Огидні тварини, які можуть бути як шкідливими, так і корисними. Мова йде про черв’яків. Багато, при вигляді цього повзучого здригнуться і перекосять, інші ж навпаки, вважають цих створінь милими і навіть не гребують взяти в руки. Дощові черв’яки належать до загону Haplotaxida, подотряду малощетинкових. На Землі таку живність можна зустріти абсолютно на всіх континентах, щоправда, за винятком Антарктиди. Там жити і розвиватися безкісткових заважає холодна погода. Як правило, довжина цих тварин варіюється в межах від двох сантиметрів до трьох метрів. Це так званий дощовий черв’як. Гігантського представника можна зустріти в Австралії. Між іншим, на заздрість всім, він відрізняється довголіттям. Фахівці багато разів знаходили екземпляри, яким було як мінімум 8-10 років. Вважається, що черв’яки абсолютно безпечні для людини, навіть незважаючи на те, що всім своїм виглядом тварина схоже на змію. Так чи інакше, деякі види безкісткового постають у вигляді проміжних господарів деяких паразитів.

Запізніла зрілість

Найцікавіше, що гігантські черв’яки дорослішають досить пізно, тваринам мірки. Цей період настає тільки на п’ятий рік їх життя. А ще через рік у них з’являється здатність відкладати яйця (варто відзначити, що черви — гермафродити). Ще через один рік з яєць на світ з’являються личинки. Їх довжина теж досить значна – близько двадцяти сантиметрів.

Найбільші черв'яки - в Австралії

У чому ж полягає призначення черв’яків? Вперше світу про них розповів сам Чарлз Дарвін. Отже, ці тварини сприяють зволоженню, перемішування та аерації землі. Вони рухаються в ґрунті, розштовхуючи її, або захоплюючи землю і пропускаючи її через свій організм. Безкісткові воліють вологу нирку, оскільки в сухий їх діяльність значно загальмовується, а часом і зовсім зупиняється.

Світяться монстри

Австралійці дуже задоволені сусідству з таким гігантським тваринам. І це навіть незважаючи на те, що під час свого шляху під землею хробак видає якесь пирхання, виразно чутний людям на поверхні. Але це дрібниці порівняно з тим, яка кількість грунту обробляє тварина, роблячи собі нірки.

Згідно з непідтвердженими даними, але загальновизнаним фактом є те, що найдовших хробаків можна зустріти не тільки в Австралії, але і в Новій Зеландії. Довжина особин може досягати п’яти метрів, причому, ці монстри світяться в темряві. Екземпляри зустрічаються і в Південній Африці. Максимальна довжина самого великого хробака склала 6,5 метрів. Його спіймали в 1967 році.

Світяться черви

Втім, знаходили мутантів і в Китаї. Правда, їх розміри були не такі вражаючі. У провінції Сипунь місцевий житель з маєтку Чи Вонг виявив тварина довжиною близько півметра. Черв’як був у напівживому стані і знайшов думав, що це змія. Однак, при уважному вивченні стало зрозуміло, що це звичайний дощовий черв’як. Той самий, якого в Росії більшість рибалок використовують в якості живої наживки. До речі, як після знахідки заявили фахівці, високого росту черв’яків сприяють сприятливі кліматичні умови, а так само рівень радіації і кількість шкідливих хімікатів в ґрунті. Знаходили рекордсменів і в Росії, зафіксовані випадки на Уралі і на Кавказі.

Довший блакитного кита

Виявляється, найдовшим тваринам у світі є стрічковий черв’як Lineus longissimus. Він може виростати до шістдесяти метрів. Виходить, що особини в два рази довжині блакитного кита і на третину волосистої медузи. Стрічковий черв’як належить до групи черв’яків немертин, що означає «морська німфа».

Вченим відомо приблизно тисяча видів подібних черв’яків. І майже всі вони – морські мешканці. Тіла тварин довгі і тонкі, а в діаметрі можуть бути лише два міліметри. У черв’яків відзначається унікальна здатність – вони можуть витягатися на всю свою довжину. Якщо ж тіло витягнуте, то воно близько 30 метрів. І безкісткове більше нагадує величезний довгий джгут.

Тіло плоских червів складається з м’язів. Вони перекачують кров, бо серця у тварини немає. Особи вважаються самими примітивними організмами, і одночасно небезпечними і ненажерливими хижаками. Для того, щоб зловити свою жертву, тварина вистрілює довгою трубочкою з отруйними липкими гачками. Багато з таких хробаків не відрізняються за кольором від мороку водних глибин. Однак є й такі, у яких досить яскраве забарвлення. Стрічкові черв’яки добре відновлюються після пошкодження, а деякі шляхом ділення на частини навіть розмножуються.

Гельмінти

А ось самі більші паразитичні черв’яки (або гельмінти) – стрічкові або ціп’яки. Вони живуть в кишечниках кашалотів або сірих китів. Одна особина з кишечнику тварини може мати в довжину близько 30 метрів, тобто бути більше, ніж власний господар.

Плоскі черви найдовшим з черв’яків є представник немертин – лінеус лонгиссимум. Він живе в морях на Північно-Заході Атлантики. У 1864 році після шторму на берег Шотландії викинула один екземпляр довжиною 55 метрів і діаметром один сантиметр.

Втім, щонайдовший черв’як може мати таку довжину, яку людина навіть не може уявити. Черв’як лениус мешкає в глибокому самоті, причому в буквальному сенсі слова, на самому дні Атлантичного океану. Вони ведуть донний спосіб життя і згортають свої тіла в клубки. Можливо для того, щоб в цілості й схоронності залишити весь свій організм в зоні видимості, а так само щоб не втрачати контроль над своїм довгастим організмом. Линеусы надзвичайно довгі і тонкі. Вони можуть виростати до 20-30 метрів.

Смачний черв’як

Втім, є зовсім і не огидні хробаки, які можна без здригання взяти в руки і навіть проковтнути. Тут мова йде і їстівних хробаках. І це не витвір природи, а продукт кондитерів. Кожна дитина хоч раз у житті їв подібне мармеладное диво. Правда, зазвичай смакота не перевищує 10 сантиметрів. Проте, спеціально для ласунів придумали воістину нескінченна ласощі. Найдовший мармеладний хробак виріс до рекордних 66 сантиметрів. Важить вона 1,3 кг. В іншому солодкий черв’як не відрізняється від своїх родичів.

Понравилась статья? Поделиться с друзьями:
Добавить комментарий

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: