Більше мільярда жителів найбрудніших міст світу страждає від наслідків прогресу на колись зеленою і чистої планеті. Кислотні дощі, мутації живих організмів, вимирання біологічних видів – все це, на жаль, стало реальністю.

Звертаємо вашу увагу: у даній статті ми зібрали найбрудніші міста Землі, а з рейтингом найбільш забруднених міст Росії ви можете познайомитися в окремій статті. Втім, у світовий рейтинг, складений інститутом Блексміта, все ж увійшли два російських міста. Отже, перед вами ТОП-10 найбрудніших міст світу.

Життя в найбрудніших містах світу важка і коротке

10 місце – Сумгаїт, Азербайджан

Екологія цього міста з 285-тисячним населенням серйозно постраждала в радянські часи, коли в гонитві за обсягами виробництва турбота про природу пішла на дальній план. Колись великий центр хімпромисловості, Сумгаїт досі страждає від «спадщини» тієї епохи. Висушена земля, отруйні опади і підвищений вміст важких металів в атмосфері роблять деякі райони міста і його околиці схожими на декорації для якого-небудь голлівудського постапокаліптичного бойовика. Хоча, як зазначають «зелені» активісти, за останні пару років екологічна ситуація в Сумгаїті значно покращилася.

Сумгаїт: важкі метали

9 місце – Кабве, Замбія

У 1902 році в околицях Кабве знайшли поклади свинцю. Для мешканців міста все XX століття пройшло під егідою видобутку і виплавки цього металу. Неконтрольоване виробництво призвело до потрапляння в біосферу величезної кількості шкідливих відходів. Всі видобувні підприємства в Кабве були закриті 20 років тому, але наслідки продовжують переслідувати ні в чому не повинних мешканців. Наприклад, в 2006 році в крові дітей кабвийских дітей було виявлено в 10 разів перевищує норму вміст свинцю і кадмію.

Кабве: свинець, кадмій

8 місце – Чорнобиль, Україна

Незважаючи на те, що з однієї з найстрашніших ядерних катастроф в історії пройшло більше 30 років, місто досі вважається непридатним для життя. Втім, зі звичною нам точки зору його можна вважати досить чистим: ні сміття, ні автомобільних вихлопів; однак повітря Чорнобиля містить більше дюжини радіоактивних елементів, у тому числі цезій-137 і стронцій-90. Людина, яка тривалий час знаходиться в цій зоні без належного захисту, ризикує отримати лейкемію.

Чорнобиль: радіація

7 місце – Агбогблоши, Гана

Одна з найбільших звалищ побутової техніки у світі знаходиться саме тут. Кожен рік в Гану прибуває близько 215 тисяч тонн вийшла з експлуатації електроніки, що продукують приблизно 129 тисяч тонн небезпечних для навколишнього середовища відходів, в першу чергу, свинець. За невтішним прогнозам, до 2020 обсяги забруднення Агбогблоши зростуть удвічі.

Агбогблоши: електронні відходи

6 місце – Дзержинськ, Росія

У спадок від Радянського Союзу Дзержинську дісталися колосальні комплекси хімічної промисловості, в період з 1930 по 1998 роки «удобрившие» місцеву грунт приблизно 300 тисячами тонн отруйних відходів. Згідно з аналізом, проведеним тут в 2007 році, вміст діоксинів та фенолу в локальних водоймах у кілька тисяч разів перевищує норму. Середня тривалість жителів Дзержинська становить 42 роки (чоловіки) і 47 років (жінки).

Дзержинськ: химотходы

5 місце – Норильськ, Росія

З моменту заснування в 1935 році Норильськ був відомий як один із світових лідерів у галузі важкої промисловості. Згідно з даними американського Агентства з охорони навколишнього середовища (EPA), щороку в повітря над містом потрапляє 1000 тонн оксидів міді і нікелю, а також близько 2 мільйонів тонн оксиду сірки. Середньостатистична тривалість життя жителів Норильська на 10 років нижче показників по країні.

Норильськ: важкі метали

4 місце – Ла-Оройа, Перу

Невелике містечко в передгір’ях Анд повторив долю багатьох населених пунктів, на території яких були виявлені поклади металів. Ось вже десятки років тут видобувають мідь, цинк і свинець, не піклуючись про стан екології. Дитяча смертність тут вище, ніж де-небудь ще в Перу, так і в Південній Америці.

Ла-Оройа: кольорові метали

3 місце – Сукинда, Індія

Міста Індії не в перший раз потрапляють в «брудний» рейтинг, але незабаром, як правило, залишають його, наприклад, індійський місто Вапі, раніше розташовувався на сусідній сходинці з Сукиндой, попрощався зі списком у 2013 році. На жаль, жителям Сукинды поки рано святкувати перемогу над забрудненням: 60% місцевої води містить смертельно небезпечну дозу шестивалентного хрому. Аналізи показали, що майже дві третини всіх захворювань городян викликані підвищеним вмістом хрому в крові.

Сукинда: хром

2 місце – Тяньин, Китай

Жахлива екологічна катастрофа наздогнала це місто, який є одним з найбільших металургійних центрів Китаю. Місцева влада закриває очі на буквально насичуючі землю свинець. Оксиди металу безповоротно впливають на мозок, роблячи місцевих жителів млявими, дратівливими і повільними. Відзначається також небачена кількість випадків дитячого недоумства – це також один з побічних ефектів свинцю, спостережуваний при попаданні в кров.

Тяньинь: свинець

Найбрудніше місто планети – Ліньфень, Китай

Колись Ліньфень називали «містом плодів і квітів». Сьогодні подібне звернення здасться чернейшим сарказмом – у 1978 році тут розпочали роботу вугільні шахти, перетворили Ліньфень в багатомільйонний мегаполіс і справжнє пекло на землі.

Ліньфень: вугільне забруднення

Жителі міста не знімають респіратори навіть вдома, і все одно відчувають всюдисущий запах палаючого вугілля. Якщо комусь прийде в голову повісити одяг сушитися на вулиці, через пару годин вона покриється товстим шаром кіптяви.

Звичайне початок дня в Ліньфень

Над містом літає густий смог, а відсоток ракових захворювань тут значно вище, ніж в інших міста Китаю.

За останні роки ситуація дещо покращилася

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: