Кожен день світові компанії намагаються продати якомога більше свого товару і зацікавити максимальну кількість клієнтів.

У багатьох це виходить граючись. І саме ці компанії потрапляють у рейтинг «найдорожчі бренди світу». Кожен рік різні аналітичні компанії складають списки з 100 світових брендів. Ось найдорожчі бренди 2011 року і намітки фахівців на 2012 рік.

Interbrand 2011

Порівняно з 2010 роком вартість ста світових брендів збільшилася на 7 відсотків. У грошовому еквіваленті це приблизно 82 мільярди доларів. Такий результат – підсумки дослідження міжнародної консалтингової групи Interbrand.

Рейтинг брендів

У 2011 році ринок був нестабільний, а економічні умови непередбачувані, але, незважаючи на це, бренди легко адаптувалися. Як говорить керівник Interbrand Джез Фремптон, провідні глобальні бренди невтомно змінюються, розвиваються і збагачуються, щоб задовольнити потреби сучасного покупця.

Багато в чому завдяки цьому провідні світові бренди 2010 року зберегли лідируючі позиції в 2011 році. Найдорожчий бренд 2011 рік, як і попередні 12 років, це Coca-Cola – найбільший світовий виробник безалкогольних напоїв.

Найдорожчий

Вартість відомої марки збільшилася на 2 відсотки. На другій і третій позиції IBM і Microsoft відповідно. Втім, у останньої торгової марки вартість впала на 3 відсотки. Тим не менш, вона утрималася в трійці лідерів.

Комп'ютери сьогодні в моді

У десятку найбільш дорогих світових брендів увійшли: Google з капіталом 55.32 мільярда доларів, General Electric з 42.81 мільярдами доларів, mcdonald’s з 35.59 мільярдами доларів, Intel з 35.22 мільярдами доларів, Apple з 33.49 мільярдами доларів, Disney з 29.02 мільярдами доларів і Hewlett-Packard з капіталом в 28.48 мільярда доларів. Варто відзначити, що компанія Apple стрибнула з 17-го на 8-е місце. Інші ж підприємства займають стабільні місця.

До речі, у компанії Apple лідируючі темпи зростання серед технологічних брендів – відразу 59 відсотків. І це в той час, як Amazon підвищив свою вартість на 32 відсотка, Google лише на 27 відсотків.

Вперед семимильними кроками

Останнє місце в рейтингу займає бренд Harley Davidson. Для нього вхідний квиток в в рейтинг кращих марок склав 3.51 мільярд доларів. В цілому, автомобільний сектор представлений в рейтингу досить широко, але в 2011 році дослідники не спостерігали зростання. У списку присутні навіть такі компанії, які погіршили свої позиції.

А от всіх не активніше знижують вартість бренди в сфері електроніки. Наприклад, Nokia втратила 6 позицій і зменшила свою вартість на 15 відсотків. До речі, це може бути обумовлено тим, що компанія заявляла про істотне зниження обсягів продажів. Але в повідомленні компанії уточнила, що фінансові показники знизилися через відпускної ціни та обсягів поставок мобільних телефонів. У рейтингу Nintendo знизила вартість на 14 відсотків, а Sony на 13 відсотків.

Варто зазначити, що основну частину списку, як і завжди, зайняли компанії з США.

Погляд зсередини Дослідники аргументують це тим, що економіка в країні залишилася найбільшої в світі, в той час, як американські компанії націлені на кінцевого споживача більше інших.

Російські компанії в рейтингу найдорожчих брендів світу немає по -, як і раніше. Тим не менш, експерти вважають, що в країні присутні сильні бренди, але вони мало або зовсім не відомі за кордоном. Тому носить статус «світового» їм поки не можна. З цих же причин в рейтингу не представлені бренди з Бразилії, Індії, Китаю або країн, в основі економік яких лежить сировинний сектор.

Варто зазначити, що фахівці Interbrand при складанні рейтингу враховували три показника: фінансові результати, роль бренду при купівлі і лояльність покупців.

Millward Brown Optimor

Підсумковий рейтинг за 2011 рік компанії Millward Brown Optimor виглядає інакше. Тут теж присутні сотня самих дороги світових бренду, і дослідники враховують здібності організацій створювати довгострокову і реальну ринкову вартість для своїх акціонерів.

На думку фахівців, вартість брендів у 2011 році збільшився на 17 відсотків. У рейтингу 9 з 10 брендів – родом із США. Втім, присутні і сильні регіональні бренди Бразилії, Індії, Китаю та Росії.

Першу десятку відкриває компанія Apple, яка витіснила з лідерства Google. Бренд показав приголомшливий зростання ринкової вартості і подорожчав відразу на 84 відсотки. Тому, вона по праву — найдорожчий бренд світу. Загалом, з 2006 року Apple збільшив свою вартість на 859 відсотків, і зараз вона становить 153,3 мільярда доларів.

Компанія Apple. Успіх загалом в рейтингу домінують бренди телекомунікаційних і високотехнологічних компаній. На них припадає третина всього переліку. За Apple слід Google з вартістю 111,5 мільярдів доларів, а далі IBM і 100,9 мільярдів доларів. В цьому році в рейтингу на 35 позиції з’явився Facebook з вартістю 19,1 мільйон доларів. Інтернет-магазин Amazon з капіталом 37,6 мільярдів доларів і ростов на 37 відсотків виявився на 14 місці.

Успіх соц. мереж Зростання вартості показує і сектори фаст-фуду, предметів розкоші і високих технологій. Зростання 22%, 19% та 18% відповідно. А ось самі повільні темпи у нафтогазового сектора.

До речі, в цьому рейтингу, на відміну від попереднього, бренд Coca-Cola всього лише на 6 місці. Серед інших компаній, які на плаву більше 50-ти років, у рейтингу зустрічаються mcdonald’s, Burger King, GE і IBM.

Фактор тяжіння

Цінно, що в оцінках представників компанії Millward Brown Optimor присутні і російські бренди. Щоправда, їх лише два. MTS з капіталом 10, 883 мільярда доларів опинився на 80 місці рейтингу, а Ощадбанк з 8,535 мільярдами доларів на 99 місці.

Прогнози на 2013 рік

Експерти прогнозують, що лідируючі позиції у 2013 році будуть виглядати наступним чином. Найдорожчий бренд Apple. Дихати йому в спину будуть Google, IBM, McDonalds і Microsoft. І тільки після цього підуть такі знамениті бренди, як Coca-Cola, AT&T, Marlboro, а так само China Mobile і General Electric.

Підсумковий рейтинг дослідницькі компанії складають наприкінці кожного року.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: