На карті світу безліч островів. А саме близько 500 тисяч. Всі вони абсолютно різних розмірів. Зустрічаються невеликі, на яких, в буквальному сенсі, може вміститися кілька осіб. Але є й такі, які за площею можна порівняти з цілими країнами. А які найбільші острови в світі?

Елсмір

Острів Канади Елсмір є третім за величиною в країні (після Баффінової землі і Вікторії). І він входить в десятку найбільших островів на планеті. Площа Элсмира дорівнює 196 тисячам квадратних кілометрів. На цій території проживає дуже мало людей — всього 170.

Елсмір - найбільший острів в Канаді

Зате на ній досить часто знаходили сліди доісторичних мешканців. Сам Елсмір розташувався на півночі країни, далі інших канадських островів. Тим не менш, він належить до провінції Нанавут. Більш того, він входить до складу Островів Королеви Єлизавети. Омивається Елсмір з усіх боків Північним Льодовитим океаном.

Вікторія

Дев’яту позицію в списку найбільших островів займає Вікторія. Острів знаходиться в Канаді і, природно, займає більшу площу, ніж Елсмір. А саме, трохи більше 217 тисяч квадратних кілометрів. Для більш наочного подання, в ширину і довжину Вікторія має близько 500 кілометрів. Живе на території острова рівне 1707 осіб. Тобто на кожного припадає досить значний ділянка суші. Височин на острові дуже мало, і всі вони не більше одного кілометра над рівнем моря.

Узбережжя острова Вікторія

Вікторія, як і Елсмір, відноситься до провінції Нанавут, а так само Північно-Західним території Арктичного архіпелагу Канади. Острів може похвалитися лише двома населеними пунктами – це Holmen і Кембридж-Бей. На суші розташувалися численні озера, серед яких Таха, Тахирьюак і Фергусон.

Хонсю

Це найбільший острів Японського архіпелагу. І він же є восьмим за величиною на планеті. Площа острова Хонсю дорівнює майже 228 тисячам квадратних кілометрів. І на цій території (яка, до речі, не надто разюче відрізняється від острова Вікторія) влаштувалося 103 мільйона чоловік. Втім, для Японії це не дивно. До речі, Хонсю займає трохи більше половини території всієї країни. Острів має гористий рельєф. До того ж, на ньому досить багато вулканів. Гори диктують свої погодні умови, тому на південному сході і північному-заході різниця в кліматі очевидна. Варто відзначити, що на Хонсю розташувалася найбільша гора і незмінний символ Японії – це Фудзі. Її висота 3 кілометри і 776 метрів.

Острів Великобританія

Великобританія – це найбільший острів Британських островів. Площа суші – близько 230 тисяч квадратних кілометрів. І тут проживає 60 мільйонів чоловік.

Острівна країна Великобританія

Англія, Шотландія, Уельс – Великобританія вмістила на собі більшу частину всього Сполученого королівства (його площа дорівнює 244 тисячам квадратних кілометрів). Найвища точка на острові кинулася в небо на 1344 метра.

Суматра

Шостий за величиною острів носить назву Суматра. Екватор розділив його на дві майже однакові частини. Тому виходить, що острів знаходиться в обох земних півкулях. Суматра розташувався на заході Малайського архіпелагу, а належить Індонезії. Його площа дорівнює 473 тисячам квадратних кілометрів. Живе на території 50 мільйонів чоловік. Берегова лінія Суматри майже не поцяткована, поряд з узбережжям можна побачити прекрасні коралові рифи.

Баффінова Земля

З екватора знову перенесемося в північний Льодовитий океан. Тут знаходиться п’ятий за величиною острів у світі. Його назва – Баффінова Земля. Цей острів – територія Канади. І він найбільший з островів країни. Площа Баффінової Землі – 507 тисяч квадратних кілометрів. І велика частина суші зараз залишається незаселеною. Сталося це з-за несприятливих погодних умов. Всього на острові проживає 11 тисяч осіб. В основному люди влаштувалися в провінції Нанавут. До речі, на Баффіновій Землі безліч прісноводних озер. Два з них – значних розмірів. Це Неттиллинг і Амаджуак.

Мадагаскар

Острів Мадагаскар знаходиться на схід від Африки. Його площа дорівнює 587 тисяч квадратних кілометрів. І це дозволяє острову займати четверте місце в списку найбільших островів світу. Проживає в райському куточку 20 мільйонів чоловік.

Острів Мадагаскар. Водоспад

Їм привільно в тропічному кліматі. Від материка Мадагаскар поділяє Мозамбікську протоку. До речі, місцеві жителі прозвали свою батьківщину островом кабанів.

Калімантан

Малайська Борнео або Калімантан. Це третій за величиною острів у світі. Розташувався він на південно-сході Азії в самому центрі Малайського архіпелагу. Площа острова близько 743 тисяч квадратних кілометрів (на ній оселилося близько 16 мільйонів чоловік). Сушу між собою поділили три держави: Бруней, Індонезія і Малайзія. Велика частина Калімантану знаходиться у володінні Індонезії (яка поділяється на чотири провінції). А ось так частина, яка належить Малайзії, поділена на два штату.

Нова Гвінея

Отже, другий за величиною острів на Землі. Це Нова Гвінея площею 786 тисяч квадратних кілометрів. 7,5 мільйонів чоловік тут знайшли свою батьківщину. Острів розташувався в Тихому океані і є сполучною між Азією і Австралією. Нову Гвінею від Австралії відділяє лише протоку Торреса.

Папуаси Нової Гвінеї

Острів порівну між собою поділили Індонезія і Папуа-Нова Гвінея. Варто відзначити, що індонезійська частина відноситься до Азії.

Гренландія

Ну і найбільший острів у світі. Гренландія має рекордні розміри – 2 мільйони 131 тисячу квадратних кілометрів, але не рекордну кількість населення – понад 57 тисяч осіб. І не дивно, велику частину суші займають льодовики, які ускладнюють проживання на території людей.