у чому можна легко переконатися, познайомившись з їх історією ближче.

Казанський кафедральний собор в Петербурзі

Найбільшою культовою спорудою Санкт-Петербурга вважається Казанський кафедральний собор. Його головний фасад – беззмінна архітектурна домінанта Невського проспекту. Багато відзначають схожість Казанського собору з собором Святого Петра в Римі. Гігантська изгибающаяся колонада Казанського складається з 96 колон, висота кожної – 13 метрів. Центральне місце собору займає променисте Всевидюче око – символ божественної триєдності.

Казанський кафедральний собор в Санкт-Петербурзі

Богоявленський кафедральний собор у Москві

В Єлохові (Москва) знаходиться Богоявленський кафедральний собор, який може похвалитися не тільки складною багатоступеневою архітектурою, але й ще одним цікавим фактом: побудований у 1837 році, храм не закривався ні на один день, навіть за часів радянських церковних репресій.

Богоявленський собор в Єлохові

Успенський собор у Володимирі

Ще один кафедральний православний храм незвичайної краси перебуває у Володимирі – це Успенський собор. Саме за його зразком споруджений однойменний собор Московського Кремля. У володимирському Успенському соборі зберігаються унікальні пам’ятки культури XII століття – це і роботи невідомих художників, і ікони всім відомого Андрія Рубльова, а так само майстрів XVII–XVIII століть.

Успенський собор у Володимирі

Благовіщенський собор у Казані

Благовіщенський собор зведено на території Казанського кремля. Це перша, найдавніша споруда архітектурного комплексу. Спочатку храм був дерев’яним, проте пізніше його стіни були перебудовані в камені. Свій остаточний вигляд Благовіщенський собор набув у 1736 році – тоді були перероблені купола церкви.

Благовіщенський собор у Казанському кремлі

Валаам в Карелії

Найвідоміший монастир Росії знаходиться в Карелії, на одному з островів Ладозького озера. Валлам – це унікальна сукупність мальовничих ландшафтів та історичної спадщини. Красою цих місць надихалися представники царської прізвища, художник Шишкін, композитори Глазунов і Чайковський.

Чоловічий монастир на острові Валаам

Найкрасивіший собор Росії

Без сумніву, самий красивий собор нашої країни – храм Василя Блаженного, що прикрашає центральну площу столиці. Він був побудований в XVI столітті за наказом Івана Грозного. Майстер, який працював над не мають аналогів спорудою, був засуджений жорстоким царем до засліплення, щоб ніхто не зміг заволодіти таким же архітектурним дивом. Жертва зодчого була не марною, і сьогодні 11 строкатих куполів є одним з найбільш впізнаваних символів Москви нарівні з Кремлем.

Храм Василя Блаженного (Покрова Пресвятої Богородиці) у Москві

Росія славиться не тільки прекрасними православними храмами, але і природними пам’ятками. Є серед них унікальні солоні озера і навіть озера з гіркою водою. На сайті є докладна стаття про це.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: