Улюблена страва справжніх гурманів. Його цінують за насичений смак, непередаваний аромат і поєднання з кращими винами. Це все про сир. У багатьох країнах сир – вишуканий десерт. Його подають вже ситим людям разом з колекційним вином. Тому делікатес може варто захмарних грошей. Але найдорожчі сири того варті.

Найнезвичайніші сири в світі

Одним з найбільш оригінальних сирів вважається сир Епуас. До речі, це один з улюблених сортів сиру Наполеона Він настільки смердючий, що його навіть заборонено перевозити в громадському транспорті Франції. Продукт з огидним ароматом готують з сирого коров’ячого молока, кірка сиру обмивається яблучним коньяком. Сильнопахнущий м’який сир варто викинути, якщо він починає видавати запах аміаку. У цьому випадку Епуас просто зіпсувався і став неїстівним.

Один з найбільш смердючих сирів - сир Епуас

Ще один досить оригінальний сир носить назву Мильбенкэзе (Milbenkase). Його роблять у німецькому Вюрхвице за незвичайної технології, яка і робить з продукту незвичайний делікатес.

Мильбенкэзе – виходить з сиру, який залишили на розтерзання тисячам пилових кліщів. Це маленькі комахи і роблять оригінальний продукт. Кліщі виділяють ензим, з допомогою якого сир стає «зрілим». Через місяць він набуває жовтуватий відтінок, через три — коричневий колір, через рік сир перетворюється в чорний клубок. Його обожнюють деякі гурмани. Смак делікатесу трохи гіркуватий, але вважається, що сир має лікувальні властивості. Деякі вважають, що Мильбенкэзе не дозволяє розвиватися алергії на домашній пил. До речі, кліщі поглинаються разом з сиром.

Дорогий сир з ослячого молока — Пулі Експерти вважають, що такий продукт сербської заповідника надзвичайно корисний для здоров’я, адже ослине молоко здавна використовували в медичних цілях Щоб приготувати кілограм самого дорогого сиру Пулі необхідно 25 літрів молока. Звідси і ціна – тисяча євро за один кілограм.

Найдорожчий сир з шматочками золота

Можна припустити, що сучасних гурманів мало чим здивуєш. Виявилося, що це не так. Голова запаморочиться в будь-якого від вигадки британських виробників сиру. Вони запропонували шанувальникам спробувати особливий сир, який прикрашений пластівцями з 24-каратного золота.

Незвичайний сир носить назву Clawson Stilton Gold. Він зроблений на основі якісного сиру стілтон, до нього додані їстівна золота фольга і золотий лікер.

Один з найдорожчих сирів з шматочками золота

Золотий сир виробляє компанія Long Clawson Dairy. Вона розташовується в британському графстві Лестершир. Представники фірми заявляють, що на елітний продукт є підвищений попит. Сир з шматочками золота замовляють на вечерю деякі поп-зірки, а так само шейхи багатих країн Перської затоки. Їх навіть не лякає ціна делікатесу – одна тисяча доларів за кілограм продукту.

Найдорожчий гнилий сир

Ще один делікатес з рейтингу найдорожчих сирів у світі. Справжні гурмани цінують італійський сир «Касу Марцу». Цей продукт виробляють тільки на Сардинії. З італійського самий незвичайний сир у світі Casu marzu перекладається як «червивий сир» або «гнилий». І в його складі є живі личинки комах. Щоб отримати такий делікатес, в сироварні за основу беруть звичний сир пекоріно, доводять його до стану гниття (воно відбувається в результаті життєдіяльності личинок сирної мухи).

Найдорожчий гнилий сир - Касу Марцу

У делікатес селяться личинки (черв’яки) розміром 8 міліметрів, їх кількість досягає кількох тисяч. Кислота черв’яків прискорює процес розпаду сирного жиру, в результаті делікатес стає м’яким і заповнюється рідиною. Якщо личинки в сирі вже померли, але такий сир є небезпечно, тому продукт подають з живими білими хробаками. Деякі поціновувачі їх виймають перед трапезою, деякі поглинають з личинками. Для тих, хто ризикне спробувати цей сир цінителі випустили застереження: під час їжі треба бути уважніше, потривожені комахи можуть стрибати і потрапити в ніс і очі. Вони здатні стрибнути на висоту 15 сантиметрів.

До речі, самий незвичайний і дорогий «гнилий» сир заборонений в Італії. Але на деяких сироварнях Сардинії шматочок делікатесу завжди прихований.

Найдорожчий сир у світі, проданий за весь час

Найдорожчий сир у світі, на думку оцінювачів, створений з овечого молока на знаменитій сироварні Ісуса Ансолы Хуаристи. Півкілограмова головка сиру пішла з молотка на аукціоні в Іспанії за рекордні 6,3 тисяч євро.

Найдорожчий сир був проданий за 6,3 тисяч євро за півкілограма

Такий рекорд можна вважати вагомим, якщо врахувати той факт, що подібні сири оцінюються максимум в 80 євро за кілограм. Найдорожчий сир у світі купив власник іспанського ресторану. Він вважав, що його ресторану це буде відмінною рекламою.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: