Цілком можливо, що вам не доведеться далеко їхати для того, щоб помилуватися на чистоту річкових вод. Давайте дізнаємося, які річки заслужено займають перші місця в цьому списку.

Найчистіша річка в Європі

А почнемо ми свою розповідь з красивої річки Хопер, яка є великим притокою Дону. Вона протікає по європейській частині Росії, захоплюючи Пензенської, Саратовської, Воронезької та Волгоградської області. Це одна з найдавніших річок, початок якої було закладено близько 10 мільйонів років тому.

Хопер найчистіша річка в Європі

З історією цієї річки пов’язана красива легенда. Здавна розповідають, що жив у тій місцевості старий Хопер одного разу натрапив на пагорб, з якого било 12 ключів кришталево чистої води. Старець з’єднав їх в один потік і побудував на тому місці млин. По імені першовідкривача річки і дали їй назву, а недалеко від витоків річки поставили йому пам’ятник. Кажуть, що та млин також збереглася до наших днів.

Хопер не тільки чиста, але й напрочуд гарна річка

Сьогодні ця річка є одним з найпопулярніших місць для туризму. Унікальна природа її прибережної частини, піщане русло, химерні вигини – все це приваблює безліч любителів відпочинку на річці. Майже на всьому своєму протязі вона доступна для сплаву на байдарках, а рибалки зможуть порадіти багатого улову, без якого рідко хто йде з берегів річки Хопер.

Чисті річки Підмосков’я

Ну а якщо вам не хочеться виїжджати на донські простори, то і в Підмосков’ї ви зможете знайти річки, в яких можна купатися без побоювання. Сотні річок і водойм з благополучною екологічною обстановкою можуть стати для вас відмінним місцем для відпочинку. Серед рибалок вельми популярні басейни Волги і Москви-ріки.

Москва-річка хоч і не сама чиста, але дуже популярна річка в Московській області

А в басейні ріки Ока розташована одна з найчистіших річок Підмосков’я – Угра. Особливість цієї річки в тому, що вона підживлюється великою кількістю струмків, які приносять їй чисту джерельну воду. Після тривалих дощів рівень цієї річки значно піднімається. Вона є однією з найбагатших рибою річок, в ній зустрічаються стерлядь, сом, судак, а також більш поширені види, такі як лящ, щука, минь, плітка та інші.

Сама чиста і прозора річка в Росії

Річка, що вважається найчистішою річкою в Росії, також розташована не дуже далеко – в республіці Марій Ел. Ця невелика, всього 33 кілометри, річка мало кому знайома навіть з корінного населення. Вони називають її Вонча, що в перекладі означає «перейти». І не випадково, адже практично в будь-якому місці цю річку можна перейти вбрід. Її глибина рідко досягає більше півтора метрів, а ширина – близько трьох.

Вонча сама прозора річка в Росії

В цій республіці мало великих промислових підприємств, заводів, і саме тому тут збереглися настільки прозорі річки. А Вончу знайшли взагалі випадково, досліджуючи марійські лісу. Багаторазово проведені у Марійському Державному Університеті аналізи підтвердили, що мандрівники виявили справжнє багатство серед російських лісів. Вода цієї ріки, кришталево чиста, до того ж в ній відсутні як домішки, так і бактерії.

Вонча не тільки легка, але і по-справжньому чиста ріка

На берегах Вончи немає великих населених пунктів, що допомагає їй зберегти статус найчистішої річки Росії. Ці місця примітні також тим, що у нечисленних селах досі шанують і пам’ятають традиції предків, з повагою ставлячись до народної одязі, рідної мови і поганських вірувань. Поряд з Вончей розташовуються заповідники, в яких збереглися рідкісні види рослин і дерев. А в самій річці водиться харіус, що зайвий раз доводить унікальну чистоту цієї річки.

Чисті річки України

Ну а в українських землях з чистими річками справа йде набагато складніше. На думку екологів, всі річки України, крім гірських районів Карпат, що не відповідають санітарним нормам за наявності в них добрив, важких металів і нафтопродуктів. Але й тут збереглися ріки, готові поборотися за звання самої чистої річки не тільки України, але і Європи.

Лімниця найчистіша річка України

Одна з таких річок Лімниця, яка впадає у Дністер. Чистотою своїх вод вона зобов’язана тим, що її заплава знаходиться у самому слабозаселеному районі Карпат. Гірські хребти надійно захищають витоки Лімниці, а на верхів’ях річки практично немає ні підприємств, ні великих поселень. Тому сюди з великим задоволенням приїжджають відпочивати люди, які скучили за усамітнення і спокою.

Найчистіша річка в світі

Але все-таки, в який же річці тече найбільш прозора вода в світі? На це питання з легкістю дадуть відповідь жителі Швейцарії. Адже саме їм пощастило жити поруч з річкою, чиї води настільки чисті, що можна легко розгледіти дно. Назва цієї дивовижної річки – Верзаска. Свій початок вона бере в найвищій точці одній з місцевих гір.

Дивно чиста річка Верзаска знаходиться в Швейцарії

Верзаска вважається не тільки самої прозорою річкою в світі, але й однією з найкрасивіших. Протікаючи по гірських кам’янистих схилах, вона пробила в скелях химерні ходи. Численні туристи відвідують ці місця з метою зробити красиві фотографії і насолодитися прекрасним видом. Купатися в Верзаске заборонено, хоча деякі ця заборона ігнорують, а от дайвінг користується популярністю.

У найчистішій річці в світі заборонено купатися

Шанувальникам старовинної архітектури теж є на що помилуватися. Приголомшливе рукотворна споруда побудована через Верзаску – Римський міст. З нього відкриваються дивовижні ракурси для споглядання цієї річки. Також ці місця відомі тим, що саме тут знімався один з кращих трюків кіно — стрибок Джеймса Бонда з висоти.

У будь-якому випадку, яку б ви річку не вибрали для свого відпочинку, це буде відмінний варіант. Адже в нашому сучасному світі дуже важливо зробити перерву і дати перепочинок своєму змученому стресами організму. Дзюрчання води і свіже повітря як не можна краще підійдуть для того, щоб наповнити вас новими силами.

Ну а найдовші річки, на жаль, не завжди є чистими, зате інші їх параметри просто вражають. За даними через річку Амазонка кожні 30 секунд протікає стільки прісної води, що кожному жителеві Землі вистачить по 1 літру.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: