У Росії залишилося трохи стародавніх будівель, що дійшли до нас у первісному автентичному вигляді. Багато або руйнувалися, або зазнали зміни. Давньоруська архітектура вражаюче красива. Дізнаємося більше про найдавніших збережених будівлях Росії.

Збереглися давньоруські будівлі

В Росії все ще збереглися будівлі, які бачили і великі війни і великі пожежі, і нашестя монголо-татар. Тим не менш, вони все ще стоять, даючи нам можливість познайомитися з багатовіковою архітектурою.

Копорская фортеця

У Ленінградській області збереглася фортеця Копор’є або як її ще називають – Копорская фортеця. Вона являє собою приклад давньоруського військово-оборонного зодчества.

Вперше згадка про цю фортеці знайдено в літописах тисяча двісті сорокового року. Рука реставратора практично не торкалася до стін цього пам’ятника давньоруської фортифікації. Невелика реставрація була потрібна лише раз в кінці дев’ятнадцятого століття. Щоб не зруйнувалися склепіння, ворітну частина фортеці облицювали цегляною кладкою і закрили цементною подушкою.

Копорская фортеця - найдавніше фортифікаційна споруда на північно-заході Росії

Мечеть Кебір-Джамі

Мечеть в місті Сімферополь побудували в тисяча п’ятсот восьмому році. Цей пам’ятник відноситься до періоду Кримського ханства. Сьогодні Кебір-Джамі – головний духовний центр для всіх мусульман Криму.

Сама будівля – це квадрат розміром сім на сім метрів. Його стіни спочатку були складені з черепашкового каменю, а зверху був купол. Після численних перебудов, а так само відновлення через пожежу в тисяча сімсот сороковому році мечеть Кебір-Джамі придбала свій остаточний вигляд. Останній раз її реставрували у тисяча дев’ятсот дев’яностому році. Ця мечеть діє.

Мечеть Кебір-Джамі - одна з найдавніших на території Росії

Грановита палата в Москві

У 1491 році за указом Івана Третього була побудована Грановита Палата Кремля в Москві, яка в той час називалася Великою палатою. Ця будівля вважається найстарішим зі збережених до наших днів цивільних кам’яних споруд.

Фасад будівлі оброблений гранованим каменем. Саме за це Велику палату перейменували в Грановитую. На її частку довелося кілька пожеж і не одна реставрація. Будували Палату для урочистих заходів. Сьогодні вона – один з представницьких залів державного значення.

Грановита палата - найстаріша будівля в Москві

Найстаріші церкви в Росії

Старовинних церков з історією, що йде углиб століть, в Росії безліч – це і Собор Святої Софії у Новгороді, і Успенський Собор у Москві, і Церква Покрова на Нерлі. Далі докладніше про цих спорудах.

Собор Святої Софії

У тисяча п’ятдесятому році за наказом Ярослава Мудрого був побудований і освячений Собор Святої Софії. Його звели недалеко від згорілого до цього храму. Розпис була закінчена в тисяча сто дев’ятому році. На превеликий жаль, від первісного розпису залишилася невелика частина. Велика Вітчизняна війна значно ушкодила цю старовинну церкву. Собор Святої Софії був повністю відновлений і заново освячений у тисяча дев’ятсот дев’яносто першому році.

Собор Святої Софії в Новгороді старше однойменного собору в Києві

Церква Покрова на Нерлі

У тисяча сто шістдесят п’ятому році володимирськими майстрами була зведена церква, яка стоїть в тому місці, де річка Нерль впадає в Клязьму. Щоб уникнути підтоплення і руйнування будови з-за розливів річки, фундамент поглибили на п’ять метрів.

Це витончене невелика будівля стоїть на самому березі, на пагорбі. Вціліло воно тільки дивом. З-за збитковості в сімнадцятому столітті церкву хотіли розібрати заради цегли, щоб пустити його на інше будівництво. Через брак коштів цей план так і залишився нездійсненим.

Церква Покрови на Нерлі - один з найдавніших пам'яток архітектури

Успенський Собор у Москві

У тисяча чотириста сімдесят дев’ятому році було завершено зведення Успенського Собору Московського Кремля російськими майстрами. Керував роботами італійський майстер Арістотель Фіораванті. Собор безліч разів реставрувався, завдяки чому чудово зберігся. В наші дні там все ще проходять служби. Розпис повністю була закінчена до тисяча п’ятсот п’ятнадцятого року. Більш ніж сто років потому храм розписали заново, залишивши елементи первісної розпису. На території Кремля – це найдавніший зразок фрескового живопису.

Успенський Собор у Москві - найдавніший собор московського кремля

Найстаріша будівля в Росії

Найстаріша будівля на території Росії – це Церква Іоанна Предтечі в місті Керч. Воно стоїть в самому центрі міста. Стара хрестово-купольна частина відноситься до восьмого століття н. е. Пізніше, вже в дев’ятнадцятому столітті, церква доповнили прибудовою.

Не можна не назвати ще одне найдавніша будівля – Джума-мечеть в Дербенті. Мечеть збудували в сімсот тридцять третьому році. Ця будівля стала точкою відліку поширення ісламу в Росії.

До речі, саме Дербент є найдавнішим містом в Росії. На сайті розміщена стаття, присвячена історії цього міста.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: