З настанням сезону відпусток практично кожен з нас замислюється про відпочинок на морському узбережжі. Але часто буває так, що враження від поїздки на море псується, якщо воно недостатньо чисте. Які ж моря найчистіші в світі?

Де знаходяться чисті моря?

На жаль, в найчистіших водах нашої планети скупатися досить важко. Першим по чистоті є море Уэддела, яке розташоване поруч з Західної Антарктидою. Практично весь рік воно вкрите кригою та айсбергами. Море Уэддела одночасно є одним із самих холодних у світі. Взимку температура його води може опускатися до -1,8 градуси за Цельсієм.

Море Уэддела дуже холодну і дуже чисте

Другим по чистоті морем називають Саргасове. Це море унікальне тим, що воно не має берегів, а його приблизні межі позначаються океанськими течіями. Вода в ньому досить чиста, але в багатьох місцях поверхня моря вкрита бурими водоростями, з-за яких воно і отримало свою назву.

А Мертве море, знаходиться на третьому місці в списку найбільш чистих, скоріше є озером. Але за солоність вод його називають морем. Життя в його воді зовсім неможлива, в тому числі і для різних бактерій. А риба, яка потрапляє в його води, гине майже миттєво. Людині купатися в Мертвому морі можна, але важко – надто сильно вода виштовхує купаються на поверхню.

Наскільки чисті Чорне і Азовське моря?

Ну а як же обстоит ситуація з чистотою на наших улюблених російських курортах – Чорному і Азовському морях? Нам не дуже пощастило, Чорне море вважається одним з найбільш забруднених морів на Землі. На російському узбережжі цього моря радять відпочивати у місцях, максимально віддалених від цивілізації. Численні порти, судноплавство, скидання в море промислових відходів впливають на екологію цих місць не найкращим чином.

Чорне море не вважається дуже чистим

До того ж на дні Чорного моря знаходиться шар сірководню. На думку вчених, він утворився через розкладання живих організмів у той час, коли Чорне море затопило прилеглі території. В цьому шарі практично немає життя, а всі морські тварини змушені жити в поверхневих водах.

Азовське море за відгуками туристів набагато тепліше Чорного, хоча й менші. На ньому також є і чисті місця, і досить забруднені, особливо по закінченні літнього сезону. Але і це море має своїх прихильників і не поступається в популярності інших морях.

Азовське море місцями сильно забруднено

Чисті моря в Росії

А якщо ви все-таки хочете відпочити на чистому морі, але при цьому не бажаєте залишати нашу країну, то рекомендуємо вам звернути увагу на Біле море. Воно широко вивчено радянськими і російськими вченими, і вони стверджують, що це море найчистіше в Росії.

Біле море найчистіше в Росії

У спекотні літні періоди температура води в морі досить висока і перебування на його пляжах мало чим відрізняється від звичного нам південного відпочинку. До того ж тут ви можете не тільки насолодитися купанням і отримати цілком пристойний загар, але і сходити за ягодами, грибами або на рибалку. Любителям тварин також є чому порадіти – навесні і влітку до берегів можуть припливти тюлені і морські котики, а також білухи з сімейства китових.

Чисті моря на курортах: в Туреччині, Таїланді

Відпочинок в Туреччині, Таїланді популярний серед наших співвітчизників не менше, ніж на російських курортах. Як і скрізь, тут краще знати заздалегідь, які місця варто їхати за чистим морем. Наприклад, у Паттаї, одному з найвідоміших міст, які люблять відвідувати туристи, на міських пляжах ситуація з чистотою не найкраща. Тому любителям поплавати в кришталево-прозорій воді слід їхати на сусідні острови.

На курортах Таїланду вода в морі чиста

Найчистіше море в Таїланді можна знайти на півдні країни. Там найменше промисловості, а відповідно і забруднень. Лідери чистоти – архіпелаги Далекого Півдня. Друге місце віддане Пангані, Тао і Самуї, а замикає трійку Пхукет, девіз якого – чистота й прозорість.

Туристи, відпочиваючі в Туреччині, радять відвідувати чисті пляжі Анталії та Кемеру. Але в Кемері деяких може збентежити галька замість піску. Зате вода – чиста, дно проглядається навіть у районі буйків. Також Кемер славиться красивими видами і буйною рослинністю. А для того, щоб полежати на пісочку, варто поїхати в Анталію, де море практично не відрізняється по прозорості і чистоти.

Найчистіше море в Туреччині - в Кемері

Найчастіше чистота моря може відрізнятися в залежності від узбережжя. Наприклад, турецький берег Егейського моря – поганий приклад забруднення вод промисловими відходами. А ось грецьке узбережжі Егейського моря – одне з найчистіших у світі (2 або 3 місце по чистоті за оцінками різних експертів).

Егейське море в Греції

Найчистіше море в світі

Ну і, нарешті, самим чистим морем з тих, на яких можна відпочивати, вважається Червоне море. Багато в чому причиною прозорості вод є те, що в море не впадає жодна річка, а отже, вода не приносить мул і пісок. Це внутрішнє море Індійського океану, і воно знамените тим, що є самим солоним морем на планеті після Мертвого моря, а також самим теплим морем. За всі ці достоїнства його по праву називають одним з чудес світу.

Вода в Червоному морі дивовижно прозора

Але якщо в Мертвому морі не може вижити жоден живий організм, то в Червоному ситуація якраз зворотна. Саме велика кількість різноманітної морської фауни щороку приваблює сюди тисячі дайверів і рибалок зі всього світу. На сьогоднішній день вчені налічують понад 3000 видів риб і безхребетних, що мешкають в цих водах, а також майже 300 видів коралів.

Тому, вибравши для відпочинку кришталево чисте Червоне море, ви не розчаруєтеся, якщо наважитеся підкорити його глибини! У заростях коралових рифів панує небувала безліч барвистих рибок, а на дні моря ви можете побачити навіть затонулі судна, що розбилися тут в незапам’ятні часи.

Червоне море найчистіше в світі

Але не забувайте дотримуватися правила безпеки – в Червоному морі водяться і не дуже миролюбні тварини, такі як тигрова акула, отруйна підводний змія або зубаста мурена. Але якщо ви будете уважно слухати свого інструктора і виконувати його вказівки, ви зможете сповна насолодитися дивовижним і фантастично красивим світом Червоного моря. До речі, за даними , Червоне море є найтеплішим в світі.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: