Для когось це просто дорога, по якій можна дістатися з пункту А в пункт Б, ну а для когось це справжнє надбання. Тим більше, якщо вона є визнаним лідером. Міст через Каму в Татарстані удостоєний статусу «найдовший міст в Росії». Мостовий перехід має довжину становить рівно 13 тисяч 967 метрів. У цю цифру входить 1608 метрів шляху через Каму, а так само 549,9 метрів і 69,8 метрів через річки Архаровка і Курлянка відповідно.

Рух по мосту через Каму в районі татарського селища Сорочих гори було відкрито 8 жовтня 2002 року. Головним інженером будівництва переправи виступив Микола Голубєв.

Міст через Каму Взагалі ідея будівництва міст з’явилася набагато раніше, ніж можна собі уявити. Ще в царській Росії, близько сотні років тому, уряд розглядав можливість протягнути гілку залізничної колії в Чистополь від Казані. І ймовірно, якщо б тоді ці плани були б реалізовані, то Чистопіль міг би бути другим містом в республіці Татарстан. У 30-х роках минулого століття, після революції, плани щодо зведення залізничного мосту обговорювалися знову. І тоді знову їм не судилося збутися. Можливо, тоді перешкодила війна, а можливо просто бажання було не так сильно. Наступного разу питання про будівництво моста, але тепер вже автомобільного, почали обговорювати в середині 70-х років минулого століття.

У 1985 році рішення було прийнято, а через рік київський філіал «Союздорпроекту» почав проектувати новий міст. До речі, переговори в українській столиці між представниками Татарстану і проектувальниками, велися під час аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

В районі Сорочьих гір довжина мостового переходу дорівнює майже чотирнадцяти кілометрів. Починається переправа на правому березі річки Кама у розвилки на населений пункт Сорочих гори, а закінчується на лівому березі біля селища Олексіївське за шляхопроводом. Мостовий перехід включає в себе, насправді, п’ять мостів. Це правобережна естакада через річку Кама (її довжина 1608 метрів), далі міст через Архаровку, протоку Ками, міст через Курлянку, ще одну протоку Ками, а так само шляхопровід біля селища Олексіївське.

Найдовший міст у Росії

Варто відзначити, що будівництво моста в цьому місці почалося відразу ж, як тільки закінчили будівництво водної переправи через річку Волга. Вже в 90-му році минулого століття побудували селище для будівельників і пірс. Але грошей на будівництво не було, тому замовник, а саме «Татавтодор» брав кошти з фонду капітального ремонту доріг. Ну а в 1991 році гроші і зовсім скінчилися, тому і зупинилося будівництво, на два роки.

У 1993 році будівництво відновилося. Побудували підстанцію для постачання електрикою майбутнього дорожнього об’єкта, а крім цього приступили до зведення естакади на правому березі річки. Через рік будівельники побудували крайню опору мосту через Каму, яка розташовувалася на правому березі. Це так званий правобережний устрій. У 1996 році почали зводити руслові опори мосту через Каму. У підсумку, було збудовано рівно чотирнадцять таких опор. Ну а в 1999 році вже щосили монтували прогонові будови на естакаді на правому березі. Одночасно з цим будівельники почали працювати над мостами через Курлянку і Архаровку. Через рік почали монтувати прогонові будови на основний мостової переправи.

18 жовтня 2002 року здали першу чергу мосту через Каму і відкрили руху. Виходить, будівництво першої черги зайняло ні багато ні мало 12 років. Зараз активно ведуть роботу над зведенням другої черги.

Під час будівництва, крім усього іншого, були зведені штучні регуляційні споруди (тобто дамби) на правобержье, ну а крім цього, на лівобережному, і правобережному підходах протока Курлянки і Архаровки. Дамби ці не дають під час повені розливатися воді, а так само оберігають всю конструкцію мосту від розмиву. На правобережжі річки Кама побудували протизсувні споруди. Для цього з берега прибрали 300 тисяч кубометрів грунту, пробурили палі, вони прикріпили верхній зсувний шар з твердими грунтами, що лежить нижче. Ну а на лівому березі Ками побудували предмостовую дамбу, для цього було намито кілька мільйонів кубометрів піску.

Варто зазначити, що в процесі будівництва проект мосту через Каму, який найдовший міст в Росії, був повністю змінений. Були змінені конструкції прогонових будов, що дозволило державі заощадити 17 мільйонів доларів. До того ж, змінені конструкції протизсувних споруд, а крім цього предмостовая естакада на правому березі була замінена на ще один додатковий проліт.

За президентським мосту До речі, головна задача, яку вдалося вирішити цього мостового переходу в Сорочьих горах – це дорожнє об’єднання Татарстану. Приміром, до Булгара дорога скоротилася в три рази. Багато місцеві жителі ще пам’ятають, які величезні доводилося вистоювати чергу, щоб потрапити на поромну переправу. І тут були труднощі, оскільки переправа працювала тільки в літні місяці. У період льодоходу, а так само восени через річку Каму взагалі неможливо було перебратися на автотранспорті. А взимку на лід дозволяли виїжджати тільки тим машинам, вага яких був не більше п’яти тонн. Так що автобуси перебиратися по льоду не могли. Люди пішки переходили річку. А це сім кілометрів.

Президентський міст

Новий Ульяновський суміщений міст був відкритий в кінці 2009 року. Він є другим по довжині в Росії – 5825 метрів сам міст, але загальна довжина мостового переходу на Куйбишевському водосховищі становить 12 тисяч 970 метрів.

Президентський міст

Президентський міст покликаний з’єднати лівобережну і правобережну частину Ульяновської області та регіонального центру. Тут довжина прогонової будови рівно 220 метрів, а вага більше 4 тисяч тонн. Біля лівого берега висота опор починається від 11 метрів, а біля правого берега досягає 60 метрів.

Саратовський міст

Цей мостовий перехід скорочує на 500 кілометрів шлях в Азію з Європи в кінці 2009 року. Саратовський міст через Волгу побудований у села Пристанное.

Саратовський міст

Це частина обхідної дороги навколо Енгельса і Саратова. Довжина мостового переходу рівно 12 тисяч 760 метрів, сюди входить і довжина підходів і штучних споруд. Міст побудований через основне русло Волги, річки Каюковка і Мала Каюковка. Варто відзначити, що в кар’єрі, з якого брали будівельні матеріали для зведення переправи, утворилося озеро, яке отримало назву Блакитне.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: