Сьогодні важко дати однозначну відповідь на питання, яка з релігій найдавніша, що виникла першою. Археологічні розкопки дають все нову і нову підстави для наступних висновків щодо виникнення релігії.

Іслам – наймолодша релігія

Віддання себе Богу – так перекладається з арабської «іслам». Ця релігія, що є однією з світових, зародилася лише в сьомому столітті. Її послідовники – мусульмани, громади яких є в ста двадцяти країнах. Двадцять три відсотки населення планети – мусульмани. У сорока дев’яти державах вони складають більшість.

Іслам-наймолодша з основних світових релігій

З історичної точки зору – це дуже молода релігія. Набуття особистого досвіду, не заподіяння шкоди нікому, відкритість погляду Божу – ось те, що лежить в основі ісламу. Віруючі вважають, що тільки Бог вирішує, коли йому створити душу, а коли її розчинити, відповідно вона не з’являється з народженням і зникає не в момент смерті людини. На думку мусульман, долю людини вирішує лише Аллах.

«Середній мусульманин» дуже молодий. Йому всього 23 роки

Цю релігію можна назвати самою молодою ще й тому, що середньостатистичному мусульманину всього двадцять три роки.

Яким було первісне християнство

Традиційне світогляд населення зазнало значних змін з появою нової релігії – християнства. Вона з’явилася в кінці першого століття до нашої ери – у першій половині першого століття нашої ери в Східному Середземномор’ї.

Християнство одна з найдавніших світових релігій

У людей в той час панувало міфологічне уявлення про життя і світопорядку. З появою християнства традиційні підвалини почали руйнуватися, з’явилася потреба у вірі в бога-покровителя, який зможе врятувати кожної конкретної людини.

Йшов активний пошук універсальних богів, які повинні були бути справедливими, всемогутніми і милостивими до людей. Люди розуміли, що не тільки вони повинні служити божеству, але і воно має про них піклуватися. Основним атрибутом справедливого і чистого бога стала справедливість.

Християнство не тільки давня, але і поширена релігія

Культи Східного Середземномор’я проявлялися в різній формі. Зрештою, для поширення християнства була підготовлена грунт, так як саме в ньому знайшли своє найбільше втілення виникли до того часу тенденції. У ранньому християнстві обожествлялось страждання, так як Божа благодать відкривалася виключно страждають. Віра закликала до єднання в любові, не ділячи людей на чужих і своїх.

Раннє християнство має свої символи

Християни сприймали себе на землі як тимчасових подорожніх. У центрі вчення, в той же час, знаходився саме людина, несучи відповідальність за свої вчинки і маючи можливість вибрати свій шлях у Царство Боже. Так було покладено початок перетворення християнства в світову релігію.

Первісне християнство стало сучасною світовою релігією

Спочатку послідовники проповідника Ісуса були лише невеликою групою. Вчення про нього виникло в першій половині першого століття нашої ери. Ісус, продовжуючи пророчий рух, перше час виступав у ролі пророка. Він виступав проти ритуальної регламентації, формальної обрядовості, що вплинуло на подальше поширення християнства.

Ідея християнського милосердя полягала в допомозі всім стражденним, причому не важливі причини цих страждань, не важливо, жінка це або чоловік, бідняк, каліка або блудниця. Милосердя стосувалося окремої особистості. Християнство говорило, що будь-хто може врятуватися через віру. Поступово християнство, завойовуючи душі людей, стало перетворюватися на світову релігію.

Які ще є стародавні релігії

Відомі кілька найбільш давніх релігій. Однією з таких є релігія шумерів. У них був досить складний пантеон богів. Чоловік повинен був підкорити своє життя служінню цих богів. Посередниками між людьми і сім’ю головними богами були боги, яких називали ануннаками.

У шумерів була своя давня релігія

Одна з найнезвичайніших – релігія інків. Їх пантеон дуже різноманітний, так як, завойовуючи нові народи, вони додавали їх божества в свій пантеон. З сучасних світових релігій наидревнейший – буддизм. Він з’явився більш ніж дві з половиною тисячі років тому. Основою стали древні вчення Індії – прагнення до божественного початку, нірвані і просвітління. Досягти цього можна лише піднісшись над усіма прихильностями, шляхом медитацій і самовдосконалення. Відомо про таких древніх релігіях, як релігія друїдів, кельтські вірування, шаманізм та ін.

Найдавніша релігія на Землі

Найдавнішою релігією на світі з нині відомих є зороастризм. Точна хронологізації який зародився в Ірані вчення утруднена давністю років. Більшість фахівців сходиться на думці, що коріння зороастризму йдуть у шосте тисячоліття до нашої ери, а значить, вік зороастризму перевищує 7 тисяч років. Перші письмові пам’ятки цієї релігії з’явилися на рубежі нової ери, однак на той момент зороастризм уже був дуже давнім. Перші матеріальні джерела вчення були записані на нині мертвому мовою «Авести» – так називається священна книга зороастрійців.

На фресці зображено Заратустра – пророк зороастризму

Центральне місце зороастризму займає божество Ахура Мазду – безначальний творець усього сущого, батько всіх законів світобудови і лідер боку Добра в боротьбі зі Злом, яке відбувається у світі без його дозволу. Його єдиним пророком серед людей був Заратустра, який, згідно з вченням, доніс до людей правду про боже одкровення і відкрив очі на погані звичаї: криваві набіги на сусідні племена, мародерство, вчення жерців, заохочують насильство.

Більшість сучасних зороастрійців проживає в Індії

Зороастризм справив величезний вплив на авраамические релігії, в тому числі найбільші: іудаїзм, християнство, іслам.

А наймолодша в світі релігія бахаї. Вона з’явилася лише в минулому столітті. На сайті є докладна стаття, присвячена самої молодої релігії.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: