Дорогами, як автомобільними, так і залізничними, пронизана вся територія Росії. Подекуди виникла потреба у канатних дорогах. Найбільш значущими автошляхами вважаються федеральні траси.

Найдовша канатна дорога в Росії

У Росії найдовшою канатною дорогою є канатна дорога в Нижньому Новгороді. Її протяжність – три кілометри шістсот шістдесят один метр. Охочих покататися на ній завжди чимало, особливо у святкові дні, коли в черзі можна простояти не менше години. Місцевих жителів серед бажаючих покататися трохи, по більшій частині це приїжджі, які канатну дорогу сприймають, як якийсь дивовижний атракціон.

Канатна дорога Нижній Новгород - Бор занесена в книгу рекордів

Зручність канатки для місцевих жителів у тому, що вона сполучає Нижній Новгород і місто Бор, що знаходиться за Волгою. Щоб з селища відправитися на роботу, людям доводиться щоранку ставати в чергу. У кожній кабіні можуть пересуватися по повітрю не більше восьми осіб. На маршруті всього близько тридцяти кабін. Канатна дорога тримається на десяти опорах. Вона занесена в «Книгу рекордів Росії».

Канатна дорога Самара - Рождествено стане найдовшою в Росії

Скоро в Росії з’явиться інша канатна дорога-рекордсмен. Її планують побудувати в Самарі. Згідно з проектом, протяжність складе близько п’яти кілометрів п’ятсот метрів. Вона з’єднає Самару з селом Рождествено, що знаходяться на іншому березі Волги.

Довгі федеральні траси

Федеральними трасами називають самі головні автошляхи країни. У Росії їх безліч. Можна назвати найдовші. Траса М4 називається «Дон». Вона тягнеться на тисячі п’ятсот сімнадцять кілометрів від Москви до Новоросійська через такі міста, як Джубга, Краснодар, Воронеж і Ростов-на-Дону.

Траса «Урал» позначається — М5. Маршрут починається в Москві і закінчується в Челябінську. Її довжина – дві тисячі шістдесят вісім кілометрів. Траса «Волга» або М7 – це автомобільна дорога з Москви до Уфи. Довжина М7 – тисяча триста п’ятдесят кілометрів.

Траса М4 Дон - одна з найдовших в Росії

Шлях з Москви до Архангельська можна виконати по федеральній трасі М8, довжина якої тисяча двісті сімдесят кілометрів. Її назва – «Холмогори». Від Санкт-Петербурга до кордону з Норвегією тягнеться траса «Кола». Її літерне вираз – Р21 і М18, а довжина дорівнює — тисяча п’ятсот дев’яносто кілометрів.

Федеральна траса «Каспій» простягнулася від траси «Дон» до Астрахані. Довжина цього маршруту – тисяча триста вісімдесят кілометрів. Її позначення – М6 і Р22. Велике значення для Росії має траса «Кавказ». Її довжина – тисяча сто вісімнадцять кілометрів. З автодороги «Дон» вона тягнеться до кордону з Азербайджаном через такі міста, як Махачкала, Владикавказ, Грозний. Її позначення – М29 і Р217.

Дорога Траса М55 не тільки довга, але й гарна і небезпечна

Траса М55 або Р258 називається «Байкал» і з’єднує Иркутски Читу через Улан-Уде. Її протяжність – тисяча сто тринадцять кілометрів. Від Чити до Хабаровська траса пролягла Р297, що називається «Амур». Її довжина – дві тисячі дев’яносто сім кілометрів. З Якутська в Магадан можна проїхати по трасі «Колима», що позначається Р504. Довжина цієї автодороги – дві тисячі тридцять два кілометри.

Довжина автодороги Вілюй більше 3 тис. кілометрів

Мабуть, найдовшою трасою є «Вілюй». Вона тягнеться на три тисячі кілометрів від Тулуна до Іркутська. Траса позначена, як А331. Останнім часом багато пишуть про трасі «Олена», що позначається як А360 і М56. Вона теж належить до найбільш протяжним федеральним автошляхами. Довжина – тисяча двісті тридцять п’ять кілометрів. По ній з Невіра транспорт рухається в Якутськ.

Самий довгий прямий ділянку колії на залізниці в Росії

Абсолютно пряма ділянка залізницею прокладений між двома столицями: Москвою та північною столицею. Ця залізниця в Росії вважається самої прямої. На поїзді з одного міста в інший можна дістатися всього за п’ять годин. Існує легенда, згідно якої будівництво почалося за указом Миколи I. Її проклали оптимальним маршрутом, сам цар прокреслив пряму лінію між двох міст. Але це лише легенда. Довжина цієї дороги – шістсот сорок чотири кілометри.

На залізниці Москва - Санкт-Петербург знаходиться найдовший прямий ділянку

Є ще одна ділянка дороги, є практично прямим. Його відстань шістсот кілометрів. Він розташований між річками Іртиш та Об і тягнеться від станції Московка до станції Новосибірськ-Західний. Ця ділянка пологий, незважаючи на те, що на ньому немає пагорбів і гір.

Найдовша залізниця

Найдовшою в Росії і в усьому світі вважається Транссибірська залізниця. Її скорочена назва – Транссиб, а історична назва звучить як Великий Сибірський Шлях. Притому що будувати її почали в 1891-му році, вона є модернізованою і сучасної.

Транссибірська залізниця найдовша в Росії

Довжина магістралі – дев’ять тисяч двісті вісімдесят вісім кілометрів двісті метрів. Вона йде через Москву, Ярославль, Перм, Єкатеринбург, Омськ, Новосибірськ, Красноярськ, Владивосток. Тягнеться магістраль по Східній Сибіру та Далекому Сходу, заходячи в усі найбільші промислові міста, проходить через найбільші залізничні виходи в Азію.

По самій довгій дорозі в Росії потяги йдуть не тільки по землі, але і над водою

Важливість цієї дороги для Росії чимала. Магістраль, що з’єднує Азію і Європу. Причому на частку Європи припадає лише дев’ятнадцять відсотків шляху, а на частку Азії – вісімдесят один відсоток. Сьогодні Транссиб – це двоколійна електрифікована залізнична лінія. Самий «швидкий поїзд, що йде по Транссибу, називається «Росія». Шлях з Москви до Владивостока він проходить всього за шість діб і дві години.

А найдовший міст у Росії, за даними знаходиться в Татарстані. Це переправа через річку Кама. Його довжина становить 13 тисяч 967 метрів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: