Поки мешканці столиці скаржаться на 20-градусний мороз, життя в тундрі чи за полярним колом протікає в більш суворих умовах.

У цій статті ми розповіли, які міста Росії визнані самими холодними і з якими труднощами доводиться стикатися їх жителям. На нашому сайті ви також можете дізнатися про самих холодних містах світу.

ТОП-8 найхолодніших населених пунктів Росії

Нарьян-Мар

Рекордний мороз: -47,6 C0

Нарьян-Мар

В перекладі з ненецького мови «Наръяна маар» означає «Червоне місто». Місто дійсно дивно красивий, незважаючи на вічну мерзлоту, що сковує ці землі: дерев’яні шатрові храми, етнічні пам’ятки, чисті широкі вулиці. Клімат Нарьян-Мара досить м’який порівняно з більшістю міст Заполяр’я, тому число жителів з кожним роком збільшується.

Діксон

Рекордний мороз: -48,1 C0

Селище Діксон влітку

Селище міського типу Діксон відомий тим, що саме на його території розташований самий північний порт Росії. Близько шестисот чоловік, що проживають тут, змушені терпіти вкрай суворі кліматичні умови. Найтепліший місяць в цих краях – серпень, але навіть тоді повітря вкрай рідко прогрівається вище 5 градусів. У період з вересня по травень стовпчик термометра стабільно тримається на позначці нижче нуля. Значно нижче.

Певек

Рекордний мороз: -50 C0

Певек

Після масового закриття олов’яних копалень на початку 90-х років минулого століття у населення міста Певек майже не залишилося причин для того, щоб залишатися тет-а-тет з леденить кров холодом. За 13 років (з 1989 по 2002) населення Певека скоротилося більш ніж у 2 рази (з 12 до 5 тисяч).

Норильськ

Рекордний мороз: -53,1 C0

Типовий Норильськ

Жителів Норильська не пощастило двічі: чи не самий північний місто нашої півкулі також займає далеко не останнє місце в рейтингу найбрудніших міст світу. Високий відсоток вмісту оксидів металів в атмосфері укупі з морозами, взимку досягають -50 C0 і нижче, призвели до сумній статистиці – тривалість життя норильцев нижче середньої по Росії на 10 років.

Воркута

Рекордний мороз: -52 C0

Північне сяйво над Воркути

В середньому 70 днів у році температура у Воркуті піднімається вище нуля, інші місяці тут царюють сніг і крижаний вітер. Незважаючи на жорстокий клімат, Воркута – дуже красиве місто з багатою історією, надихаючими гірськими пейзажами і великою кількістю архітектурних пам’яток; втім, є в історії міста і чорні сторінки, пов’язані з назвою «Воркутлаг». Температурний мінімум (-52 градуси) був зафіксований тут в 1978 році.

Якутськ

Рекордний мороз: -64,4 Co

Якутськ взимку

Свій «морозний» рекорд Якутськ встановив 1891 року; середня зимова температура коливається навколо позначки в -40 C0 – плювки замерзають у польоті, і це зовсім не фігура мови. З жовтня по травень якутяне кутаються в теплі шуби, розстаючись з ними лише в короткий літній період.

Верхоянськ

Рекордний мороз: -67,8 C0

Верхоянськ – зимове царство

В XIX столітті в цей заповідний куточок Якутії засилали політичних в’язнів, сьогодні ж Верхоянськ – невелике місто, який 1150 (за даними 2015 року) чоловік. Середньорічна температура в цьому містечку – приблизно -15 C0. У 1885 році тут була зафіксована рекордно низька температура на Північному півкулі. Пізніше пальму першості відбив селище Оймякон, хоча середня зимова температура в Верхоянську нижче оймяконских показників приблизно на 3 градуси, тому місцеві жителі як і раніше ревно відстоюють титул самого холодного міста Росії і планети.

Самий холодний місто Росії – Оймякон

Рекордний мороз: -71,2 C0

Полюс холоду – селище Оймякон

Селище Оймякон, населення якого трохи перевищує 500 чоловік, є найбільш холодної точкою на Землі, розташованій на рівні моря. Абсолютний температурний мінімум (-71,2 C 0) був неофіційно зафіксований тут у 1938 році Сергієм Обручевым. Середня температура взимку становить -55 C0, а середня річна температура -15,5 C0.

Пам'ятний стовп з рекордним мінусом

Як живуть мешканці Оймякона?

Щоб дістатися до Оймякона, москвичеві потрібно зробити шестигодинний переліт до Якутська, а потім подолати близько тисячі кілометрів по засніженому бездоріжжю.

Природа Оймякона

Влітку можна ризикнути долетіти до станції на літаку. В 40-е роки в Оймяконі базувався військовий аеропорт, пізніше перепрофилировавшийся для обслуговування пересічних мешканців, кількість яких невблаганно падає з кожним роком. Та й сам аеропорт Оймякона сьогодні – старе бревенчатое будівля з потьмянілим від часу вивіскою.

Оймяконский аеропорт

Громадського транспорту в Оймяконі немає, тому більша частина населення, включаючи школярів, пересувається на санях. Важко доводиться місцевим автомобілістам: глушити мотор на вулиці не можна ні за яких обставин – машина не заведеться після простою. Корпус автомобіля піддається поступового руйнування, тріскаючись і обсипаючи під впливом низьких температур. А вже якщо в машині зламалася пічка…

Тому головний транспорт в Оймяконі – олені

Втім, поломка машини – аж ніяк не сама страшна катастрофа для оймяконца. Місцеві жителі з жахом згадують трапилася в самий розпал зими поломку на локальній дизельної електростанції. Все працездатне населення селища отогревало життєво важливі будівлі – лікарню, дитячий садок, школу – за допомогою паяльних ламп в шестидесятиградусный мороз.

Місцеве кафе з іронічною назвою «Куба»

Школярі Оймякона відвідують заняття при температурі до -60 C0. Якщо стовпчик термометра опускається нижче, замерзають чорнило в авторучках.

Оймяконские школярі йдуть на заняття

Вся амуніція пересічного жителя Оймякона виготовлена з натурального хутра і вовни, так як штучний хутро просто ламається на морозі. На ногах місцевого населення красуються унти з шкури оленів, шуба неодмінно повинна діставати до гомілок, а для шапки використовуються дорогі хутра – песець, норка, соболь. Це не розкіш, а сувора необхідність. При цьому випадки застуди в Оймяконі вкрай рідкісні – повітря тут дуже сухий, вітру практично немає, так і віруси гинуть на такій холоднечі.

Місцевий ринок

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: