Пазли бувають самими різними, великими і маленькими, складними і простими. Але мета збору кожного – отримати єдину картину з окремих елементів. Класичне кількість деталей в маленькому пазлі – 54. А які найбільші пазли? Рекорд по кількості деталей у пазлі поставила німецька компанія Ravenburger. Першого вересня 2010 року фірма випустила у вільний продаж у Європі пазл, який складається рівно з 32 тисяч і 256 деталей. Ця воістину гігантська головоломка заснована на ілюстраціях нью-йорккого художника по імені Кейта Хейринг. Картонний пазл став найбільшим в історії. Таким чином, попередній лідер (це рекорд «Эдуки» пазл «Life – The Great Challenge», який складе з 24 тисяч елементів) не протримався на п’єдесталі пошани і п’яти років.

Двозначний погляд

Споживач зміг побачити на прилавках магазинів равенбургеровского гіганта «Double Retrospect», а саме так називається найбільший пазл (перекладається назва як «Двозначний погляд в минуле»), вже в 2011 році. Спочатку роздрібна ціна пазла була близько трьохсот євро. Зараз же «Double Retrospect» можна знайти за більш вигідною вартості.

Найбільший у світі пазл

Так що ж собою являє рекордсмен під назвою «Double Retrospect». Варто почати з того, що картинка складається рівно з тридцяти двох фрагментів, які не залежать один від одного. Нарізані елементи поміщені у вісім пакетів. Виходить, що в кожному пакеті по чотири з невеликим тисячі деталей. Така сортування, з одного боку, повинні істотно спростити процес складання пазла. Однак на практиці виявляється не все так просто. Адже колірна палітра картини не так вже й різноманітна. Якщо забути про стандартні чорний і білі кольори, то в ілюстрації «Двозначного погляду в минуле» всього лише шість кольорів.

17-кілограмовий монстр

Страшно уявити що буде, якщо всі 32 тисячі схожих за кольором і формою детальок змішаються в одній купі. А от у кожному фрагменті мозаїки представлено тільки три кольори. Тобто терплячому власникові пазла-рекордсмена доведеться збирати фрагменти окремо один від одного, а потім зістиковувати. І тут не варто забувати, що для збору підсумкової картинки «Double Retrospect» потрібно окреме і досить велике приміщення. Адже в результаті збору картонне полотно буде мати значні розміри – майже десять з половиною квадратних метрів. Габаритні розміри самого зображення складають 5,44 метра на 1,93 метра. Тобто перш ніж взятися за найбільший пазл і приступити до поразки своєї і навколишнього уяви, необхідно очистити під фрагменти цілу спальню або вітальню. Причому кімнати доведеться звільняти буквально дочиста, тобто прибирати меблі та килими, а так само замикати приміщення на додаткові замки, щоб діти або тварини випадково не зруйнували творіння. До речі, сама коробка разом з пазлом важить приблизно сімнадцять кілограмів.

Найбільший пазл двозначний

Відгуки пазломанов про мозаїці-монстрі «Double Retrospect» неоднозначні. Безсумнівно, інтерес до пазлам величезних розмірів є і чималий, оскільки ще ніхто не міг запропонувати покупцеві настільки велике полотно. З іншого боку, любителі вбити свій вільний час за інтелектуальним збірок картинок – люди консервативні, які вибирають ілюстрації і розмір пазлів з урахуванням того, щоб потім прикрасити ними кімнати. А розміри «Double Retrospect» укупі з авангардизмом Кейта Хейринга підійдуть скоріше не для затишного будинку, а для підземного переходу в перенаселеному мегаполісі. Тому неодноразово надходили відгуки про те, що пазл чудовий, не такий вже і дорогий, але картинка дуже оригінальна.

Так чи інакше, бажаючих зібрати найбільший пазл чимало. І тут особливо варто відзначити акцію, яка пройшла восени 2010 року в іспанському місті Даймьел. Там група ентузіастів взялася за збірку «Двозначного погляду». Команда складалася з тринадцяти учасників. Їм вдалося зібрати картинку всього за 82 години 30 хвилин і 40 секунд. Причому, за процесом могли спостерігати люди у будь-якому куточку планети – заняття пазломанов транслювалося в інтернеті в режимі реального часу.

Найбільший пазл Говорячи про гігантському пазлі, потрібно згадати про художника Кейте Хейринге, який подарував сюжет для «Double Retrospect». Він народився в Пенсільванії в 1958 році, вивчав графічний дизайн в Пітсбурзі, а в 19 років переїхав у Нью-Йорк і потрапив під сильний вплив вуличного руху графіті. Перша персональна виставка Кейта Хейринга пройшла в 1982 році в Нью-Йорку. Будучи геєм, який заробляв на хліб за допомогою творчості, художник вів досить богемний спосіб життя. Серед його друзів були відомі персони, наприклад, Мадонна і Енді Воргол. У 1990 році Кейт помер від Сніду. Йому був всього 31 рік. Але він залишився символом американської візуальної вуличної культури 80-х років минулого сторіччя.

Великий виклик

А ось попередній рекордсмен складався з 24 тисячі деталей. Коробка з пазлами «Життя: Великий виклик» важила 12 кілограмів. У складеному вигляді мозаїка була чотири метри в довжину і півтора завширшки. Автором зображення став художник Royce B. McClure, який запропонував понад 100 ілюстрацій до мозаїк. За словами самого художника, найважча завдання при виготовленні сюжету – заповнити порожнечі на величезному полотні. Втім, нічого нового для «Життя» вигадувати не довелося. Ілюстрацію склали з різних відомих робіт автора.

Пазл Дюрера В коробці деталі величезного пазла розкладені по мішках: по шість тисяч елементів у кожному з чотирьох мішків. Тематично мозаїка розділена на чотири частини, які разом складають єдине ціле. За оцінками завзятих пазломанов, на збір колишнього рекордсмена піде як мінімум 150 годин.

За деякими даними, першими, хто зібрав гігантський пазл «Життя: Великий виклик» стала сім’я з чотирьох осіб з каліфорнійського міста Сакраменто. Творіння, на яке пішло 34 дні, вони представили 16 червня 2007 року. Вони збирали пазл, не змішуючи вміст всіх пакетів. Перший рекорд після змішування всіх 24 тисяч деталей поставив Джозі Вільямс з південноафриканського міста Преторія. Він зібрав «Життя» за 295 годин в 2008 році.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: