У кожної пляшки вина є своя історія. Цей напій богів оспівали численні автори літературних творів, про нього складаються міфи і легенди.

Але щоб вони були обґрунтовані вино треба вибирати уміючи. Тут варто врахувати сорт винограду, клімат, де він росте, якість води, її очищення і багато іншого. Саме хороше і якісне вино, безперечно, є витвором мистецтва. Колекціонери зберігають їх у своїх винних погребах і дістають лише у виняткових випадках.

Вважається, що якісне вино повинно бути старим. Від віку залежить і ціна напою. Деякі вина і пити-то вже не можна, оскільки з роками воно перетворилося в оцет. Тим не менш, пляшки йдуть з аукціонів за шалені гроші. А які найдорожчі вина в світі?

Inglenook Cabernet Sauvignon Napa Valley, урожай 1941 року, Напа

І ще одне дороге вино. Це червоне Каберне Совіньон, які було вироблено в долині Напа в 1941 році. Орієнтовно його вартість 20 тисяч доларів. Поціновувачі якісного вина кажуть, що саме урожай року початку Другої світової війни найкращий, відповідно вино – саме вдале, яке коли-небудь проводили в Напа.

Inglenook Cabernet Sauvignon Napa Valley - входить в список «найдорожчі вина»

У Inglenook Cabernet Sauvignon Napa Valley глибокий аромат, який, за словами фахівців, змушують все всередині вібрувати. До речі, долина Напа прославилася на весь світ завдяки саме цьому провину. Зараз вино вважається практично найпрестижнішим в Каліфорнії.

DRC Romanee Conti, врожай 1934 року, Франція

Бургундське вино, яке на сьогоднішній день називається одним з найдорожчих в світі.

DRC Romanee Conti - найдорожча пляшка вина

Напій майже з 70-річною витримкою продають за 24 тисячі 675 доларів за пляшку. Кожен колекціонер, якому довелося скуштувати Romanee Conti, був вражений букетом, який зберігає в собі аромат вина. Деякі вживали, при описі тонкого і чуттєвого аромату, термін «сексуальний». Цінителі вважають вино самим чудовим доповненням до романтичного побачення.

Montrachet Domaine de la Romanee Conti, урожай 1978 року, Франція

Цю бургундське вино родом з маєтку Монтраше. Воно з’явилося в 1978 році. У рік виробництва партію з семи пляшок продали на аукціоні за 167 тисяч 500 доларів. На той момент ця сума була цілим багатством.

Найкращі вина Франції - Montrachet Domaine de la Romanee Conti

Зараз же одна пляшечка оцінюється приблизно в 26 тисяч доларів. Примітно, що це найдорожче вино в Америці.

Cheval Blanc, урожай 1947 року, Франція

Це французьке вино Шото Шеваль Блан виробили в 1947 році. Напій став настільки популярним і знаменитим, що назва його стало приводом для численних жартів та афоризмів. Шеваль Блан навіть з’явилася в кадрі знаменитого мультфільму про мишеня-кухаря «Рататуй». Після цього про вино і дізналася широка громадськість. Шеваль Блан, до речі, пахне шоколадом, кавою і шкірою. Разом з тим, у нього тонкий і насичений аромат. Фахівці називали вино самим святковим напоєм минулого століття. Одна пляшечка «Сірої коні» оцінюється в 33 тисячі 781 долар.

Cheval Blanc - найкраще вино Франції

Penfolds Grange Hermitage, урожай 1951 року, Австралія

Знамените вино з Австралії — Penfolds Grange Hermitage (Ермітаж Пенфолда). Воно було випущено в 1951 році відомим австралійським виноробом Максом Шубертом. Він після повернення з Бордо хотів стати конкурентом і перевершити французьких знавців вина. І це йому частково вдалося.

Penfolds Grange Hermitage - найкраще вино Австралії

У світі знають і поважають цей благородний напій. У світі існує всього 160 ящиків цього вина. Воно вважається кращим, яке коли-небудь було вироблено в Австралії. Сьогодні кожна пляшка вина Penfolds Grange Hermitage оцінюється в 38 тисяч доларів.

Масандрівський херес, урожай 1775 року, Ялта

Це легендарне вино Російської імперії. Херес Massandra 1775 року у 2001 році на аукціоні sotheby’s в Лондоні був проданий за 43 тисячі 500 доларів. На його пляшці, як, втім, і на інших престижних та коштовних, нанесена імперська друк.

найдорожче вино Російському імперії - масандрівський херес

До речі, Винний завод Масандра вважався кращим в Царській Росії. І зараз в підвалах в Ялті зберігається, і щороку поповнюється колекція. На сьогоднішній день вона налічує десятки тисяч пляшок.

Chateau Mouton-Rothschild, урожай 1945 року, Франція

Це вино по праву вважається найкращим у XX столітті. Все тому, що воно зроблено під час вдалого міллезимів, тобто в році дозрівання врожаю винограду.

Найкраще вино Франції - Chateau Mouton-Rothschild

Винороби називають його еталоном смаку. У Лондоні під час аукціону Крісті пляшка вина Chateau Mouton-Rothschild пішла з молотка за 114 тисяч 614 доларів.

Chateau Lafite, урожай 1787 року, Франція

Вартість: 160 тисяч доларів за пляшку.

Саме знамените вино - Chateau Lafite

Це вино пити вже не можна. Термін придатності напою давно вийшов, і вміст пляшки вже перетворилося в оцет. Тим не менш, у колекціонерів вино Chateau Lafite все одно в пошані. Справа в тому, що на кожній пляшці такого вина присутні ініціали Th.J. Вони належать Томасу Джефферсону. Саме він купив французький напій під час подорожі. Пляшку вина на одному з лондонських аукціонів була продана за 160 тисяч доларів. Особлива цінність Chateau Lafite в тому, що воно розлите ще до того, як виноградники купили Ротшильди. Це трапилося в 1868 році.

Heidsieck & Co. Monopole Champagne, урожай 1907 року, Франція

Вартість: 275 тисяч доларів за пляшку

Найдорожче в світі вино - Heidsieck & Co. Monopole Champagne

Це найдорожче вино в світі. Спочатку воно призначалося російському царю Миколі II. Однак він так і не зміг скуштувати благородного французького напою. Все тому, що в 1917 році під час перевезення корабель з вином на борту підтопила німецька підводний човен. Групи нирців змогла виявити пляшки на дні Фінської затоки тільки в 1998 році. Тепер пляшечка Shipwrecked 1907 Heidsieck & Co Monopole Champagne продається за ціною 275 тисяч доларів.

Screaming Eagle, урожай 1992 року, Напа

Це вино коштує близько 300 доларів за пляшку, зовсім не багато в порівнянні з раніше представленими. Першокласний напій виготовляється в долині Напа (Каліфорнія) і має елегантний фруктовий смак і багату текстуру. До речі, вино славиться своїм дуже тривалим післясмаком.

Найдорожче вино - Screaming Eagle, продана на благодійному аукціоні

Це вино стало найдорожчим з відносно сучасних. Напій пурпурного кольору в 2000 році продан під час благодійного аукціону в Напа. Пляшку в 6 літрів купили за 500 тисяч доларів. Унікальне вино спустив у льох Чейс Бейлі, топ-менеджер компанії Cisco Systems. Саме цей факт і визначив замикаючі позиції вина в нашому списку найдорожчих вин у світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: