Філателісти – це ті ж самі колекціонери. І саме любителі марок є самими завзятими покупцями раритетів. Захоплені люди з раннього дитинства шукають і збирають марки, починаючи від найбільш поширених і закінчуючи рідкісними і дорогими. Деколи, за один екземпляр філателісти можуть віддати ціле стан. Таке хобі саме необразливо, до того ж воно може бути непоганим капіталовкладенням.

Взагалі, поштова марка є спеціальним знаком, який випускають поштові відомства для полегшення збору за пересилання листів. Марка означає факт оплати послуги. Коли колекціонери почали скуповувати ці маленькі папірці з ребристими краями, то марки навіть почали випускати окремими серіями. Наприклад, в честь певних свят або подій, що прославилися або відомих людей.

Філателісти - народ захоплений

Багато з’являються обмеженими тиражами, тому і стають рідкісними і дорогими. Тому наклеювати їх на лист невиправдано дорого.

Представляємо вашій увазі найдорожчі поштові марки світу. Багато з них рівноцінні покупки квартири або машини. Деякі можна знайти тільки в приватних колекціях. До того ж, ціна на марки з кожним роком зростає.

Маврикій

Одна з найдорожчих марок – «Маврикій». Її надрукували на острові Маврикій в далекому 1847 році. Але при друку була допущена помилка, тому марка стала дуже рідкісною.

Рідкісна марка

Фахівці допустили помилку в написі. Вони надрукували Post Office замість Post Paid. Відомо тільки про 28 таких шлюбах. Сьогодні за таку марку на аукціоні можна виручити близько 20 мільйонів доларів.

Святий Грааль

Досить рідкісна і цікава марка. На ній можна побачити президента США Франкліна. Таких марок у світі всього дві штуки. Одна зберігатися в публічній бібліотеці Нью-Йорка, інша ж мешкає в приватній колекції.

Абсолютний ексклюзив

Вартість марки подчситать важко, оскільки вони не продаються. Але за скромними оцінками фахівців, ціна може доходити до 30 мільйонів доларів.

Жовта шведська марка

Практично найдорожча марка світу. Її надрукували в 1855 році. Випуск повинна була піти марка зеленого кольору, як і її аналоги.

Цінна помилка

Але помилково серію пофарбували у жовтий колір. У 1996 році жовта шведська марка або «Жовтий трескіллінг» була куплена за 2,3 мільйона доларів.

Дженні

Існує блок із чотирьох марок. На них зображений аероплан «Кертіс-Дженні». Але цінність марки в її опечатке. У партії аероплан вийшов перевернутим, тому такі екземпляри цінуються вище оригіналів.

Оригінальна марка

У 1954 році всі марки були куплені за 18,2 тисяч доларів. Зараз же їх ціна досягла 3 мільйонів доларів.

Тифлисская

Оригінальні і дорогі марки зустрічаються з часів Російської імперії. Приміром, Тифлисская марка. Її надрукували в 1857 році.