Експерти оцінюють горілку за різними параметрами, складаючи рейтинги найпопулярніших і продаваних, найякісніших, найдорожчих і найдешевших марок цього алкогольного напою.

Найкраща горілка

Є рейтинг кращої горілки, складений американськими експертами і рейтинг, складений експертами Росії. Російські експерти оцінювали вітчизняні марки. На думку експертів з США, краща горілка – це французька Grey Goose, яка виробляється в провінції Коньяк. Друге місце, на їхню думку, займає російська горілка «Кристал». На третьому місці – горілка «Krolewska», яку виробляє Польща.

«Grey Goose» краща горілка в світі на думку деяких експертів

Четверта позиція була віддана знову горілки з Росії – «Юрій Долгорукий», яка готується за класичним рецептом. На п’ятому місці – всім відома «Finlandia», давно завоювала весь світ і США в тому числі.

Російська «Jewel of Russia» посіла шосту позицію. Дана горілка виготовлена на основі пшеничних сухарів, в ній є лактоза і фруктоза. До складу входить золота фольга у вигляді мікроскопічних шматочків. А на сьомому місці голландська горілка Vincent. Вона проводиться з пшениці і ячменю невеликими партіями і проходить подвійної дистиляції.

«Юрій Долгорукий» входить в рейтинг найкращих горілок

Американська горілка Rain, яку виробляють з кукурудзи, займає восьме місце. Відомо, що її фільтрують за допомогою вугілля і алмазної пилу. Дев’яте місце за горілкою з Голландії Ketel One, а десяте – за англійській горілкою 3 Olives.

Російські експерти назвали кращими наступні марки горілки: «Сибалко», «Чумацький шлях», «Кристал», «Финноугория» і «Хаома White». Так само в число найкращих потрапили «Стара марка класична», «Старий Львів», «Три річки чистий», «Білий чай» та ін.

При оцінці горілки середньоцінового сегмента, найкращою назвали «Саяни», «Вечірній Алтай», «Червона гірка», «Акула Золота» та ін.

Горілка пристойної якості буває навіть в середньому ціновому сегменті

Найпопулярніша горілка

В світі щорічно зростає споживання горілки. З усього проданого алкоголю, на частку горілки припадає двадцять відсотків. Це пов’язано і з тим, що проблем з поставками сировини, необхідного для її виробництва, не буває. Крім того, у світі зростає любов споживачів до коктейлів, до складу яких нерідко входить саме горілка.

Найбільше горілки продається в США

Самій «горілчаної» країною вважається Америка, яка споживає майже сорок відсотків цього міцного напою в грошовому вираженні. За нею йде Росія. На її частку припадає в грошовому вираженні двадцять п’ять відсотків споживання. Польща випиває одинадцять відсотків. Двадцять відсотків припадає на Білорусь, Казахстан, Україну, Англію, Узбекистан, Німеччину і Румунію.

Самої продаваної маркою класичної горілки в світі визнана горілка «Smirnoff». Її щорічний обсяг продажів становить майже двісті тридцять мільйонів літрів. Далі йдуть французька горілка Absolut, на третьому місці за продаваності горілка української марки.

Smirnoff найпопулярніша горілка в світі

За кордоном найбільш продаваною російської маркою є «Stolichnaya», і в останні роки обсяги збуту продовжують зростати. За нею йде така марка, як «Русский стандарт».

Найдешевша горілка

Склалася така думка, що горілка – російський напій, нібито саме в Росії у цього напою найнижча ціна, і що саме в Росії це найпопулярніший напій. Насправді все далеко не так.

Купувати дешеву горілку буває небезпечно

Зовсім не російська горілка найдешевша, тим більше, що в 2014-му році введена нова мінімальна ціна на цей міцний напій. Так, виноградна горілка в Іспанії коштує в кілька разів менше, ніж той же обсяг в Росії. Норвегія славиться жорстким ставленням до всіх алкогольних напоїв. Їх мінімальна ціна на горілку здивувала багатьох, причому весь алкоголь продається лише в Vinmonopol. Висока ціна на горілку так само у Фінляндії. Якщо скласти список країн за принципом низької ціни на горілку, на першому місці виявиться Білорусія, потім слідують країни Середньої Азії, далі – Україна та Польща.

Найдорожча горілка в світі

У світі є досить незвичайні марки горілки. Так, за сім тисяч доларів можна придбати горілку OVAL Swarovski Crystal. Сама пляшка вилита із золота, прикрасою служать кристали Swarovski.

OVAL Swarovski Crystal один з самих незвичайних і дорогих видів горілки

Сім тисяч двісті п’ятдесят доларів доведеться віддати за горілку Belver Bears, яка була офіційною на Каннському фестивалі 2011-го року.

Сімсот сорок тисяч доларів – ціна горілки Russo-Baltique. Шотландська горілка DIVA продається за один мільйон доларів. Причина такої високої ціни на те, що після того, як напій розливають по пляшках, туди додають напівдорогоцінне та коштовне каміння.

На першому місці знаходиться більш дорогий варіант горілки Russo-Baltique. Горілка захищена куленепробивним склом, товщина якого майже тридцять сантиметрів, ну а пробка виготовлена із жовтого та білого золота. У навантаження до кожної такої пляшці горілки йде позашляховик, оснащений золотими колесами. А ось ціна цієї горілки поки невідома.

Russo-Baltique найдорожча горілка в світі

Цікаво дізнатися і про кількох марках незвичайної горілки. Так в Монголії виробляють горілку на основі забродженого козячого молока – це архі «Герой Чингізидів». В Англії є картопляна горілка «Chase». Примітно, що в 2010-му вона була визнана кращою в світі. Шотландія справила горілку Pincer Shanghai Strength, міцність якої майже дев’яносто відсотків. У Франції виробляють ароматизовану горілку, на основі пшениці, гібіскуса і ожини. Вона називається «Chambord».

Дорогий буває не тільки горілка. Наприклад, за даними , ціна пляшки коньяку Hennessy Beaute du Siecle Cognac може досягати 200 тисяч доларів. Але це не межа. На сайті є докладна стаття про найдорожчих коньяках в світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: