Простим смертним туди можна хіба що потрапити на екскурсію, і то навряд чи. Але от люди з товстими гаманцями там проводять кожен день. Найдорожчі будинки в Росії, за збігом обставин, знаходяться на території Московської області. І не дивно, адже саме в цьому регіоні зосереджені практично всі найбагатші люди країни. Отже, де життя як у раю? Представляємо найдорожчі будинки в Росії.

Та перш ніж розпочати перелік, варто відзначити, що його складають фахівці після детального вивчення списків нерухомості, яка виставлена на продаж, і опитувань ріелторів. У дослідженні враховуються тільки будинки та апартаменти, сюди не включаються земельні ділянки і багатоквартирні будинки.

Євразія

У рейтинг найдорожчих будинків потрапив особняк «Євразія». У нього справді нечувана для Росії ціна – 100 мільйонів доларів. Підмосковне маєток розташувалося на сімнадцятому кілометрі Рубльовсько-Успенського шосе в районі «Гірки 2». Сам особняк займає площу приблизно 10 тисяч квадратних метрів. Його оточує присадибна ділянка 5,4 гектара з лісом, парком, штучним озером і річкою. Остання бере свій початок в лісі, направляється до фасаду будинку, а потім знову ховається в лісовому масиві. Через річку перекинуті містки, а на галявинах стоять дерев’яні альтанки.

Особняк Євразія

В розкішній резиденції крім хазяйського будинку є два гостьових. В ній знаходиться так само, центр відпочинку зі спортивно-оздоровчим комплексом і будинком для прийомів (він з’єднується з іншим простором відкритою галереєю). В особняку є й адміністративна будівля (це приміщення для служби охорони і для обслуговуючого персоналу садиби), гараж на три автомобілі, а так само гостьова автостоянка на 20 місць. Будинок оздоблений гранітом і мармуром, а покрівля зроблена з золотою міді. На другому поверсі по всій довжині простягнувся широкий балкон. До речі, внутрішній простір теж ретельно продумано. Щоб створити затишок, замовники залучили до процесу будівництва одного з майстрів фен-шуй з світовим ім’ям, це Грант майстер Яп Чен Хай.

Величезна територія садиби «Євразія» була спланована дизайнером з Франції Філіпом Ниеза. Він те зробив «Євразію» розумним будинком. Житло саме може включати і вимикати світло, кондиціонер та інші електроприлади в особняку. Природно, що інженерне оснащення розкішного будинку відповідає абсолютно всім сучасним стандартам, все це об’єднано в систему інтелектуального управління житлом.

Будинок в Барвисі

Ще один будинок, в який вхід тільки для обраних, знаходиться в селищі Санаторій Барвиха. Там садиба стоїть близько 74 мільйонів доларів. Її площа дорівнює 2,4 тисяч квадратних метрів. А прилеглий до будинку ділянка простягнувся на 100 соток. Але ось навіть поглянути на таке будівельне диво практично неможливо. Особняк знаходиться, що називається, в закритому продажу, тому і фотографії з описом вдавалося побачити і прочитати мало кому.

Ще одну позицію в рейтингу займає так само будинок в селищі Санаторій Барвиха, в Садах Маєндорф. І вартість у нього така ж – 74 мільйони доларів. Навіть земельну ділянку займає 100 соток, але от площа самого будинку трохи більше – 2,6 квадратних метрів.

Трохи дешевше обійдуться садиби в селищі під назвою Ландшафт. Там ціна опустилася до 72 мільйонів доларів. Один продається будинок в населеному пункті займає 2,5 квадратних метрів, а інший – 2,8 квадратних метрів. Обидва вони так само перебувають в закритому продажу і відомостями про них розташовують тільки ріелтори, причому такі ж елітні, як і самі будинки.

Скромний будинок у Барвисі

У селищі Жуковка XXI, за даними фахівців, продається садиба за 50 мільйонів доларів. Площа споруди 2,1 квадратний метр, ділянка, на якій можна розгулятися, займає все ті ж 100 гектарів.

Ріелторські розрахунки

За даними аналітичних досліджень, 90 відсотків найдорожчих пропозицій заміських маєтків припадає на Рубльовку, 5 відсотків на Новоризьке шосе і тільки 2 відсотки на Мінське шосе. У цих напрямках найдорожчий будинок стоїть під 100 мільйонів доларів, а ось «бюджетний» варіант обійдеться у 16 мільйонів доларів. Мінімальна площа розкішного особняка приблизно 400 квадратних метрів. В цілому, загальна вартість найдорожчих котеджів дорівнює 2,5 мільярдам доларів.

Виходить, що середня ціна одного квадратного метра житла «преміум-класу» дорівнює 16,9 тисяч доларів. І що дивно, такі будинки досить-таки популярними, користуються попитом, купуються і продаються.