Найбільший крокодил у світі, на сьогоднішній день, це гребенястий крокодил. Самці можуть виростати до семи метрів в довжину і важити одну тонну. На відміну від самців, самки найбільшого виду крокодилів, не такі великі.

Вони важать всього до півтонни, і виростають максимум до трьох метрів. І, що цікаво, цих гігантів зараз можна досить часто зустріти під час прогулянок в Індонезії, Австралії і на островах Нової Гвінеї.

Мешкають гребнистые крокодили в прісноводних водоймах, тут вони і віддають перевагу розмножуватися. Втім, рептилія досить комфортно почуває себе в солоній воді. Тому іноді найбільший крокодил у світі навіть може витіснити акул з прибережних вод. Варто відзначити, що в солонуватою воді, як правило, живуть молоді особини, яких зі звичного місця, в свою чергу, витіснили дорослі. Самці гребенистого крокодила періодично затівають сутички за територію.

Назва крокодила «гребінчастий» досить просто пояснюється. У рептилії є два гребені, які розташовані в районі очей. Ну а колір тварини з віком змінюється. Наприклад, у молодої особини він світло-жовтий, а на поверхні присутні плями і темні волоски. У старших родичів колір більш темний. А черево відрізняє світлий відтінок, частіше білий або жовтий.

Сильний і безжалісний

Їсть найбільший крокодил у світі віддає перевагу невеликих риб, рептилій, птахів, а також великих рептилій. Але це молоді особини. Дорослі споживають зовсім іншу їжу. В їх меню входять великі краби, черепахи, варани і змії. Часто досвідчені крокодили полюють на велику худобу, зокрема, антилоп, буйволів, диких свиней. І чатують на своїх жертв рептилії в сутінках, коли крокодила не видно. Їжу чатують біля водопою, коли та навіть не нічого не підозрює. Жертва моментально потрапляє в лещата, сила щелеп у крокодила настільки велика, що кістки худоби відразу дробляться. Після захоплення звір одразу ж опиняється під водою і не має можливості чинити опір.

Найбільший крокодил у світі з’їв 50 осіб Нападають плазуни і на людей. Кожен рік фіксується чимало випадків. І виною всьому необережність людини. Крокодил нападає на мілководді, де, як правило, розслаблений відпочиваючий плаває. Втім, бувають і напади на суші, правда, вони досить рідкісні. І, за словами експертів, зазвичай напади провокуються агресією з боку людей.

Материнський інстинкт

Статевозрілими самці стають у 16-річному віці, самки – набагато раніше, в 12-літньому. Розмножуються гребнистые крокодили виключно восени і взимку. Самка відкладає в яму близько 50 яєць і зариває її. Всередині такого гнізда дитинчата знаходяться разом з брудом і листям, які підтримують у ямі комфортну температуру. Через три місяці крокодильчики з’являються на світло. Самка, як правило, знаходиться недалеко від дитинчат і уважно стежити за їх розвитком, як тільки матуся чує голоси діток, то починає розривати яму і допомагати потомству вилуплюватися. Втім, самки іноді бувають не дуже пильними і яйця стають здобиччю хижих тварин. Так чи інакше, до статевої зрілості зазвичай доживає лише один відсоток потомства, тому як молоді особини з’їдаються так само іншими хижаками.

Найцінніший

Шкіра гребнистых крокодилів неймовірно цінується на ринку. Тому, за останні 70 років, їх чисельність значно скоротилася. У деяких країнах рептилія повністю знищена. Велика кількість крокодилів можна зустріти в Австралії. Там проживає не менше ста тисяч особин.

Гребенястий крокодил - найбільший у світі. Його розміри вражають

Філіппінський рекордсмен

Деякий час тому на Філіппінах зловили величезного крокодила. Його довжина склала 6,4 метра, а маса – більше тонни. За словами місцевих жителів, перед знахідкою вони почали помічати постійну пропажу домашнього худоби. Далі, почали пропадати люди. Через деякий час з’ясувалося, що винен у всьому крокодил, який мешкав в місцевих краях. Тварину вдалося зловити, правда, в подробицях процес упіймання люди розповідати нікому не стали. Втім, там і не вдалося дізнатися, чи є спійманий крокодил – людоїдом. Оскільки на Філіппінах багато хижаків не проти поласувати людським м’ясом. До речі, спійманого рекордсмена було вирішено не вбивати. Його відправили в місцевих зоопарк для залучення туристів.

Саркозух

А на початку крейдяного періоду на планеті жив крокодил саркозух. Він жив в Африці, і харчувався рибою і травоїдними динозаврами. Довго про саркозухе нічого не було відомо, але в середині 20-го століття палеонтолог з Франції Альберт-Фелікс де Лаппарент виявив в Цукрі зуби і щитки броні цієї тварини, пізніше інший дослідник знайшов відразу шість скелетів стародавнього саркозуха. Тому вдалося дізнатися, що цей крокодил був, швидше за все, найбільшим з усіх крокодилів, які жили на Землі. Довжина тіла саркозуха дорівнювала 12 метрів при масі понад 8 тонн. Зараз частині тіла хижака зберігаються в одному з паризьких музеїв.

Найбільший крокодил у світі (офіційно)

Найбільший алігатор

А ось найбільший алігатор, якого вдалося зловити, виріс до 5,8 метрів в довжину. Вага його склав більше однієї тонни. Знайшли його на острові Марш в штаті Луїзіана в Америці. Примітно, що поряд з рекордсменом було ще досить багато великих особин, але, все-таки, менших розмірів.

Відразу ж варто відзначити, що відрізнити крокодила від алігатора не складно. У морда крокодила більш витягнута, крім цього, видно великий зуб на верхній щелепі. У сімействі алігаторових всього два види. Американський та китайський. Живуть вони, відповідно, тільки у США чи Китаї. І останній зараз перебуває на межі зникнення. Американських алігаторів можна зустріти в ряді областей країни, в одній тільки Флориді більше мільйона особин. До речі, алігаторів розводять спеціально, заради отримання м’яса і цінної шкіри.

На перший погляд алігатори можуть здатися повільними. Але це далеко не так. На коротких відстанях плазун може розвивати вражаючу швидкість – до 45 кілометрів на годину. Так що людині при всьому бажанні не втекти від хижака. Молоді особини харчуються комахами, равликами, дрібними рибами, ракоподібними. Дорослі алігатори їдять птахів, черепах, велику риба та, іноді, падло. Можуть напасти на дорослих тварин. Але ось на людину хижаки бояться нападати. Втім, заради захисту вони через страхи переступають.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: