Якими у вашому поданні можуть бути самі довгі мости в світі або хоча б у рідній вітчизні? Ну, скажіть! П’ять кілометрів п’ятдесят? Не вгадали. А менший міст «довші» більшого. Про таке чули?

Найдовші мости Росії

«Президентський» — через Волгу

Ажурна, майже повітряна конструкція. З’єднує дві частини міста Ульяновська, які волею долі опинилися розташованими на двох берегах Річки-матінки. При всій своїй витонченої конструкції має майже 6 кілометрів довжини, два рівня, шість смуг для руху транспорту. Як автомобільного, так і залізничного.

Знаменитий міст в Ульяновську

Російська (вантовий) — через Босфор Східний (Владивосток)

Якраз той вид конструкції, коли менша може забрати пальму першості у більшого. При не самою вражаючою довжині, трохи більше 3 кілометрів, має найбільший проліт (1104 метра). І це в світовому масштабі. Розташовується між островом Російська (мис Новосільського) і півостровом Назимова у Владивостоці.

Міст на острів Російський вночі

Волгоградський – через Волгу

Хороша задумка створити транспортний коридор Схід-Захід втілилася в споруді мосту довжиною в 7 кілометрів. Один кінець мосту виходить на Мамаїв Курган у Волгограді, інший виходить на дорогу по ту сторону Волги Краснослободск — Середня Ухта. Конструкція могла б залишитися непоміченою для широкої громадськості, якби не її «пустотливість». У 2010 році мостовий перехід чомусь почало розхитувати. Видовище, звичайно, цікаве і неординарне, але небезпечне. А тому, для упокорення «шалом» конструкції встановили пристрої, що гасять коливання. Все стало на місце і тепер «Танцюючий міст», як його стали називати після описаних подій, є зразком величі упокоїної людської недоробки.

Танцюючий міст у Волгограді

5 кілометровий – через Амурський затока

Від своїх менших, так і більших побратимів відрізняється оригінальністю освітлення. Замість штатних галогенок на ньому встановлені світлодіодні світильники. Вийшло не тільки ефектно, в плані створення безпеки руху, але і красиво. Крім того, міст цілком можна вважати швидкісним автобаном. В розумних межах звичайно. Транспорту дозволяється розвивати швидкість до 100 кілометрів на годину.

Будівництво мосту через Амурський затока

Це коротко про мостах великих, розташованих над масштабними водоймами нашої країни. Адже є не менш цікаві споруди, створені на вулицях міста і створюють урбаністичні пейзажі.

Найдовший міст у Петербурзі

Вантовий через Неву в Санкт-Петербурзі – Великий Обухівський. Навіть при своїй найбільшою «міський» довжині міг бути позбавлений уваги, якби не одна особливість – він єдиний у місті не розвідний. Оригінальний нонсенс для Петербурга.

Великий Обухівський - найдовший міст в Санкт-Петербурзі

При спорудженні мостових переходів та переїздів іноземні зодчі не менш винахідливі і талановиті.

Довгі мости в інших країнах

Даньян-Куньшаньский міст в Китаї (віадук)

Якщо людині сказати, що біля мосту дуже велика протяжність залізничного полотна, він собі представить 5-8, ну хай 18 кілометрів мостового переходу. А якими словами визначити довжину конструкції в 164 кілометри. Слово великий – дрібнувато для визначення, занадто великий – такого не буває. Хіба що в Китаї, країні, яка не піддається загальноприйнятими поняттями і категоріями. Прочитати таку цифру можна усвідомлюється з працею. До речі, 9 кілометрів віадука проходить над водою. Це рекорд в рекорді, розташований над водною гладдю.

Складна архитектурна Даньян-Куньшаньского мосту-віадука

На сайті є докладна стаття про це виадуке.

Тяньцзінськоий віадук (Китай)

Залізничний проект, порівняно з попереднім, то і «не дуже». Як для китайців. «Всього лише» 113 кілометрів залізничного шляху. Але для всіх інших людей проект не менш масштабний. Міст з’єднує місто Тяньдзинь і район Пенинского ж/д вокзалу.

Тяньцзінськоий віадук - один з найдовших у світі

Міст через Вей

Вибачте, знову Китай. Залізничне полотно протяжністю 80 кілометрів без малого. За масштабами Східної Імперії дещо по скромному. Розташований мостовий перехід між містами Сіань і Чженчжоу.

Міст через річку Вей - монументальна споруда

Міст в Японії Акасі-Кайке

Повна довжина майже 4 кілометри, довжина основного прольоту без 9 метрів 2 кілометри. Тільки відразу не лаятися ніби із-за «дрібного» масштабу. Підвісна конструкція і 2 кілометри над водою – як не дивно, світовий рекорд. І це тільки перший. Другий рекорд – її 300 метрова висота. Вище не придумали.

Одне з найбільш монументальних споруд в Японії - міст Акасі-Кайке

Найдовший автомобільний міст у світі

42 кілометри з невеликим – протяжність дорожнього полотна, правильно, в Китаї.

Найдовший міст у світі побудували в рекордний термін

«Підвісна дорога» йде їх бухти Цзяочжоу і знову з’являється в портовому місті Циндао. При такій довжині китайським робітникам знадобилося всього лише 4 роки роботи для завершення будівництва.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: