Колекціонери завжди цікавилися монетами. Сьогодні нам відомі такі самі рідкісні та цінні монети.

Костянтинівський рубль

У світі досить багато монет з цікавою історією. Приміром, Костянтинівський рубль. Він є найрідкіснішою монетою. І, відповідно, ця найдорожча монета в світі. На аукціоні, на Заході її продали за 100 тисяч доларів.

Одна з рідкісних монет

На одній стороні срібної монети зображено державний герб Російської імперії – двоголовий орел з вінком з лаврового листя. Під ним – знак Петербурзького монетного двору (С. П. Б.). На іншій стороні профільний портрет з датою 1825. Навколо зображення написано Б. М. КОНСТАНТИНЪ I ИМП. і САМ. ВСЕРОСС. Ребро рубля містить інформацію про пробі і вазі монети в золотниках і частках: сер. 83 1/3 проби 4 зол. 82 14/25 доли. Важить Костянтинівський рубль 20, 73 грами.

Сьогодні відомо 8 видів цієї монети

Варто відзначити, що імператора Костянтина Першого російська історія не знає. Але рубль не фальшивка. Якщо б це виявився нумізматичний курйоз, то гріш б не опинилася в числі найбільш охороняються у часи царювання Миколи I. Про існування монети стало відомо тільки через зо років після смерті Миколи. Відмовляється, карбували рубль з портретом і ім’ям Костянтина I під час династичного кризи кінця 1825 року. Коли помер бездітний імператор Олександр I, на престол повинен був зійти Костянтин Павлович, його брат. Але тільки його мати і близькі знали, що він відрікся від престолу. У 1823 році зречення з’явилося у формі маніфесту Олександра I, в якому проголосили спадкоємцем Миколи Павловича. Маніфест мав роздрукувати лише після смерті Олександра I. Але до його розкриття Костянтину почали присягати. Це формально зробило його правителем країни. В цей час сам «правитель» був у Варшаві і відправляв нарочного з підтвердженням свого зречення. Міжцарів’я тривало два тижні. І за цей час встигли викарбувати монети із зображенням Костянтина I.

Копійка

Копійка з’явилася в 1535 році під час грошової реформи матері Івана Грозного, Олени Глинської. Причиною цьому стало запровадження практики обрезывания срібних монет, які перебували в ужитку. Це зривало основи грошового господарства і викликало людське недовіра. Вага грошей становив близько 0,2-0,3 грама, а це в два рази менше початкового. Тому всі старі гроші були заборонені, а в обіг вводилися нові. У той час російські монети мали неправильну форму, оскільки їх карбували на розплющених обрізках срібній дроту. З-за довгастої форми нумізмати називають копійку «лусочками». На новій монеті зображений вершник зі списом. Цим вона відрізнялася від старої гроші Москви, де був вершник з шаблею. Спочатку срібна монета важила 0,68 грамів. Її вага запозичили у новгородській гроші, яка в два рази важче московської. У підсумку, один рубль дорівнював ста новгородським, 200 московський або 400 полушкам (чверть копійки).

Дорога копійка 1535 року

Таку копійку випускали аж до 1719 року. На її лицьовій стороні був все той же вершник зі списом, а на реверсі рядка з ім’ям і титулами. Знак монетного двору стояв під конем. З роками вага монети знижувався і в підсумку став 0, 38 грамів. Поступово погіршувався і якість срібла.

Як виготовляють монети

У 17 столітті була спроба замінити срібло на мідь, але вона виявилася невдалою. Втім, після чергової реформи копійку замінили на мідну. В обороті у нумізматів залишилася тільки монета 1925 року. Близько 50 решти примірників – не найдорожчі монети СРСР. Ціна кожної становить близько 300 доларів.

Пятицентовик

Безумовно, найдорожчі монети в світі – це пятіцентовіки Liberty Head «V» 1913 року. Їх, за підрахунками, всього п’ять примірників. Житель міста Меррімак в штаті Нью-Гемпшир кардинально змінив своє фінансове становище, продавши лише один пятицентовик. На аукціоні за гріш йому запропонували 4,15 мільйона доларів.

Не монета, а ціле стан

Купила раритет компанія-дилер раритетів Legend Numismatics. Виплати за цю монету стали другими за сумою, яку коли-небудь пропонували за нумізматичний раритет. Монети в п’ять центів випускалися в США з 1883 року і аж до 1912 рік. На них було зображення голови статуї свободи. У 1913 рік на них стали карбувати голови індійця. П’ять монет карбували не за законом, тому стали рідкістю.

Найдорожчі монети Росії

Сьогодні – безумовно, пам’ятні монети в 25 тисяч рублів. Вони важать три кілограми і зроблені з чистого золота. Їх випустили в 190-річчя «Держзнаку» в 2008 році. Всього в обіг банку надійшло 50 примірників. Цікаво, що цієї «монетою» можна було теоретично заплатити за покупку в будь-якому магазині.

Монета дорожче номіналу

Втім, у 2010 році з’явилася монета ще більше по купівельної спроможності. Золота деньга номіналом 50 тисяч рублів РФ важить п’ять кілограмів і так само зроблена з чистого золота.

50 тисяч золотом

50 примірників випущені, на цей раз, до 150-длетию Банку Росії. По ідеї, ця монета може прийматися до оплати, як 50 тисяч рублів. Але ось реальна вартість її набагато вище номіналу.

Квадратна копійка

А от найдорожча монета не з платіжної спроможності, а за дійсною ціною – це квадратна копійка.

Рідкісний екземпляр

Рідкісна грошик має незвичайний вагу і форму. До нас дійшло лише 10 таких примірників – квадрат 23 на 23 міліметра вагою 16, 38 грамів. Її випускали в 1726 році на Єкатеринбурзькому монетному дворі. На одному з московських аукціонів цю копійку продали за 2 мільйони рублів.

20 рублів

Ще дорожче коштує 20 рублів 1755 року. Золоту монету номіналом 20 рублів почали випускати після грошової реформи.

Золота монета

До цього часу грошей переваги такого не було ніколи. В 1755 році викарбувано всього дві такі монети. Один примірник зберігається в Ермітажі, а другу купив приватний колекціонер на аукціоні в Лондоні. Вона обійшлася йому в 1 мільйон 550 тисяч фунтів стерлінгів, не враховуючи комісійних. Таким образів, ці 20 рублів побили світовий рекорд вартості, яку заплатили за американську гроші.

Найдорожчі сучасні монети

Втім, і гроші нашого часу можна дуже вигідно продати, а не за їх первісною вартістю. Приміром, 50 копійок 2001 року Московського монетного двору. Фахівці за неї дають 120 тисяч рублів.

Неофіційна монета

Ця грошик офіційно в обігу не була, але кілька монет все-таки пішло в народ. Більш ніж в два рази дорожче можна продати 1 і 2 рубля 2001 року випуску карбування Московського монетного двору.

Цінний рубль

А ось 5 копійок 2002 і 2003 років Петербурзького монетного двору можна віддати за 3,5 тисячі і 900 рублів відповідно. Правда, монети були випущені без розпізнавальних знаків.

Найдорожчі монети СРСР

Пробні монети 1947 року – найдорожчі монети СРСР. Вони так і не надійшли в обіг, весь тираж переплавили. Дивом збереглося лише кілька грошиків. Їх вартість точно не знає ніхто.

Безцінні екземпляри

А ось пробні монети 1958 року: 1 нікелевий рубль, 2, 3 і 5 рублів, а так само розмінна дрібниця від однієї копійки до півгривні, в тому ж році був утилізований. Тому збереглися стоять скажених грошей. Приміром, 5 рублів продали за 184500 рублів на аукціоні в Волмар.

Розмінні монети 1927 року карбування 2 копійки, 3 копійки і 5 копійок теж можна вигідно продати. Двушка на аукціоні набирає понад 80 тисяч рублів, погано збереглася трійка 4 тисячі рублів, а п’ятак хорошої якості обійдеться в 100 доларів. Червінець 1923 року – «Золотий сіяч» — йде за 80 тисяч рублів. А ось мідний пробний червінець 1925 року продали з молотка в 2008 році за 5 мільйонів рублів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: