На планеті достатньо людей, які роблять не зовсім зрозумілі для решти вчинки. Наприклад, віддають десятки мільйонів доларів за те, щоб прикрасити свою квартиру, будинок або офіс картинами.

Деякі полотна коштують шалених грошей, а на вигляд – як творчість дитини. Пропонуємо 10 найдорожчих картин світу. Вони можуть припасти до душі або ж викликати подив, але, виявляється, залишилися на планеті люди, готові заплатити за них ціле стан.

Варто відзначити, що список найдорожчих картин світу не включає в себе популярні полотна, які виставлено у відомих музеях. Тут тільки творчість, продане на художніх аукціонах та приватним чином. Тому в рейтингу не зустріти жодної картини Леонардо да Вінчі (а можна не сумніватися, що якщо хоч одна буде виставлена на продаж, то збере набагато більше, ніж перераховані тут).

Адель Блох-Бауер. Густав Клімт

Отже, топ найдорожчих картин світу відкриває полотно під назвою «Другий портрет Аделі Блох-Бауер». Автор дорогий штучки – Густав Клімт. Ця картина пішла з молотка за майже рекордні 89,1 мільйона доларів.

Одна з найдорожчих картин у світі - другий портрет Адель Блох-Бауер

Якщо трохи заглибитися в історію, то австрієць Густав Клімт написав портрет дружини Фердинанда Бліх-Бауера Аделі Блох-Бауер II в далекому 1912 році. Чоловік був багатим промисловцем того часу і спонсорував різні види мистецтва, у тому числі фінансував і художника. До речі, Адель стала єдиною моделлю, яку австрієць малював два рази. Жінку можна побачити на «Першому портрет Аделі Блох-Бауер».

Автопортрет з відрізаним вухом і трубкою. Вінсент Ван Гог

Топ найдорожчих картин світу продовжує знаменитий автопортрет відомого художника Вінсента Ван Гога. На аукціоні за нього заплатили 90,1 мільйонів доларів. До речі, великий голландець дуже любив писати власні портрети. І кожне подібне полотно, разом з «Соняшниками», цінується високо. До того ж, ці роботи є і найвідомішими картинами Ван Гога.

Одна з найдорожчих картин художників - Автопортрет з відрізаним вухом і ластами

Всього за своє життя данець написав близько 12 автопортретом. І всі роботи припали на період з 1886 року і по 1889 рік.

Дора Маар з кошеням. Пабло Пікассо

Входить в список 100 найдорожчих картин у світі і полотно під назвою «Дора Маар з кошеням». Воно вийшло з-під пензля знаменитого Пабло Пікассо. І ціна цікавої роботи досягла 97 мільйонів доларів. Цю картину автор написав у 1941 році.

Дора Маар з кошеням - входить до топ «Дорогі картини світу»

Він зобразив сидить на столі свою хорватську коханку на ім’я Дора Маар. Вихованець притулився на плечі господині. Багато хто стверджує, що кошенята Пікассо виходять особливо добре.

Іриси. Вінсент Ван Гог

Сьоме місце рейтингу найдорожчих картин у світі посідає знову картина Вінсента Ван Гога. Але на цей раз це зовсім не автопортрет. Покупцеві за полотно «Іриси» довелося віддати майже 100 мільйонів доларів, а саме, 97,5 мільйонів.

Одна з найдорожчих картин світу - Іриси

Варто зазначити, що ця картина є однією з перших робіт художника, яку він написав під час свого перебування в лікарні імені Поля де Мусоля. Медичний заклад знаходиться у французькій провінції Сан-Ремо. Її Ван Гог відвідував за рік до своєї смерті в 1890 році.

Хлопчик з трубкою. Пабло Пікассо

Шосте місце рейтингу «найдорожчі картини світу» зайняв знову Пабло Пікассо. І ця «золота» робота під назвою «Хлопчик з трубкою» обійшовся новому власникові в 104,1 мільйонів доларів. Таку ціну вторгували на аукціоні «Сотбіс» 5 травня 2004 року в Нью-Йорку при стартовій ціні в 70 мільйонів доларів.

Хлопчик з трубкою входить до числа найдорожчих картин

Картина пішла з особистої колекції Джона Хея. До речі, частина мистецтвознавців вважає, що така нечувана ціна полотна була обґрунтована виключно авторством картини, а не її дійсної історичною цінністю.

Бал на Монмартрі. П’єр-Серпень Ренуар

В самому центрі списку найдорожчих картина розташувалося полотно «Бал в Монмартрі». Це робота художника П’єра-Серпня Ренуара. В момент продажу це полотно, разом з Ван Гогоским «Портрет доктора Гаше» стало найдорожчим з коли-небудь продавалися і купувалися. І обидві картини були власністю японського промисловця по імені Саїто. До того ж з цією людиною пов’язана досить цікава історія. Вся справа в тому, що пан Саіто після своєї смерті (вона відбулася в 1991 році) заповів кремувати обидві картини разом з ним. І цей факт викликав хвилю обурення на всій планеті.

Бал у Монмартрі - одна з найдорожчих картин у світі

Тому компаньйони Саіто вирішили зробити по-іншому, оскільки вони були на межі банкрутства. Вони продали роботу Ренуара на аукціоні «Сотбіс». Вона пішла в невідомі руки (покупець захотів залишитися невідомим) за 122,8 мільйонів доларів. Про нового власника абсолютно нічого невідомо, але передбачається, що знаменита робота виїхала до Швейцарії.

Портрет доктора Гаше. Вінсент Ван Гог

Наступна сходинка рейтингу дорогих творів мистецтва – знов робота Вінсента Ван Гога і його, вже згадувана картина «Портрет доктора Гаше». Виявляється, у світі існує дві версії цього полотна. І обидві були написані в 1890 році, якраз в останні місяці життя знаменитого художника.

Портрет доктора Гаше - найдорожча картина в світі Ван Гога

На обох полотнах доктор зображений сидячим за столом. Він поклав голову на праву руку. Однак, різницю між версіями можна побачити неозброєним оком. Одна з картин пішла в приватні руки за 129,7 мільйонів доларів.

Перший портрет Аделі Блох-Бауер. Густав Клімт

На третій позиції рейтингу найдорожчих картин у світі є портрет, про яких ми вже говорили на початку списку. Це «Перший портрет Аделі Блох-Бауер». Робота Густава Клімта. Перша спроба намалювати портрет дружини багатого промисловця виявилася вдалішою.

«Перший портрет Аделі Блох-Бауер» коштує дорожче, ніж другий портрет

У 2006 році його продали за 130 мільйонів доларів Рональду Лаудеру, власнику нью-йоркській галереї «Neue Galerie». На той момент ця робота була найдорожчою з проданих. До речі, сам портрет був написаний ще на початку минулого століття, в 1907 році.

Жінка 3. Віллем де Кунінг

Трохи незрозуміла у виконанні робота «Жінка 3» належить кіста абстрактного експресіоніста по імені Віллема де Кунінга. Вона займає друге місце в списку «Найбільш дорогі картини у світі». Втім, якщо подивитися на автора і на інші його роботи, то можна з впевненістю сказати «Жінка 3» — вершина майстерності художника.

Жінка 3 - майже найдорожча картина у світі

До речі, картина є однією з шести робіт, де центральною темою стала жінка. Полотно було написано в 1953 році, а в 2006 році воно перейшло в руки мільярдера Стівена Коена за майже рекордні 137,5 мільйонів доларів.

Найдорожча картина в світі

Ну і найдорожче полотно в світі – це робота американського художника Джексона Поллока «№5, 1948». До речі, автор вніс досить вагомий внесок у розвиток абстрактного експресіонізму.

Найдорожча картина - №5, 1948

Найдорожча картина в світі написана на аркуші ДВП і має розміри 2,5 на 1,2 метра. Автор завдавав невелику кількість жовтих і коричневих бризок зверху, і це зробило картину схожою на велике гніздо. Шедевр пішов за рекордні 142,7 мільйонів доларів.

Найдорожчі картини у світі Так само ви можете дізнатися, які ж картини визнані самими відомими у світі і ім’я якого художника на слуху у більшої частини мешканців нашої планети.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: