Деякі гітари язик не повертається назвати «музичним інструментом» – це справжні твори мистецтва, що породжують жваві торги на аукціонах. На їх цінність впливає аж ніяк не виробник, рік випуску і якість звуку, а імена осіб, які тримали інструмент в руках. Пропонуємо вашій увазі десятку найбільш дорогих гітар, коли-небудь йшли з молотка.

Вартість легендарних гітар оцінюється в мільйони доларів

Прототип Fender Telecaster

Вартість: $375 тисяч

10 місце – прототип Fender Telecaster

Історія самого популярного гітарного бренду почалася з моделі Fender Broadcaster, виготовленої маестро Лео Фендером в 1951 році. Гітара з корпусом з цільного дерева, обладнаним двома звукознімачами, пізніше була перейменована в Telecaster, і вже під цією назвою вирушила в масове виробництво, дуже скоро завоювавши довіру музикантів неперевершеним звучанням. У 1994 році прототип був проданий анонімному цінителю за 375 тисяч доларів.

Gold Leaf Stratocaster Еріка Клептона

Вартість: $455,5 тисяч

9 місце – Fender Gold Leaf Stratocaster Еріка Клептона

В 1996 році компанія Fender, як раз відзначила 50-річний ювілей, виготовила під замовлення для Еріка Клептона «щось особливе». Музикант хотів інструмент, який, за його словами, був би гідний місця в Луврі, і отримав Stratocaster, покритий золотом найвищої проби. Гітара Gold Leaf залишалася улюбленицею Клептона до 1997 року, поки він не продав на аукціоні Крісті за 455 тисяч 550 доларів.

Gibson SG Standard Джорджа Харрісона

Вартість: $570 тисяч

8 місце – Gibson SG Джорджа Харрісона

Фанати четвірки з Ліверпуля могли бачити цей інструмент в кліпах «Paperback Writer» і «Rain» або на фото з останнього концерту The Beatles у Великобританії – 1 травня 1966 року Джордж Харрісон вийшов на сцену стадіону Уемблі з тим самим Gibson SG напереваги. І вже напевно багато чули легендарну гітару в композиціях, записаних з 1966 по 1969 рік, в період альбому Revolver. Під час роботи над десятим студійним альбомом («The White Album») Харрісон передав улюблений інструмент Джону Леннону. Наступним власником став Пітер Хем, гітарист групи Badfinger. Після смерті музиканта інструмент потрапив його братові Джону. Той зберігав реліквію майже три десятки років, вирішивши виставити її на аукціон в 2004 році. Щасливчик, який купив гітару за 570 тисяч доларів, побажав залишитися невідомим.

«Lenny» (Fender Composite Stratocaster) Стіві Рей Вона

Вартість: $623,5 тисяч

7 місце – «Ленні», Fender Stratocaster Стіві Рея Вона

В 1980 році блюзмен Стіві Рей Вон отримав від дружини в подарунок на 26-ий день народження гітару, прикрашену ініціалами SRV. Новий Fender був названий в честь дружини – Ленні. Гітара моментально вибилася в улюблениці Стіві, супроводжуючи його концерти аж до трагічної загибелі музиканта в 1990 році. У 2004 інструмент був проданий на благодійному аукціоні за 623 тисяч 500 доларів.

C. F. Martin & Co. Еріка Клептона

Вартість: $791,5 тисяч

6 місце – акустична гітара C. F. Martin 1939 року Еріка Клептона

Ще один інструмент Еріка Клептона (на цей раз – без позолоти) і перша акустична гітара в нашому списку. Гітара виготовлена в 1939 році фірмою Martin, що займається випуском гітар з 1833 року. У 2004 музикант віддав гітару на благодійний аукціон Крісті, зробивши вибір на користь іншої моделі того ж виробника.

Gibson ES 0335 TDC Еріка Клептона

Вартість: $847,5 тисяч

5 місце – червоний Gibson Еріка Клептона

І знову трофей з колекції Еріка Клептона, високо оцінена шанувальниками рок-виконавця. Гітара володіє історичною значимістю: на цьому інструменті Клептон підбирав перші сольні партії в 1964 році. Дана модель – рекордсмен за вартістю серед всіх «гібсонів», коли-небудь йшли з молотка.

«Blackie» (Fender Stratocaster Hybrid) Еріка Клептона

Вартість: $959,5 тисяч

4 місце – збірна «Blackie» Еріка Клептона

Гітара, оцінена майже в один мільйон доларів, була власноруч зібрана Клептоном з трьох стареньких Fender Stratocaster, придбаних разом за три сотенних купюри. Назва створеного інструменту подарував покритий чорним лаком корпус, знятий з гітари 1956 року випуску. Ерік працював з «Blackie» протягом 13 років, записавши стільки ж сольних платівок з її участю. Розлучитися з поизносившимся за роки служби інструментом було непросто, але Еріка втішив той факт, що всі виручені з його продажу гроші пішли на створення реабілітаційного центру.

Washburn 22 series Hawk Боба Марлі

Вартість: $1,2 мільйона – $2 мільйони

3 місце – кастомный Washburn Боба Марлі

Одна з семи гітар легендарного вихідця з Ямайки. На початку 70-х років Боб Марлі подарував кастомный інструмент знайомому гітарного майстра зі словами: «Візьми гітару для справи, суть якого дізнаєшся пізніше». Невідомо, вгадав майстер сенс слів Боба, але незабаром він заснував благодійну лотерею, виставивши подарунок співака-растамана в якості головного призу. У зв’язку з цим точну вартість гітари Марлі складно визначити, однак експерти оцінюють її в суму від 1,2 до 2 мільйонів доларів.

Fender Stratocaster Джимі Хендрікса

Вартість: $2 мільйони