Цікаво дізнатися подробиці створення дорогих лайнерів «Конкорд» і те, який з приватних літаків є найдорожчим, а який найдорожчий серед інших повітряних суден на сьогоднішній день.

Чому «Конкорд» виявився занадто дорогим?

Над проектом «Конкорда» спочатку працювали в Європі ще в середині п’ятдесятих років. Однак проект виявився дорогим, тому працювати над ним продовжили спільно з ТУ Туполєва і американським «Боїнгом».

«Конкорд» не тільки наддорогий, але і надшвидкий літак

Навіть вже вклавши в розробку чималу суму, Америка вирішила відмовитися від цього проекту. А ось Великобританія прийняла рішення підписати договір про співробітництво з Францією. Літак назвали «Конкорд», що перекладається, як «Згода».

Ту-144 свій рекордний політ здійснив в кінці грудня 1968-го року, а через два місяці в небо піднявся перший «Конкорд». Через два роки випробувань приступили до серійного виробництва «Конкордів». Було вироблено всього лише чотирнадцять машин. У 1977-му році виробництво було зупинено, і авіазавод закрили.

Ту-144 був конкурентом «Конкорду» на ринку дорогих літаків

П’ять літаків придбала компанія «Брітіш Ейруейз», чотири – «Ейр Франс». Нові літаки спочатку здійснювали польоти Лондон — Бахрейн, Париж — Ріо, а потім стали літати і Вашингтона. Експлуатація спочатку зовсім не приносила прибутку. Найбільш заповненими були трансатлантичні рейси. На думку англійців, положення могли врятувати рейси в Токіо, проте це так і залишилося тільки планами.

Проект Конкордів виявився занадто дорогим і його довелося поховати

Не дивлячись на те, що уряди Великобританії і Франції перший час брали на себе витрати з надзвуковим лайнерам, квитки залишалися дуже дорогими. У зв’язку з цим незабаром залишилися тільки американські рейси, решта ж були згорнуті. Після вдосконалення двигунів та деяких інших систем, з’явилася можливість зробити польоти більш економічними. У вісімдесятих роках «Конкорд» стали чартерними і почали приносити прибуток.

«Конкорд» виявився не тільки надмірно дорогим, а й небезпечним

«Конкорд» аж до 2000-го року вважалися найбільш надійними машинами. Однак після того, що сталося займання під час зльоту, в результаті чого загинуло більше ста чоловік, ці літаки поставили на прикіл. У 2001-му після деякого переоснащення Франція, а за тим і Англія відновили польоти. Незважаючи на те, що «Конкорд» могли літати ще до 2007-го року, останній політ відбувся в 2003-му році. Репутація цих надзвичайно дорогих і вже старих машин була зіпсована.

Найдорожчий приватний літак

У 2012-му році заможний саудівський шейх придбав Airbus A380. Літак поставлений йому в особливій комплектації, ціна становила п’ятсот мільйонів доларів. Ім’я власника — Алвалід бін Талал.

Салон найдорожчого в світі приватного літака

Внутрішні приміщення цього двопалубного аеробуса включають два гаражі для автомобілів Роллс-Ройс, стайню для верблюдів і коней, кімнату для молитов і кімнату для мисливських яструбів. Дивно те, що кімната для молитов завжди повернена у бік Мекки, що забезпечується спеціальним механізмом. На борту є турецька лазня, п’ять спалень, концертний і спортивний зал, кімнати відпочинку, коктейль-бар. План такій комплектації дозрів ще в 2007-му році. Лайнер здатний без зупинки та заправки пролетіти чотирнадцять з половиною тисяч кілометрів. Його обслуговують п’ятнадцять осіб льотного екіпажу.

Найдорожчий в світі приватний літак купив собі арабський шейх

Найдорожчий клас у літаку

У світі прийнято три класи обслуговування в літаках. Самим дорогим і якісним є перший клас. Так, ціна квитка в цей клас може бути вище ціни економ класу навіть в п’ятнадцять разів. Перший клас є тільки в літаках, що здійснюють міжконтинентальні перельоти або тих літаках, які здійснюють перельоти тривалістю більше п’яти годин. Однак є винятки з цього правила.

Перший клас в літаку вважається найдорожчим

Пасажирів першого класу реєструють без черги або на окремому терміналі. Деякі компанії доставляють таких пасажирів на борт літака на комфортабельних автомобілях. Посадочні місця – це дуже зручні просторі крісла-трансформери, зустрічаються окремі кімнати-купе з ліжком. Пропонується широке меню на будь-який смак, а алкогольні напої входять у вартість квитка.

Пропоновані послуги у різних авіакомпаній можуть відрізнятися, в будь-якому випадку, пасажирам надається максимальний комфорт при відсутності обмежень.

Найдорожчий літак у світі

Говорячи про повітряних судах (крім приватних), можна виділити серед них найдорожче. Таким є B-2 Spirit. Особливість цього американського бомбардувальника в тому, що при його виробництві застосовуються спеціальні радіопоглинаючі матеріали, які роблять цей літак практично непомітним для багатьох радарів. Ця технологія називається «stealth». Розробкою займалася компанія Northrop Grumman.

B-2 Spirit найдорожчий літак у світі

Америка зробила двадцять один бомбардувальник. Відомо, що вартість кожного їх них перевищує суму в два мільярди сто мільйонів доларів США. При бомбардуваннях і в Афганістані, і в Іраку були застосовані саме ці стратегічні бомбардувальники, так як вони здатні прорвати навіть щільну ППО і доставити будь-яку зброю (аж до ядерного).

Але не всі дорогі літаки є найшвидшими. Наприклад, вітчизняний Міг-25 («Летюча миша»)побив 29 рекордів швидкості. Докладну статтю про найшвидших літаках можна прочитати на сайті bestfacts.com.ua.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: