Найбільший океанаріум у Росії Підводний світ захоплює і захоплює. Чи не кожна людина мріє зануритися в морську безодню або на дно океану, щоб подивитися на те, що приховано від людських очей. А можна подивитися на мешканців водойм власні очі не їдучи в далекі краї? Однозначно «Так». І побачене вразить нітрохи не гірше, ніж справжнє життя під товщею води в морі чи океані іншої країни.

У Сочі на дві ночі

Найбільший океанаріум у Росії відкрився в Сочі. Перших відвідувачів Sochi Dicovery World Aquarium почав приймати восени 2011 року. Територія океанаріуму справді вражаюча. На 6-ти тисячах квадратних метрів розташувалося 29 акваріумів. У загальній складності в ємностях близько п’яти мільйонів літрів води. І в кожному квадратному метрі штучних водойм граються різнокольорові рибки. На живність людина може дивитися з величезного тунелю, де не тільки плавають акули, але і іскряться корали.

Експозиція Sochi Dicovery World Aquarium воістину чарує. Вона складається з прісних «озер», «первісного» ліси з мостами, водоспадами і скелями. У цій скарбниці представлено найбільшу в Росії зібрання найкрасивіших творів природи.

Океанаріум в Сочі

В пробну акваріумну експозицію увійшли тільки прісноводні риби. Одна з особливостей цієї зони – це водоспад в жаркому лісі. Гості туди потрапляють як тільки переступлять місток через озеро. В останньому мешкає ефектний короп «Коі». А в акваріумах можна подивитися на сотню видів прісноводних риб, яких родом з різних куточків планети від Еквадору і Амазонки до Австралії. Тут і піраньї, і цикхлиды, і дискуси, і гурамі, і багато інших видів.

Ще один зал цілком і повністю присвячений жителям океанів і морів. У ньому цілих 13 малих акваріумів, та до того ж витіювата тунель. У ньому водотоннажність майже 3 мільйони літрів, а довжина рівно 44 метри. Тут можна випробувати незвідане відчуття – бути оточеним водною стихією з трьох сторін і йти крізь неї. Навколо за, здавалося б, тонким і крихким склом (його товщина дорівнює всього сімнадцяти сантиметрах) мешкають рідкісні рослини, серед потонулих кораблів, скель і рифів, а так само морські мешканці, які зовсім не звертають на відвідувачів ніякої уваги і ковзають по них байдужим поглядом. Але така картина вмить може бути зруйнована повільно наближається акулою. До речі, акула-нянька не єдиний вид цих кровожерливих риб в океанаріумі. Тут можна побачити так само рифові і котячі акули. І в самоті вони не залишаються ніколи, за ними як шлейф метушаться зграї жовтих лоцманів. Ці рибки чистять білу шкірку акули, а зубата, в свою чергу, захищає своїх супутників від недоброзичливців. І під час такого дефіле всі мешканці океанаріуму гідно розступаються.

Прогулянка під водою

Всіх без винятку порадують гри морських ковзанів, риби-кулі, риби-єдинорога, а так само риби-корови, риби-їжака, риби-хірурги, різних скатів, сомів від мікроскопічних до величезних розмірів. За такої різношерстої компанією постійно стежать фахівці-акваріумісти, а так само кваліфіковані дайвери. Саме вони і підтримують чистоту, мікроклімат і настрій вихованців. На допомогу фахівцям приходить високотехнологічна техніка, це фільтри, озонове обладнання, а так само систему підігріву, кондиціонування і вентиляції. За найскромнішими підрахунками, вартість всього проекту обійшлася в 25 мільйонів доларів.

Помічено, що це перший в Росії океанаріум європейського рівня. Зроблений він не тільки для туристів, але і для жителів міста. Тому це підводне царство стало справжнім символом Сочі. У свою чергу втілення цього проекту в життя стало доказом того, що в Росії можна вкладати кошти і будувати високотехнологічні об’єкти.

Приморський рай

У Росії не так багато океанаріумів. Тому окремої уваги заслуговує і єдиний на Далекому Сході Морський музей. Він знаходиться в історичному центрі Владивостока. Тут експозиція цілком і повністю присвячена Тихого океану. Музей складається з 4 залів, які займають приблизно 1300 квадратних метрів площі. На них розташувалися діорама «Лежбище морських котиків і пташина ярмарок», біогрупи з альбатросам, пінгвінами, кораловим рифом, каланом і латимерией.