Розглянемо користь отрут рослинного і отрут тваринного походження. Якісь з них людина використовує з прадавніх часів, а які все ще вивчаються в лабораторіях. Серед цих отрут можна виділити найбільш корисні і популярні в медицині.

Корисні отрути тваринного походження

Як відомо, до отрут тваринного походження відносять ті, якими користуються тварини, бажаючи вбити або паралізувати ворога. Такі отрути, що виробляються деякими видами ящірок, змій, комах, жаб, поруч молюсків і риб. Отрути тваринного походження людина навчилася використовувати в лікувальних цілях, виготовляючи з них лікарські препарати. При цьому використовуються активні речовини, отримані з таких отрут.

Отрута жовтого скорпіона

Боротися з онкологічними захворюваннями допомагає отрута жовтого скорпіона. З отруйних речовин цього ізраїльського скорпіона група дослідників з Кембріджа зуміла виділити протеїн і використовувала його при створенні отрути штучного походження.

Отрута жовтого скорпіона корисний при лікуванні раку

Унікальний гейнер здатний, відшукавши клітини раку мозку, зв’язуватися з ними і з’єднувати з радіоактивним йодом. Таким чином, ракові клітини руйнуються, і складно піддається лікуванню хвороба може відступити.

Отрута мокассинового щитомордника

Для фармацевтичної промисловості особливо цінною сировиною є зміїна отрута. Відомо, що в отруті мокассинового щитомордника міститься протеїн, який називається Contortrostatin. Цей протеїн успішно використовується людиною для боротьби з раковими клітинами.

Треба зазначити, що протеїн Contortrostatin на сьогоднішній день в онкології офіційно ще не прийнято, однак його активне вивчення в лабораторіях триває.

Отрута конусної равлики

Морські конусні равлики – хижі істоти, які за допомогою виділяється отрути здатні позбавити свою жертву можливості рухатися. При укусі вони впорскують нейротоксини. Навіть дотик до них може стати болючим.

Отрута конусної равлики втамовує біль

Вченими було виявлено, що деякі з цих істот виділяють отруту, який діє, як не викликає звикання болезаспокійливий засіб. Отрута конусної равлики здатний замінити морфій. Зиконотид – болезаспокійливий препарат, що виділяється з токсинів конуса. Інші складові отрути в даний час тестуються. Передбачається, що з їх допомогою вдасться створити препарати, що допомагають в лікуванні таких хвороб, як епілепсія, хвороба Альцгеймера і хвороба Паркінсона.

Отрута чилійського рожевого птахоїда

Чилійський рожевий птахоїд – отруйний павук. Завдяки роботі біофізиків з його отрути були виділені протеїни, допомагають у запобіганні смерті від серцевого нападу.

Отрута Чилійського рожевого птахоїда використовують в медицині

Отрута чилійського рожевого птахоїда, введений людині під час серцевого нападу, допомагає врятуватися від смерті, зменшити ризик фібриляції.

Корисні отрути рослинного походження

Отрути рослинного походження – це отрути, що виробляються і накопичуються рослинами. Вони можуть міститися як у всьому рослині, так і в його окремих частинах. Подібно до використання в медицині отрут тваринного походження, вченими застосовуються у фармакології і отрути рослинного походження. З їх допомогою людина з успіхом бореться з багатьма складними захворюваннями.

Отрута грибів ріжки

Грибок ріжків зазвичай вражає жито. Потрапивши ж разом із зернами при вживанні в організм людини, отрута цієї рослини викликає отруєння, зване эрготизмом. Отруєний б’ється в конвульсіях, може втратити свідомість і навіть померти.

Отрута грибів ріжки лікує головний біль

Отрута ріжків використовується при виготовленні препаратів від головного болю, мігрені і навіть препаратів для лікування хвороби Паркінсона.

Отрута беладони

До сімейства пасльонових належать такі рослини, як беладона, мандрагора, дурман та ін Всі вони отруйні. З отрути цих рослин отримують широко відомий у фармакології і медицині атропін. З допомогою атропіну борються з уповільненим серцевим ритмом, асистолією і рядом інших серцевих захворювань. Атропін призначають для лікування багатьох недуг. Наприклад, отрута беладони показаний при боротьбі з надмірним потовиділенням.

Отрута наперстянки

У такому рослині як наперстянка можуть міститися стероїдні і смертельні глікозиди. Отруйними в рослині є не тільки листя, але й насіння і коріння. Щоб померти, людині чи тварині досить з’їсти лише один верхній лист наперстянки.

Отрута наперстянки використовують фармацевти

На основі міститься в цьому страшному рослині отрути виготовляють препарат дігіталін, що дозволяє посилити серцеву скоротливість. За допомогою цього засобу можна контролювати серцевий ритм. Людям із захворюваннями серця дігіталін призначають досить часто.

Отрута аконіту

Корені і наземні частини квітки аконіту є отруйними. З аконіту до середини минулого століття західна медицина виготовляла безліч лікарських препаратів. Сьогодні їм на зміну прийшли більш сучасні і ефективні аналоги.

Отруйний аконіт рятує від застуди

На основі отрути аконіту сьогодні продовжують виробляти ліки, хоч і набагато рідше. Ними лікують круп, астму, запалення легенів, ларингіт, ангіну та застуди.

Найбільш популярні отрути, що використовуються як ліки

Найбільш популярними отрутами, які людина використовує в якості ліків, є зміїна отрута та отрута болиголова. Треба сказати, що вчені багатьох країн, не дивлячись на широке застосування таких отрут, продовжують дослідження з метою виявлення додаткових варіантів їх використання.

Отрута болиголова

Одним з найбільш відомих і широко застосовуваних у світі вважається отрута болиголова. Найважливіший і токсичний алкалоїд, що виділяється з болиголова, називається конін, чия структура схожа з нікотином. Даний нейротоксин надзвичайно небезпечний для всіх живих організмів, так як здатний порушити роботу центральної нервової системи.

Незважаючи на надзвичайну небезпеку болиголова, в медицині йому знайшли застосування, використовуючи в якості заспокійливого і антиспазмалитического кошти. Це ліки відомо з часів перських і грецьких лікарів, які його використовують у боротьбі з безліччю захворювань, в тому числі і з артритом.

Корисні властивості зміїної отрути

Те, що зміїний отрута може принести людині чималу користь, відомо вже давно. Недарма емблема змії – символ медицини. Способи лікування зміїним отрутою людьми вивчалися протягом століть.

Зміїний отрута вважається ліками від багатьох хвороб

Зміїний отрута додають в мазі для лікування ревматизму суглобів і радикуліту, отрута змій успішно використовують в косметології. Він лікує бронхіальну астму, серцево-судинні захворювання, використовується в онкології, як знеболюючий засіб. Вважається, що корисні властивості зміїної отрути до кінця не вивчені.

До речі, за даними рослини, які вважаються найбільш отруйними, в лікувальних цілях майже не використовують.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: