Скільки ви готові віддати за книгу? Кілька сотень рублів? А якщо книга гарна, історично важлива й рідкісна, та до того ж з кожним роком тільки набирає ціну? Швидше за все, за таке не шкода викласти всі вільні гроші. Представляємо перелік найдорожчих книг у світі.

Там, де живуть чудовиська. Моріс Сендак (Where the wild things are, Maurice Sendak)

А це перше видання книги відомих дитячих казок письменника Моріса Сендака. Книга «Там, де живуть чудовиська» була видана в 1963 році і незабаром стала класикою американської літератури. Сьогодні для пересічного американця книга під такою назва все одно, що для росіян казки Корнія Чуковського або вірші Агнії Барто. На казках Сендака виросло не одне покоління американських читачів. І багато хто до цих пір мріють повернутися в далеку казкову країну, де живуть чудовиська, ту саму, яку настільки ясно бачили в дитинстві.

Там, де живуть чудовиська - найдорожча книга для дітей

В Америці в 1979 році створили оперу за мотивами книги, в якій тексту ледь на сторінку набереться. Нещодавно, в 2009 році, історію екранізували. У світі було випущено близько 20 млн. копій книги, вона вважається самої продаваної по всьому світу. Перший примірник книги продали одному із затятих шанувальників творчості Моріса Сендака за 10 тисяч доларів.

Тамерлан та інші вірші. Едгар По (Tamerlane and Other Poems, Edgar Allan Poe)

Це перша надрукована книга відомого автора. 18-річний, який вже давно став родоначальником детективної літератури, в 1827 році надрукував свій перший збірник під назвою «Тамерлан та інші вірші».

Тамерлан та інші вірші - найдорожча книга віршів

Збірник готувався до випуску тиражем всього в 40-50 екземплярів і перевидано не було з-за низької популярності серед читачів, а до наших днів дійшло лише 12, що забезпечило високу ціну книги на сьогоднішній момент. Один з примірників продали на аукціоні christie’s за 662 тисячі доларів. До речі, на самій книзі ім’я американського письменника не фігурує. Збірник був написаний під псевдонімом «Бостонец».

Атлас Європи Герарда Меркатора (Atlas sive Cosmographicae Meditationes Fabrica de Mundi et Fabricati Figura, Gerardus Mercator)

Фламандський картограф по імені Герард Меркатор першим створив циліндричну проекцію карти планети. Вона, до речі, використовується і донині. Проекція Меркатора відрізняється тільки тим, що на картах не спотворюються форми і кути, відстані же зберігаються лише на екваторі. Атлас і зараз застосовується при складанні аеронавігаційних і морських навігаційних карт.

Атлас Європи Меркатора - дорога книга з картами світу

Ну а в світ книга вийшла у 1595 році, після смерті її творця. В атласі був трактат про створення світу, а так само 107 карт з географічними описами. Майже все, а саме 102, склав сам Меркатор. Через століття, в 1967 році, карти випадково знайшли в Бельгії. І в 1997 році їх за 1,243 мільйона доларів придбала Британська бібліотека.

Географія(«Космографія»). Птолемей (Ptolemy’s «Geographia» aka «Космографії»)

Книга являє собою збірник картографії другого століття нашої ери. В 1477 році на основі цього видання надрукували перший атлас. А в 2006 році збірка пішов у приватні руки за досить пристойною ціною. Один з двох збережених примірників продали за 3,9 мільйонів доларів — саме кількість забезпечило таку високу вартість.

Географія Птолемея - найдорожча книга з географії

Трактат про плодових деревах. Анрі Луї Дюамель дю Монсо(Traité des Arbres Fruitiers, Henri Louis Duhamel du Monceau)

Ця книга побачила світ у далекому 1768 році. Ця була найбільш успішна робота французького ботаніка по імені Анрі Луї Дюамель дю Монсо. У виданні зібрано докладний опис 16-ти різних видів фруктів, а крім цього, кілька сортів і супроводжують ілюстрації.

Трактат про плодових деревах - входить в список найдорожчих книг світу

У 2006 році Трактат про плодових деревах, пішов з аукціону в Брюсселі. Власник за нього віддав 4,5 мільйона доларів. Можливо на вартість книги вплинув той факт, що колись вона належала Людовику XV.

Птахи Америки. Джон Джеймс Одюбон (The Birds of America, John James Audubon)

Це видання оцінюється в 8,8 мільйонів доларів. Хоча до цих пір вважається багатьма найдорожчою книгою у світі. Книга була випущена в 1827 році і відмінно прийнята публікою. Перший екземпляр був випущений в гігантському форматі — висота сторінок 127 см, і містить наукові описи і близько 500 видів ілюстрації птахів, які живуть у Північній Америці. Представники пернатих зображені в натуральну величину шляхом відбитка гравюр, розфарбованих потім вручну.

Птахи Америки - найдорожча книга про птахів

У березні 2000 року чи не останній з 120 решти примірників був проданий шейх Катару Сауда.

Перше видання п’єс Шекспіра (Mr. William Shakespeares Comedies, Histories, & Tragedies)

За деякими оцінками, ця книга коштує близько 22,6 мільйонів доларів. Важко повірити, що первісна ціна видання була всього лише один фунт. Але сьогодні копії твору для будь-якого колекціонера представляють величезну цінність. Книга з’явилася в 1623 році, через сім років після смерті знаменитого сьогодні Вільяма Шекспіра. У виданні на 900 сторінках написано 36 п’єс.

Перше видання п'єс Шекспіра - входить в список найдорожчих книг світу

Всього в світі існує 228 копій цього першого видання. Власником одного з примірників є співзасновник компанії Microsoft Пол Аллен. Він купив перший фоліант у 2001 році трохи більше, ніж за 6 мільйонів доларів.

Біблія Гутенберга (The Gutenberg Bible)

Це перша книга, яку надрукували рухомим способом друку. Видання служить традиційним стартом історії європейського друкарства. Світ книга побачила в 1456 році.

Біблія Гутенберга - одна з найдорожчих книг світу

Всього вийшло рівно 180 примірників: Гутенберг надрукував 45 Біблій на пергаменті, а решта на італійській папері, яка була оформлена водяними знаками. Втім, це не перша інкунабула, серед інших Біблію Гутенберга відрізняє неперевершену якість оформлення. А до наших днів таких у повному утриманні дійшла всього 21 книга. І експерти просять за неї досить багато – близько 25-35 мільйонів доларів.

Кодекс Лестера. Леонардо да Вінчі (The Codex Leicester, Leonardo da Vinci)

Ця книга являє собою 72-сторінковий збірник з науковими записками та ескізами знаменитого Леонардо да Вінчі. У ньому містяться замітки і малюнки течій потоків води, вирів, а так само матеріали з геології та астрономії. Цю книгу граф Лестер купив у 1717 році, тому вона досі називається його ім’ям. Втім, ця книга на сьогоднішній день вважається найдорожчою. У 1994 році її господарем став Білл Гейтс, він віддав за кодекс Лестера 30,8 мільйонів доларів.

Варто відзначити, що «Трактат про воду, землю і небесні тіла», це первісна назва книги, до засновника компанії «Microsoft» належала нафтовому магнату Арманду Хаммеру, а після його смерті він був виставлений на торги. Нинішній власник свій скарб від сторонніх очей не приховує, а виставляє кодекс Лестера на виставках у найбільших музеях світу.

Кодекс Лестера - найдорожча книга в світі

Втім, книгу не прочитати з першого погляду. На пергаментних сторінках, які між собою скріплені спеціальним чином, текст написаний у дзеркальному відображенні, тому її можна вивчати тільки за допомогою дзеркала. Великий винахідник у своїй книзі описує власні думки про будову і походження води, світла, повітря і мінеральних речовин. Висловлюється припущення, що наш світ – це жива істота: земля – це його тіло, повітря – це його душа, а вода – кров. У багато разів підвищує цінність кодексу Лестера і малюнки, які зробив сам майстер.

Поряд з друкарською справою образотворче мистецтво займає дуже важливу частину в житті освіченої людини. Полотна художників цінуються так само дорого, як і рідкісні книги. Пропонуємо вам почитати нашу статтю про найдорожчих картинах в світі

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: