Мідні гори. Так на мові інків звучить назва найдовших гір у світі. Це Андийские Кордильєри або просто Анди.

По протяжності ця гірська ланцюг не порівнянна ні з якою іншою на планеті. Анди розтягнулися на рекордні 9 тисяч кілометрів. Починаються вони в Карибського моря і доходять до Вогненної Землі.

Найвища вершина Андійських кордильєр – це гора Аконкагау. Вона височіє рівно на 6962 метра. До речі, є місця, де в ширину Анди мають 500 кілометрів, ну а максимальна ширина гірської системи – 750 кілометрів. Ця величина зареєстрована в Центральних Андах, в Андийском нагір’я.

Втім, більшу частину Андійських кордильєр займає плоскогір’я під назвою Пуна. На ній дуже висока снігова лінія. Вона досягає 6500 метрів, а середня висота гір становить близько 4000 метрів.

Як кажуть фахівці, Анди є відносно молодими горами. Тут процес горотворення завершився кілька мільйонів років тому. Зародження скам’янілостей почалося ще в докембрійський і палеозойском періодах. Тоді ділянки суші почали з’являтися на місці безкрайого океану. Довгий час місцевість, де знаходяться сьогоднішні Анди, то була сушею, морем.

Найвища вершина Андійських кордильєр – це гора Аконкагау.

Закінчила гірська ланцюг формуватися підняттям гірських порід, внаслідок цього висунулися величезні складки з каменю на значну висоту. До речі, цей процес продовжується і зараз. Іноді в Андах бувають землетруси і виверження вулканів.

Найдовші у світі гори одночасно є і найбільшим межокеанским вододілом. У Андійських Кордильєрах бере свій початок знаменита річка Амазонка, а так само її притоки. Крім цього, тут починаються притоки інших найбільших річок країн Південної Америки – Парани, Оріноко, Парагваю. Гори для материка служать кліматичних бар’єром, іншими словами, Анди ізолюють сушу із заходу від будь-якого впливу Атлантичного океану, з іншого боку, зі сходу, оберігають від Тихого океану.

Не дивно, якщо враховувати протяжність гір, що Анди розташовані в шести кліматичних поясах. Субтропічному помірному, екваторіальному, південному тропічному, північній і південній субекваторіальному. На західних схилах, на відміну від південних, випадає до десяти тисяч міліметрів опадів в рік. Отже, ландшафт в різних частинах кардинально відрізняється.

По рельєфу найдовші у світі гори поділяються на три регіони. Це південні, північні і центральні Анди. До Північним належать Еквадорські Анди, Карибські Анди і Північно-Західні Анди. Головні кордильєри поділені западинами річок Каука і Магдалени. І тут знаходиться безліч вулканів. Приміром, Уїла виріс до 5750 метрів, Руїс до 5400 метрів, ну і нині чинний Кумбаль височіє на 4890 метрів.

Найдовші у світі — гори Анди (Дуже гарно) В Еквадорські Анди потрапила вулканічна мета з найвищими вулканами. Чого вартий тільки один Чімборасо з висотою в 6267 метрів. Йому в спину дихає не менший гігант Котопахі – його висота – 5896 метрів. Ланцюжок перетинає відразу сім держав Південної Америки. Це Еквадор, Болівія, Колумбія, Венесуела, Чилі, Перу, Аргентина. І найвища точка Еквадорських Анд – це гора Уаскаран висотою 6769 метрів.

А що стосується Південних Анд, то вони поділяються на Мара і Чилійсько-Аргентинські. У цій частині найвищі вершини Тупунгато висотою 6800 метрів і Медседарио висотою 6770 метрів. Снігова лінія в цій частині досягає 6 тисяч метрів.

Різноманітні і прекрасні

Анди – це унікальне природне місце. Найдовші гори на планеті надзвичайно мальовничі. І в кожній країні, яку перетинає гірська система, своя родзинка. Наприклад, в Андах Венесуели ростуть листопадні ліси і чагарники на червоних ґрунтах. Нижні частини схилів від Центральних до Північно-Західних Анд покривають вологі тропічні і екваторіальні ліси. Зустрічаються фікуси, банани, пальми, дерево какао, бамбуки, ліани. Втім, є й численні мохові болота, і мляві кам’янисті простору. Ну а все, що вище 4500 метрів – вже вічні льоди і снігу. До речі, Анди – це батьківщина кока, хінного дерева, тютюну, томатів і картоплі.

Найбільш довгі гори Анди на карті

Не менш цікавий і тваринний світ Анд. Тут водяться альпаки, лами, цепкохвостые мавпи, а так само олені пуду, гаэмал, реліктові очкові ведмеді, вікуньї, лінивці, блакитні лисиці, шиншили, колібрі. Одним словом, ті, кого жителі Росії можуть зустріти хіба що в зоопарках.

Особливість Анд – це велике видове різноманіття амфібій – їх понад 900 видів. Налічується в горах близько 600 видів ссавців і майже 2 тисячі видів птахів. У місцевих річках зустрічається практично 400 видів прісноводних риб.

Туристичне ласощі

Анди, за винятком важкодоступних і віддалених районів, зовсім не є недоторканим заповідником природи. Буквально кожен клаптик землі тут обробляється місцевими жителями. Але все-таки, для більшості туристів, дорога в Анди означає те ж саме, що «відхід» від сучасності. Місцевий спосіб життя, який зберігається протягом століть, допомагає повернутися назад у минуле.

Типові мешканці Анд - Лами

Мандрівникам відразу кинеться в око клаптева ковдра з врожаїв, які вкривають гірські схили. І колір його змінюється від темно-зеленого до золотистого. Туристам пропонується рухатися по стародавнім індійським стежках, де іноді, втім, доведеться зупинятися, щоб пропустити стадо кіз, овець або гуанако. І не важливо, в який раз відвідуються Анди, в перший або сотий, природа ніколи не залишить байдужою.

Незабутніми будуть зустрічі з місцевими жителями. З ними можна поговорити, як на їх мові, так і жестами. Втім, деякі гірські мешканці не дуже охоче йдуть на діалог. У разі, якщо попався контактний житель, не погано буде подивитися на його спосіб життя. Хатини тут зроблені з необроблених цегли, люди, часом, живуть без електрики, а воду черпають з довколишнього струмка.

Ну а походи в гори не зовсім нагадують заняття альпінізмом. Це, швидше за все, прогулянки по крутих стежках. Але і їх необхідно робити тільки добре підготовленим і абсолютно здоровим людям зі спеціальним спорядженням.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: