У список найбільш корисних продуктів харчування неодмінно включають різноманітні овочі, фрукти, каші і горіхи, а так само рибу. Така їжа поживна, вона містить безліч корисних речовин і вітамінів.

Самі корисні горіхи

Те, що горіхи корисні – не викликає ні в кого сумніву. Чемпіоном серед горіхів визнаний волоський горіх. Він відомий з давніх часів і по калорійності порівняємо з маслом і м’ясом. Вітамінів в ньому в п’ятдесят разів більше, ніж у цитрусових. Вважається, що при вживанні не менше п’яти-семи цих горіхів в день покращує пам’ять. Саме за це волоський горіх називають «розумним горіхом».

Волоський горіх - чемпіон за вмістом калорій і вітамінів

Ще одним корисним продуктом є кедровий горіх, який застосовується як у кулінарії, так і в медицині. Навіть дітям його можна вживати в необмеженій кількості. Надзвичайно корисним визнаний мигдальний солодкий горіх. Він багатий мінеральними солями, вітамінами, жирами і ефірними маслами. Смачним у світі вважається фундук. Він містить близько вісімдесяти відсотків жирів і до вісімнадцяти відсотків білків. Завдяки тому, що його калорійність не надто висока, такий горіх припустимо при багатьох дієтах.

Так росте корисний горіх бразильський

Один з найдавніших горіхів – фундук. У ньому безліч корисних речовин, так само – це найкалорійніший горіх. Доступним і популярним є арахіс. Він корисний для хорошої роботи серця і нервової системи, з його допомогою людина може поповнити необхідне в організмі кількість фолієвої кислоти. Ще один представник горіхів – бразильський. Він настільки калорійний, що з’ївши чотири-п’ять штук, людина відразу відчуває ситість. У ньому міститься близько сімдесяти відсотків усіх потрібних організму жирів. Його вживання дозується п’ятьма штуками на добу для дорослої людини і не більше ніж двома штуками для дитини.

Кращі і корисні фрукти

Про корисність фруктів люди знали ще в стародавні часи, коли саме фрукти були їх основною їжею. Найбільше людський організм пристосований до вживання цих продуктів. Щоб користь від такого харчування була максимальною, треба знати, які саме фрукти найбільш корисні, а так само те, як їх правильно вживати.

На першому місці по корисності серед фруктів визнано багате клітковиною і пектином яблуко. Воно є цінним комплексом мінералів і вітамінів. Яблука застосовуються в безлічі дієт завдяки низькому вмісту в них калорій і великому вмісту води.

Яблука одні з найкорисніших місцевих фруктів

Корисний, проте, маловідомий для нас плід авокадо містить унікальний глутатіон, здатний блокувати до сорока різних канцерогенів. За допомогою авокадо можна зняти навантаження на печінку, збагатити тканини киснем, знизити в крові рівень холестерину. До корисних фруктів відносять банан, який здатний запобігти захворюванням серця і шлунку, а так само поліпшити настрій. Він хороший і як невеликий перекус, і як сніданок.

Абрикос володіє корисними властивостями

Магнієм і залізом багатий абрикос, який є кращим засобом боротьби зі старінням, так як містить в чималій кількості бета-каротин. Абрикоси покращують зір і зміцнюють нервову систему. Зміцнюють імунітет і сприяють боротьбі з застудою всім відомі лимони, так само вони знижують апетит і сприяють спалюванню жиру.

Справжнє джерело вітамінів – ківі. Так як він володіє легким проносним ефектом, його нерідко застосовують для підвищення імунітету під час дієти та очищення організму. Папайю рідко можна бачити в наших магазинах, проте цей фрукт містить в п’ятнадцять разів більше вітаміну С, ніж усім відомий апельсин. Папайя знижує рівень холестерину, при його використанні зменшується ризик виникнення поліартриту.

Гранати містять важливі амінокислоти і вітаміни

Все необхідне для відмінної роботи організму міститься в гранаті. У ньому п’ятнадцять амінокислот і чотири важливих вітаміну. Гранат особливо рекомендований тим, хто не вживає тваринну їжу. Не можна не згадати про грушах. У цих фруктах багато унікальних ефірних масел і біологічно активних речовин, що підвищують захисні сили організму. Завдяки високому вмісту макро — і мікроелементів, груші рекомендуються до вживання тим, хто швидко втомлюється, багато фізично працює, у кого знижений апетит.

Найкорисніша риба

Риба – корисний продукт, в якому містяться мінерали, вітаміни, омега-3 і омега-6 жирні кислоти. Вуглеводів, жирів і калорій у рибі значно менше, ніж у м’ясі. Кардіологи рекомендують вживати рибу хоча б два рази в тиждень.

Минтай хоч і непоказна, але дуже корисна риба

Здорове і раціональне харчування не обходиться без риби. Є морська риба і риба річкова. Більше корисної визнають морську рибу. Вона містить поліненасичені жирні кислоти, амінокислоти, мінерали і вітаміни. З’їдені сто грам морської риби в день сприяють зміцненню серцево-судинної системи людини. Важливо, щоб морська риба не піддавалася повторному заморожуванню, так як цим корисність може бути зведена до абсолютного нуля.

Можна без зусиль знайти в супермаркетах свіжу річкову рибу. Відомо, що її м’ясо не таке чисте, як у морської риби. Тим не менш, річкова риба багата білком і мікроелементами, а тому є корисною для людини.

Морська риба вважається найбільш корисною

Найкорисніша риба – це тріскові (тріска, минь, хек, пікша і минтай) і лососеві (кета, сьомга, форель). До корисним відносять коропових, окуневих і оселедцевих. Ще одна корисна риба – щука. Можна однозначно сказати, що найкориснішим визнаний лосось. Ця риба входить в десятку найбільш корисних продуктів і займає в списку друге місце.

Самі корисні каші

Про користь каш написано чимало. Раціон здорового харчування не обходиться без різноманітних каш, кожна з яких володіє корисними властивостями. Всі каші є прекрасним очисником кишечника, вони ж здатні нормалізувати його роботу.

Можна назвати кілька каш, які борються за право називатися самими корисними. При порівнянні слід звернути увагу на вміст в них мінералів, вітамінів і деяких інших корисних речовин. Як відомо, при регулярному вживанні людиною злакових, значно знижується ризик виникнення у нього ракових пухлин.

Серед найбільш корисних каш – гречка, рис, вівсянка, деякі бобові і пшоняна каша. Гречка або гречана каша стоїть по корисності і калорійності для людини на першому місці.

Гречану кашу називають дуже корисною їжею

Друге місце за вівсяною кашею. В її пластівцях багато клітковини, мікроелементів, вітамінів та інших корисних для людини речовин. Рисова каша на третьому місці. Рис відносять до найбільш поживним злакам. Пшоняна каша на четвертому місці по корисності. В її складі клітковина, амінокислоти, мікро — і макроелементи, крохмаль, вітаміни. Найбільше пшонка славиться через високий вміст у ній магнію.

Не вся їжа однаково корисна. Іноді навіть маленький шматочок може викликати летальний результат. На сайті є докладна стаття про небезпечних продуктах.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: