«Встав вранці, вмився, приведи в порядок свою планету», — говорив Маленький Принц. А наші люди мають таку звичку – жити на чистій планеті, або хоча б в чистому місті? Що вони роблять для цього?

Найбільш екологічно чисті міста

Екологічна чистота міста дуже важлива при виборі місця проживання. Дуже багато сьогодні міста прагнуть стати більш привабливими в цьому сенсі. Які ж основні ознаки еко-міста? Що можна оцінити «на око», не проводячи складних лабораторних аналізів?

Часто чистим місто роблять його мешканці

По-перше, це наявність рослинності: парків, лісів, озеленення вулиць. Це покращує і очищає повітря, робить атмосферу більш здоровим і комфортним. По-друге, сучасна політика збору та утилізації сміття, як мінімум, контроль звалищ і вторинна переробка. Далі можна назвати правильне ставлення до витрати енергії та природних ресурсів, технології будівництва з урахуванням дбайливого ставлення до природи, система екологічного громадського транспорту, і навіть такий очевидний плюс до чистоти повітря і здоров’ю населення, як звичайні велосипедні доріжки.

Тролейбус - самий екологічний вид міського транспорту

Це невелика, але видима неозброєним оком частина ознак чистого міста. Але звичайно, серйозні оцінки проводяться експертами.

Вважається Москва чистим містом?

Ясна річ, що така велика агломерація не може бути однозначно оцінена за своїм екологічним станом. Ступінь чистоти неоднорідна в різних районах, в залежності від їх близькості до автомобільних трасах і промисловим зонам. Наприклад, звичайні спальні райони при вимірах показників виявляються вдвічі чистіше, ніж прилеглі до МКАД і федеральних трасах, і в півтора рази чистіше центру Москви з його скупченням автомобілів. Втім, з початком дії закону про платних парковках, Центр поступово очищається.

Москва не вважається екологічно благополучним містом

Стежить за екологічною чистотою міста спеціальне державне природоохоронне бюджетна установа «Мосэкомониторинг». На своєму сайті Мосэкомониторинг публікує результати вимірів чистоти повітря, ґрунту, води, лісів і парків, показує динаміку змін. У них є постійні пункти спостереження. Наприклад, у житлових кварталах проба повітря забирається цілодобово з періодичністю три рази на годину, і відбувається автоматичний аналіз на наявність шкідливих домішок. За скаргами жителів виїжджають пересувні лабораторії. Також автоматично збираються дані за промисловими викидами.

За чистотою повітря в Москві стежить спеціальне відомство

Ці результати потрапляють в базу даних, і публікуються у вигляді графіків, а також накладаються на карту, на якій виділяються найбільш забруднені ділянки. Якщо подивитися на таку карту, видно, що Москву можна назвати частково дуже брудним містом, але якщо розглядати місто в цілому, в її сучасних кордонах, то Москва не може вважатися такою вже брудною, і навіть, відповідно до деяких рейтингів, як ми бачили вище, входить у десятку найчистіших. Самі чисті райони – Строгіно, Ясенів, Крилатське, Куркино, Митино, завдяки паркових і лісових зон.

Крилатське - один з найчистіших районів Москви

Але серед міст аналогічного масштабу (великих столиць), за даними міжнародних аналітичних агентств, Москва вважається одним з найбільш забруднених, так як на сході і південно-сході сконцентровано дуже багато брудних виробництв.

Чисті міста Підмосков’я

Що стосується найближчого Підмосков’я, то тут ситуація залежить від географічного положення – тобто, від близькості промислових зон і автомагістралей, так і від природних даних.

Екологічна карта Московської області

Найбільш благополучними в цьому сенсі можна назвати захід, південний захід і північ області, так як в регіоні переважає напрям вітру на схід і південний схід. А адже саме на сході знаходиться більшість підприємств. Східні і ближні до столиці райони сильно забруднені, а в південно-західній глибинці знаходиться найчистіше місто Підмосков’я – Ступіно. У ньому наявні заводи відповідають екологічним вимогам, до того ж поруч ліс і річка.

Ступіно - найчистіше місто Підмосков'я

Також можна згадати міста Одинцово, Раменське, Троїцьк. Це зелені і тихі міста, які не мають шкідливої промисловості. На південно-сході є тільки один більш-менш чисте місто – Видне. Заводи там є, але вони відокремлені від житлового міста величезної лісової захисною зоною.

Найчистіше місто в Росії в 2013 році

За 2013 рік різними природоохоронними організаціями було виведено кілька рейтингів найчистіших міст країни. Фахівці займалися комплексною оцінкою самих різних показників екологічної чистоти — від ступеня реального забруднення води і повітря до організації заходів по очищенню міста.

Наприклад, за даними Міністерства природних ресурсів, в першу десятку в 2013 році увійшли Волгоград, Санкт-Петербург, Саранськ, Вологда, Курськ, Москва, Казань, Тамбов, Тула, Ставрополь.

Тула - одне з найчистіших міст Росії

А за результатами конкурсу Чисте Місто.рф на п’єдесталі-2013 виявилися такі міста як Самара, Тольятті, Новокузнецьк, Ангарськ, Гірничо-Алтайськ.

Склала свій екологічний рейтинг за 2013 рік і Загальноросійська громадська організація «Зелений патруль». На їхню думку, найчистіші місця Росії – Бєлгородської області, на Чукотці і в республіці Алтай.

На жаль, не всі найкрасивіші міста є найбільш чистими. На сайті є докладна стаття про це.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: