До музичних інструментів, здатним видавати дуже гучні звуки, відносять барабани, органи, гучні електрогітари, багато духові інструменти. Серед них найгучнішим визнаний орган.

Бойові і ритуальні барабани використовують різні народи

Найгучніші духові інструменти

Як би дивно це не звучало, але найбільш гучним серед духових інструментів вважається звичайна губна гармошка. Це відноситься навіть до дерев’яної гармошці. Незважаючи на корпус, всередині у неї розташовані металеві пластини. Найбільш гучний звук видає губна гармошка з пластинами, виготовленими з міді.

Губна гармошка - найгучніший духовий музичний інструмент

Ще один вельми гучний духовий музичний інструмент – швейцарський ріжок. Його довжина сягає більше трьох метрів. Щоб грати на ньому, один кінець такого ріжка доводиться класти на землю, так як утримати його просто не вдається. Звук швейцарського ріжка настільки потужний, що здатний поширюватися в Альпах на десятки кілометрів. У Китаї найбільш гучний інструмент – це китайський ріжок, званий так само сона. Його легко розрізнити і виділити серед інших інструментів, завдяки голосного звуку.

Альпійський ріг - великий і гучний музичний інструмент

Серед духових інструментів найбільш потужне звучання притаманне трубах. Три труби здатні заглушити цілий оркестр. Відомо про виготовленої в останні роки дев’ятнадцятого століття контрабасової тубі. Її висота дорівнює двом метрам і двадцяти восьми сантиметрів, діаметр воронки – близько метра, а загальна довжина труб – одинадцять метрів вісімдесят сантиметрів. Вона була виготовлена спеціально для оркестру Джона Філіна Сауза (американського композитора) перед світовим турне. Ще один найбільш гучний музичний інструмент – волинка. Серед всіх відомих волинок перше місце по гучності видаваного звуку займають шотландські волинки. Треба зазначити, що видаваний ними звук для нас дуже незвичний.

Труба має дуже гучний звук

Самі гучні барабани

До найбільш гучним музичним інструментам ставляться ударні, а саме – барабани. Вони відомі з давніх-давен, ще з тих часів, коли люди використовували їх для передачі деяких сигналів і команд. Як відомо, з їх допомогою «розмовляють» між собою якісь африканські племена, що знаходяться один від одного на відстані десятків кілометрів.

У барабанів особливе звучання

Найгучнішим визнаний барабан, діаметр якого становив три метра дев’яносто шість сантиметрів. Через надзвичайно потужного звучання, пролунав він у концерті всього один раз – це сталося в останній травневий день 1987-го року в Лондоні в Ройал-Фестивал-Холі.

Найбільш гучною славою користувався бойової барабан, зроблений з людської шкіри. Так її заповів використовувати після своєї смерті чеський герой Ян Жижка, щоб, пішовши в інший світ, продовжувати боротьбу зі своїми ворогами. Відомо, що в 18 столітті знаменитий інструмент потрапив в руки прусському королю Фрідріху Великому, після чого він був доставлений в Німеччину. Далі шлях барабана втрачається.

Звук бойового барабана здатний надихати і наводити жах

Гучні електрогітари

Говорячи про найбільш гучних музичних інструментах, не можна не згадати електроінструменти. Ними видається вельми гучний звук, проте треба пам’ятати, що це не є заслугою самого інструмента, його властивістю. Сила звуку залежить від посилення звуку. Тим не менше, найбільш гучною серед електроінструментів визнана електрична гітара.

Гібсон серії Лес Пол одна з кращих електрогітар

Кожен гітарист знає про трьох кращих електрогітарах. На першому місці Гібсон серії Лес Пол, винайдена Гібсоном в 1941-му році. До 1960-го року така електрогітара стала символом рок-музики. Ще одна відома електрогітара з двома звуконоснимателями була винайдена Лео Фендером. На третьому місці знаходиться електрогітара «стратокастер». Наявність у ній трьох звукознімачів дозволяють витягати музикантам більш соковиті звуки. Ця гітара відрізняється величезним звуковим різноманітністю. Вважається, що дана марка дозволила зробити прорив в області музики. Сьогодні ці гітари вже раритет. Сучасні ж електрогітари наділені ще великим звуковим різноманітністю і величезним функціоналом.

У хорошої звук електрогітари не тільки гучний, але і дуже соковитий

Найгучніший музичний інструмент в світі

Найгучнішим і одночасно найбільшим музичним інструментом у світі визнаний орган. Звук в ньому народжується допомогою труб різного тембру: металевих, дерев’яних або виготовлених з інших матеріалів, з язичками і без язичків. При відкритті клапанів, труби надходить повітря. Гра на цьому музичному інструменті виробляється з допомогою однієї або кількох клавіатур. Крім того, є одна педальная клавіатура. Орган серед музичних інструментів знаходиться на першому місці по кількості музичних засобів і звуковому багатства. Саме орган називають «королем» серед усіх коли-небудь створених музичних інструментів.

Найгучніший музичний інструмент це орган

Самим великим і найгучнішим органом визнано концертний орган, що знаходиться в американському штаті Нью-Джерсі в місті Атлантік-Сіті. Цей інструмент був споруджений в 1932-му році. Він оснащений двома клавіатурами, у ньому 33112 труб і 1477 клапанів. Потужність видаваного їм звуку порівнянна зі звуком, видаваним двадцятьма п’ятьма духовими оркестрами. Сьогодні цей орган функціонує лише частково. Основна причина в несвоєчасному ремонті. Він свого часу постраждав від води, погоди, недостатнього бюджету і так далі. Відомо, що цей орган занесений в Книгу рекордів Гіннеса не один раз, в тому числі і як «Самий гучний музичний інструмент». Грати на ньому не так-то просто. Можна з упевненістю заявити, що грати на цьому органі – справа всього життя, адже він включає повний список вимикачів і чотири ручних регулятора.

Пульт самого великого і гучного інструменту

На сайті є докладна стаття про найбільшому музичному інструменті, а також про те, чому на ньому не можна грати.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: