Є список найбільш глибоких озер, розташованих в Росії. Багато цікавої інформації про найглибшу з них – Байкалі. Не можна не звернути уваги на глибокі озера африканського континенту.

Найглибші озера Росії

Перше місце серед глибоких озер Росії займає Байкал. На другому місці – Каспійське море. Далі слід Хантайское озеро. Ця водойма знаходиться на півострові Таймир. Озеро майже повністю оточене горами. Пологі місця зустрічаються вкрай рідко. Цікаво, що воно розташоване північніше Полярного кола. Його найбільша глибина – чотириста двадцять метрів.

Байкал-найглибше озеро Росії

Ще одне глибоке озеро – це Церик-Кель. Його максимальна глибина становить триста шістдесят вісім метрів. Поверхню водойми схожа на блакитне дзеркало, в якому відображаються і хмари, і дерева. Недарма його друга назва – Нижнє Блакитне озеро. Ці місця цікаві для туристів, охочих підлікуватися, а так само для тих, хто віддає перевагу екстремальний дайвінг.

Церик-Кель одне з найглибших озер Росії

Телецьке озеро теж є одним з найбільш глибоких в Росії. Його ще називають Тележским або Телесским. Протяжність даного водоймища відносно невелика – всього сімдесят вісім км, а ширина не перевищує трьох км. Максимальна його глибина близько трьохсот двадцяти п’яти метрів. Прозорість води в озері досягає п’ятнадцяти метрів. Його береги обривисті і круті. Телецьке озеро – улюблене місце відпочинку і для місцевих жителів, і для приїжджих, в тому числі туристів з Європи.

На 6-му місці по глибині знаходиться Курильское озеро, яке розкинулося на півдні Камчатки. Вода в ньому прісна. З прісноводних озер Камчатки – це водоймище на другому місці. Його максимальна глибина – триста шістнадцять метрів. На Курильському озері бере початок річка Озерна.

Курильское озеро одне з найглибших в Росії

У Красноярському краї знаходиться прісноводне озеро, що займає сьому позицію по глибині. Його назва – Лама. Точної глибини ніхто не знає, відомо лише, що вона точно більше трьохсот метрів. Імовірно, максимальна глибина доходить до шестисот, але ці дані не підтверджені. Вода цієї водойми прозора і дуже холодна. На самому початку листопада озеро вкривається кригою, а перші його зрушення починаються тільки в середині червня. Влітку туристи на річковому трамваї припливають на бази відпочинку, розташовані на берегах Лами, щоб мати можливість помилуватися красою околиць і пожити подалі від цивілізації.

Глибини озера Лама ніхто не знає

8-шу позицію серед глибоких російських озер займає Ладозьке озеро. Рельєф його дна відрізняється значними перепадами. Подекуди його глибина всього п’ятнадцять метрів, максимальна ж глибина – двісті тридцять три метри. Ладога постійно поповнюється завдяки тому, що в нього впадають тридцять п’ять річок, а ось витікає лише одна річка – це Нева.

Глибоке озеро Нойон-Холь є найбільшим з ланцюжки озер Ий-Хем, що знаходиться в Республіці Тува. Найбільша глибина озера – двісті двадцять п’ять метрів. Завершує десятку найглибших озер Росії озеро Мани-Холь. Воно, як і Нойон-Холь відноситься до Саянским озер. Ці озера розкинулися серед пагорбів, вкритих вікової тайгою. Найбільша глибина Мани-Холь не перевищує сто вісімдесят метрів. Озера багаті рибою, що робить їх особливо привабливими для риболовного туризму. Відомо, що у всіх Саянських озер льодовикове походження.

У Туві є мережа глибоких озер Ий-Хем

Глибокі озера в Африці

Чимало озер різної глибини і площі знаходяться в Африці. На цьому континенті найглибшими озерами є Малаві і Таганьика. Друга назва Малаві – Ньяса. Найбільша його глибина – сімсот шість метрів. Протяжність цієї водойми – п’ятсот шістдесят кілометрів. В його тропічних водах водиться найбільше число видів риб на Землі. Відомо, що рівень води в Малаві значно знизився за останні сто тисяч років.

Малаві - найглибше озеро Африки

Таганьика набагато глибше Малаві. Його максимальна глибина перевищує максимальну глибину Малаві більш ніж в два рази. Цей найглибший водойма був відкритий зовсім недавно – лише в 1858-му році, причому сталося це зовсім випадково під час пошуків витоку Нілу. З озера витікає річка Лукуга.

Друге за глибиною озеро в світі

Багато цікавого можна розповісти про другому по глибині озері на Землі. Таким є озеро Таганьика. Воно настільки велике, що його цілком можна було б назвати морем. Будучи найдовшим серед прісноводних озер, воно займає другу позицію по глубоководности. Його глибина – тисяча чотириста сімдесят метрів.

Таганьика друге за глибиною озеро на Землі

Колись утворившись, озеро ніколи не висихало. Його вважають озером-довгожителем. Водна фауна, яка склалася ще в третинний період, досі живе в його водах. Сьогодні ці древні види стали ендеміками.

Завдяки чималій глибині, на Таганьике бувають і сильні бурі, і помітне хвилювання води, що сильно нагадує морську обстановку.

Найглибше озеро в світі – Байкал

Про Байкалі можна знайти масу інформації як у книгах і журналах, так і в інтернеті. Туристи люблять це місце. Відвідують його так само дослідники і політики. Кожен рік з’являється чимало нових відкриттів, пов’язаних з цим глибоководним водоймою. Експедиції продовжують досконально дослідити Байкал.

Байкал-найглибше озеро не тільки в Росії, але і в світі

Це не лише найглибше в світі озеро, але й одне з найдавніших. У середньому глибина водойми – більше семисот метрів. Максимальна ж глибина – тисяча шістсот тридцять сім метрів. Про вік цього озера досі точаться суперечки. За твердженням вчених – йому не менше двадцяти п’яти млн. років. Є думка, що йому близько тридцяти п’яти мільйонів.

Даний водойма – це дев’ятнадцять відсотків усієї прісної води планети. Цікаво, що води в Байкалі стільки, скільки немає у всіх п’яти Великих озерах. Дивно, що завдяки ідеально прозорій воді, камені, що лежать на глибині сорока метрів, можна розгледіти з його поверхні.

Занурення на дно озера, за даними , проводилися вперше в 1977-му році. Для цього використовувався канадський глибоководний апарат «Прайсис». Детальніше про самому глибокому озері у Росії можна прочитати тут.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: